Malá má horečky a nepije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michii19
Povídálka 19 příspěvků 25.09.14 10:59
malá má horečky a nepije

Ahojky maminky, mám problém a moc potřebuju poradit. Mám 8 měsíční holčičku která teď marodí v úterý měla horečky až 39,9 a byli jsme na pohotovosti a tam mi řekli že musí pít a že má začínající chřipku ale já do ní zaboha nemůžu dostat žádný čaj, vodu ani šťávičku jediný co pije je mlíko. Nevíte jestli mlíko postačí nebo máte nějaké rady? Moc každé děkuji za odpověď už jsem zoufalá snažím se jí to dávat aspoň stříkačkou co máme na medicínu ale stejně mi to plive. Dnes má opět 39 a už mi dělala caviky i na mlíko ale nakonec ho vypila ale mam stejně strach aby nebyla dehydrovaná. :( Děkuji

Reakce:
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 25.09.14 11:03

Tak sleduj stav sliznic-pusinku hlavně, jestli není suchá, mlíko můžeš udělat i řidší, hlavně, že pije něco, jinak na kontrolu máte jít kdy? Hlavně taky stav vědomí, kontroluj i ve spaní, zda reaguje

Ivčis
Závislačka 4392 příspěvků 25.09.14 11:09

@Michii19 Dyn měl minulý týden taky takové horečky (nejspíš zuby). A já ho celý den kojila :zed: nic nejedl, nepil všechno krom prsa plival… Má 11 měsíců, když chce jen mlíko dávej jí mlíko, častěji po troškách ať má třeba každou hodinu a půl 150ml třeba (nevím kolik vypije).

Karleon
Kelišová 5551 příspěvků 25.09.14 11:10

Taky bych jí to mlíko víc ředila. Jestli ho vypije dost, mělo by to stačit :-)

xmellonekx
Kecalka 109 příspěvků 25.09.14 11:26

A už jí nějaké jídlo? nebo chce celý den jen mlíko. My měli 7,5 měsíců a malý měl těžkou bronchitidu. Přestal mi jíst (i příkrmy), byl jen na mlíku. A po 2 dnech nechtěl ani mlíko, ani ředěné. V tom věku čaje nevypil skoro nic. Takže jsem byla na telefonu s doktorkou a zkoušeli jsme různé. Jak začal být stále unavený, tak jsem řekla dost! Dostával každých 15 minut 2 velké stříkačky čaje/vody, bylo hned poznat, že se zavodnil. Když otevřel pusu sám - plival. Pak se naučil neotevřít pusu a jen mrčet/plakat - takže chytnu pusu, vsunu jemně do koutku stříkačku a po troškách aby se nezakuckal vlévám směrem do tvářičky (pozor na proud do krku). Zkus, nám pomohlo jak se zavodnil, začal pít zase ředěné mlíko… A trochu slazený čaj glukopurem je dobrý, kvůli energii. Domácí léčení sirupy ale stejně na bronchitidu nepomohlo, začal sýpat při dechu, tak jsme skončili v nemocnici na inhalacích. Jak se mu uvolnily průdušky, začal krásně pít mlíko a bylo to ok. Pozor na ty tekutiny - jaks e ti nebude zdát ok, nalévej, nebo na to kašli a jdi k dr. Nepodceňuj, dle slov doktorky - lepší často a zbytečně, než pozdě. Nesmí mít příznaky dehydratace (apatie, suché rty, vpadlá fontanela atd., pak už prý je většinou pozdě´). Nechci tě děsit, jen jsem se tím řídila, pokud ne, stejně bych jen oddálila další léčení a možná i zhoršila průběh.
hodně štěstí ať jste brzo zdraví!

Lama Lama
Hvězda diskuse 51107 příspěvků 3 inzeráty 25.09.14 11:29

Kolik toho mlíka vypije? jak čurá? z hlediska hydratace je fuk, jestli vypije mlíko, džus nebo svědcenou vodu. Mlíko obsahuje 90% vody.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 25.09.14 11:56

Ahoj!

A má k té horečce ještě i jiné příznaky?

Pokud by byla kojená, tak radím kojit a kojit… Jinak bych zkusila to mléko trochu víc naředit a dávat spíš po menších dávkách, ale častěji.

Mezitím nabízet určitě i vodu nebo nějakou štávu po lžičkách.

xmellonekx
Kecalka 109 příspěvků 25.09.14 12:27

@Lama Lama jj na to jsem zapomněla, jak mi přestal syn pít, skoro nečural… na to pozor

Michii19
Povídálka 19 příspěvků 25.09.14 17:36
všem maminkám odpovědi na otázky

Maminky pokusím se všechny vaše otázky zodpovědět najednou, dnes jsme byli u doktorky a malá prý dehydrovaná není protože pije mléko. A máme prý dávat polévky, kašičky, přesnídávky a mléko vše to obsahuje vodu. A pak nám doktorka napsala Enhydrol (banánová příchuť) a toho malá vypila když jsme přišli domů 40ml což je pokrok. Jinak naše malá už normálně papá obědy, přesnídávky na sváču a k véče kašičky jelikož jsem do malý nemohla dostat nic vodového dala sem jí včera celý den jen mléko. Dnes už jsme dávala opět přesnídávku a večer dáme kašičku. Jinak mléka mi ráno vypila v 9:30 180ml ve 13:00 110ml. A v 16:00 40ml enhydrolu a snědla půlku přesnídávky teď jí dám mléko a uvidím kolik ho vypije. Jo malá má rýmu, pokašlává a včera měla 2× průjem dnes už kadila jednou a normálně a včera mě i celou pozvacela proto jsem měla takový strach aby nebyla dehydrovaná. Jinak nekojím malá má Hipp 2 bio combiotik. A ještě jsem se dnes lekla protože malá je normálně smíšek a hrozně hravá ale dnes byla celý den taková unavená nesmála se a jen ležela a koukala nebo spala. :nevim: a malá má počůrané plínky. I když jí dám vodu po lžičkách má otevřenou pusinku bublá mi s tim v pusince a pak jí to steče po bradičce protože to vyplivne. :zed: už jsem z toho na mrtvici uvidíme jestli teď vypije to mlíčko.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >