ADHD a 3letý syn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terka88
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 15:55
ADHD a 3lety syn

Ahoj,
potrebovala bych asi poradit, podporit, proste cokoliv.

Mam 3leteho syna, kteremu pred tydnem neurolog diagnostikoval ADHD, tuto variantu uz jsem slysela drive, od psycholozky ke ktere chodime, posledni rok, protoze jeho chovani bylo nad me sily. Nevedela jsem si s nim rady, neslo to po dobrem, po zlem, domlouvanim, proste nijak. kolem 2 roku zacal byt strasne vztekly, bil se, rval, kricel kdyz se mu neco nelibilo, je hyperaktivni a moc nemluvi, s tim mame problem do ted, umi nejake slova a zacina opakovat, ale na 3 roky je to dost malo. kdysi jsem kazdou chvilku brecela, protoze jsem si rikala, ze tohle nemam sanci zvladnout, pak se to postupne zlepsovalo..pred tydnem jsme navstivili neurologa a ten rekl ze to ADHD je vic nez jiste, asi se mi tak nejak ulevilo, ze to proste neni jeho vina a neni to treba nasi vychovou..ale dneska ve skolce se mnou chtela mluvit ucitelka a kdzyz mi rekla, ze Deti mu nerozumi, veci si oblika naopak, neposedi, neposloucha, porad nekde utika, po mesici nevi ktera je jeho zidlicka a znacka, rucnik, nerozumi nekterym prikazum,…ze je proste „jiny“ a v tu chvily to na me dolehlo…:(( jestli nekdo zazivate podobnou situaci, rada si od vas vyslechnu rady, ohledne vychvovy nebo cehokoliv. Sveho syna miluju at je jaky je, jen to bude asi tezsi nez jsem si myslela..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 25.09.14 16:04

Zdá se mi, že ADHD je čím dál častější… jestli na to třeba nemá vliv očkování. :think: :think: :think:

Každopádně držím palce, zkušenosti s tím ani z okolí nemám. Snad se to zlepší :hug: :hug: :hug:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 25.09.14 16:13
@Mari-KusKus píše:
Zdá se mi, že ADHD je čím dál častější… jestli na to třeba nemá vliv očkování. :think: :think: :think:Každopádně držím palce, zkušenosti s tím ani z okolí nemám. Snad se to zlepší :hug: :hug: :hug:

Pochybuji, že by se nějak změnila proočkovanost populace za posledních 30 let. Spíš se teď děti diagnostikují a dále se s nima pracuje, než aby jen dostaly nálepku „zlobivý parchant“. Já měla na základce jednoho spolužáka, který měl ADHD diagnostikovanou už minimálně od první třídy a troufám si tvrdit, že jen díky tomu, že rodiče byli lékaři a tak měl štěstí, že neskončil jen ve škatulce „špatně vychované/zlo­bivé dítě“.

Dyslektici se taky nediagnostikovali - prostě byli „hloupí“. Když se to začalo řešit, během roku se nám ve třídě vyklubali 4.

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 16:17

Zkušenost s tím mám. Nevlastnímu bráchovi to spolu s epi diagnostikovali, když mu bylo tuším 6. Dlouho si mysleli, že je to ADHD, ale teď po 5 letech zjistili, že má jenom ADH. Syndrom ADHD se projevuje přesně jak píšeš, hlavně problémy s chováním (neposlouchá, není chvíli v klidu, prostě jak píšeš) a brácha měl spíš problémy se soustředěním, takže to přehodnotili. Od 1. třídy bere do školy léky na podporu mozkové činnosti.
Nevím co bych ti k tomu ještě tak napsala, snad jen, že to jsou děti jako jiné, akorát potřebují opravdu pevnou výchovu (páč ta „rebelie“ v nich prostě je)..

Ale říkám oproti EPI je ADHD ještě zlatý.

Držím palce a přeju pevné nervy.

Kdyby tě něco zajímalo, napiš SZ :-)

jujuli
Kecalka 165 příspěvků 25.09.14 16:51

@Mari-KusKus. Tyjo ted kazdy vsechny problemy svaluje na ockovani, je to asi nova moda stejne jako nalepka ADHD ( i kdyz obecne taky nedavam kazdou vakcinaci automaticky, popremyslim nad tim, ale za vsim :hug: hledat ockovani, jak to ted cim dal tim vic lidi dela, mi prijde ujety;)

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 25.09.14 16:56
@jujuli píše:
@Mari-KusKus. Tyjo ted kazdy vsechny problemy svaluje na ockovani, je to asi nova moda stejne jako nalepka ADHD ( i kdyz obecne taky nedavam kazdou vakcinaci automaticky, popremyslim nad tim, ale za vsim :hug: hledat ockovani, jak to ted cim dal tim vic lidi dela, mi prijde ujety;)

Já jen myslela, že to může mít souvislost, vedlejší účinek nebo tak, jinak mám názor na očkování neutrální.

Terka88
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 17:08

Dekuju moc za povzbuzeni. Kazdopadne neurolog mi rekl, ze ADHD je vrozena nemoc, ne nejak ziskana, takze ty deti to uz proste maji v sobe a je jen otazky kdy a jak moc se to vnich probudi…
Jen proste to, ze vam nekdo rekne, ze je to ted moderni rikat o kazdem ze ma ADHD kdyz neumi poslouchat mi prijde fakt hnusny…a moc to cloveku neprida, chapu, ze kdysi to proste byli jen zlobive deti, ale to bylo se vsim jine, tak proc to takhle srovnavat, a jeste tim nekomu ublizovat to nechapu…a to s timhle nazorem jsem se setkala jen za ten tyden asi 2×…

Terka88
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 17:09

A jestli tu nekdo chce psat o tom, ze je to jen „moderni nalepka“ tak vas prosim at si to nechate pro sebe…o tenhle nazor se fakt neprosim, pokud ho budu chtit slyset, tak vim kam si pro neho mam zajit. Dekuju moc

jopo
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 25.09.14 17:20

@Terka88 Napiš mi jestli chceš SZ, tady to rozepisovat nebudu, máme diagnostikováno také týden, syn má 3,5 roku.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 25.09.14 17:49

Syn 12 let má od 3 let diagnozu ADHD. Z normální školky ho „vyřadili“ šel do speciální školky, následně do speciální školy. Díky spolupráci psycholožky a učitelek v MŠ, následně učitelek V ZŠ jsem ve zdraví přežila jeho dětství. Ted s ním cloumá puberta a ještě k tomu má další 2 sourozence. No někdy se držím zuby nehty, abych nebouchla :oops: :oops:
S výchovou rozhodně neporadím, protože každé dítě i byť s diagnozou ADHD se projevuje jinak. Zkus se dopovat hořčíkem, ten by ti mohl pomoci. Bohužel musíš být trpělivá, posílám hodně sil :hug: :hug:

Terka88
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 18:07

@Ivaneska dekuju moc…a muzu se zeptat jakou specialni skolku syn navstevoval??a jak se s tebou bavily ucitlky v normalni skolce??Me to totiz dneska prislo tak jak kdyby jim to vadilo, bavila se semnou fakt dost blbe a ja se citila hrozne:( jinak obdivuju te jak to zvladas kdyz uz ma syn 12 a mas dalsi 2 deti. me obcas prijde ze syn vyda minimalne za 2.
jeste jednou dekuju :kytka:

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 25.09.14 18:25

Učitelky v normální školce byly nepříjemné, že syna nezvládají, chvíli neposedí v klidu, při hrách vyrušuje, chvíli neposedí v klidu a pod. Nakonec si mě ředitelka pozvala na kobereček a že to tak dál nejde a doporučila jiné vzdělávací zařízení, takže zacalo kolečko. Ředitelka napsala zprávu psychologovi, ten udělal vyšetření, pak jsme byli posláni na neurologii a nakonec návštěva psychologicko pedagogické poradny, kde nám dali už jen razítko na dopořučení o umístění do speciální skolky. Se synem jsem navštěvovala psychologa už od 2 let, takže to šlo celkem rychle. Do speciální školky se umístují děti s nějakou poruchou, jako např. ADHD, autismus a pod. či lehce hendikepované děti. Je to hlavně o tom, že učitelky mají speciální pedagogické vzdělání + mají 2 učitelky na starosti max. 12 dětí, což v klasické školce není. Stejný princip je i ve speciální škole, akorát tam meli jednu učitelku a dvě asistentky na 12 dětí. Ted už je syn na 2 stupni normální základní škole, ale má svého asistenta. No zvládám, ani moc ne, přítel přišel v létě o práci, tak jsem šla do práce já a s jakou radostí :oops: :oops: Měla jsem být ještě 2 roky s nejmladším synem doma. Ted si to užívá přítel :mrgreen: :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 25.09.14 19:15
@Terka88 píše:
A jestli tu nekdo chce psat o tom, ze je to jen „moderni nalepka“ tak vas prosim at si to nechate pro sebe…o tenhle nazor se fakt neprosim, pokud ho budu chtit slyset, tak vim kam si pro neho mam zajit. Dekuju moc

