Strach a úzkost ze stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 07:53
Strach a úzkost ze stěhování

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zda někdo z vás prožívá strach, který přechází do úzkosti, když ve svém životě mění svůj stereotyp. Například zaměstnání - tam to pro mě bylo těžké, ale v podstatě hned par hodin po nástupu to přešlo. Nicméně již podruhé zažíval neskutečný stres a pocity úzkosti při stěhování. Poprvé to bylo před 2 lety, kdy po nastehovani jsem zhruba týden nemohla skoro jist, brala jsem prášky na nervy a především večer a v noci to bylo nejhorší. Nyní se stehujeme znovu a jelikož vím, ze se to muže opakovat, přišlo to o týden dříve, než k samotnému stěhování dojde. Říkám si, ze se přece stěhuje každý, téměř každý den to někdo na světě zažívá a samozřejmě se taky lidem dějí 1000× horší věci (nemoci atp.), ale to vždy pomůže jen na chvili. Jestli to někdo z vás zazil, jak jste si v hlavě srovnali zvykani na nový domov? :nevim:

Reakce:
-Vikiviki-
Stálice 72 příspěvků 03.11.18 08:10

Co třeba pomoc psychologa?

Heivka
Závislačka 3873 příspěvků 03.11.18 08:41

Já to mám taky, sice ne v tak velkém stylu, že bych musela brát léky, ale úzkost mi způsobilo i když jsme se po rekonstrukci měli po 4 měsících vracet domů, když jsme byli nacpaní v jednom pokoji v bytě mých rodičů a to jsem se celou dobu těšila jak vypadneme. Pociťovat jistou úzkost při velkých změnách je normální, ale je to citlivosti každého člověka jak moc velký stres to způsobí. Vždyť i z toho důvodu mnoho lidí zůstává v patologických vztazích kde jsou třeba týráni.

Danulinka16
Závislačka 2551 příspěvků 03.11.18 08:44

Já si myslím,že to je normální.Sama píšeš,že to vždy po pár dnech odezní,tak to neřeš.Par prášku tě nezabije,ale mohla bys to zkusit i bez nich ;)

Russet
Neúnavná pisatelka 15018 příspěvků 03.11.18 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zda někdo z vás prožívá strach, který přechází do úzkosti, když ve svém životě mění svůj stereotyp. Například zaměstnání - tam to pro mě bylo těžké, ale v podstatě hned par hodin po nástupu to přešlo. Nicméně již podruhé zažíval neskutečný stres a pocity úzkosti při stěhování. Poprvé to bylo před 2 lety, kdy po nastehovani jsem zhruba týden nemohla skoro jist, brala jsem prášky na nervy a především večer a v noci to bylo nejhorší. Nyní se stehujeme znovu a jelikož vím, ze se to muže opakovat, přišlo to o týden dříve, než k samotnému stěhování dojde. Říkám si, ze se přece stěhuje každý, téměř každý den to někdo na světě zažívá a samozřejmě se taky lidem dějí 1000× horší věci (nemoci atp.), ale to vždy pomůže jen na chvili. Jestli to někdo z vás zazil, jak jste si v hlavě srovnali zvykani na nový domov? :nevim:

Stěhovala jsem se několikrát, samozřejmě jsem úplně klidná nebyla, ale těšila jsem se do „nového“. Hlavně naposledy, když jsme se přestěhovali do velkébo bytu. Když porovnám stěhování a jiné životní události, tak stěhování řadím mezi ty celkem fajn. Chvíli chaos a zvykání a pak jde život zase dál. Když se na novém místě cítíš od první chvíle dobře, zvykání jde rychle. Do horších podmínek by se mi šlo hůř.

romuška
Povídálka 23 příspěvků 07.01.19 15:40

Ahojky, každé stěhování přináší konec a začátek něčeho nového. Myslím, že mnoho lidí nemá rádo změny, proto i stěhování. Ale myslím, že v životě je spousta horších věcí, např. nevyléčitelná nemoc atd. Myslím, že by se člověk měl zamyslet, zda je to opravdu tak strašné…

Váš příspěvek
Reklama