Jestli to bylo na mě, tak mě mrzí, že jsi můj příspěvek špatně pochopila. regaoval jsem na @Mari-KusKus, že teď je těch dětí s ADHD víc možnou souvislost s očkováním.
Nemyslím si, že by jich bylo víc než dřív. Jen dřív (bohužel k jejich škodě), se považovali za zlobivé děti - učitelé a okolí k nim pak tak přistupovalo. Teď je naštětí povědomí o různých poruchách větší, takže se děti dostávají k lékařům a specializovaným pracovníkům a je možnost s nimi dál pracovat, rodina ví, že dítě potřebuje speciální péči. :kytka:

Terka88
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 20:08

@Ivaneska aha…pani..tak to je toho docela dost, tak to jsem zvedava, protoze ja uz jsem zacla uvazovat o logopedicke skolce, kvuli toho mluveni, tak nevim jestli to teda nebude ta specialni nebo ta logopedicka..:( no jsem zvedava…jako po tom co mmi dneska rekla ta ucitelka a jakym stylem, tak si taky myslim, ze to neni naposled :( a uprimne ja tyhle situace neumim zvladat…:( nastesti jsem se nerozbrecela pred ni, ale az pred skolkou..:( bohuzel pred synem, ktery nevedel ktera bije a zacal plakat taky..:(asi bych si na tohle mela zacit zvykat, protoze tech rozhovoru bude vic a vic..a jelikoz je manzel skoro cely den v praci, tak to zvyba jen a jen na me:(a s tou skolkou jsi byla spokojena???tam teda nemeli asi blbe reci, kdyz jsou zamereni na takove deti, ze???
Ja se snazim byt trpeliva…sice mi to jeste moc nejde, ale uz nejakou dobu jsem pochopila, ze to fakt jinak nejde, ze to nema zadny smysl, ale bouzel se jeste porad stane, ze mi rupnou nervy, ale to se proste neda, kdyz mi treba na vse odpovida ne a kdyz se ho 10× po sobe zeptam jestli bude hodny a on je schopny mi porad dokola odpovidat NE, ikdyz vi, ze mu bud vezmu hracku, nebo vypnu pohadku, nebo dostane na zadek…on proste neodpovi jinak…a takovych situaci jsou desitky..:( ale to asi znas:(

Terka88
Povídálka 44 příspěvků 25.09.14 20:21
@Svistice píše:
Jestli to bylo na mě, tak mě mrzí, že jsi můj příspěvek špatně pochopila. regaoval jsem na @Mari-KusKus, že teď je těch dětí s ADHD víc možnou souvislost s očkováním.
Nemyslím si, že by jich bylo víc než dřív. Jen dřív (bohužel k jejich škodě), se považovali za zlobivé děti - učitelé a okolí k nim pak tak přistupovalo. Teď je naštětí povědomí o různých poruchách větší, takže se děti dostávají k lékařům a specializovaným pracovníkům a je možnost s nimi dál pracovat, rodina ví, že dítě potřebuje speciální péči. :kytka:

Ano to jsem reagovala na tebe a tim padem se omlouvam, ze jsem si to ja spatne vylozila. :kytka: :hug:
Ale prijde mi to tak, jakoze ti, kterych se tohle netyka o tom mluvi, jakoze to je proste vymysl a jsou to jen zlobive deti, ale kdyby se jich to tykalo, tak tohle nikdy nereknou a budou mluvit jinak…:(
 A

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >