ADHD či ADD u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 12:42
ADHD či ADD u dospělého

Ahoj holky. v poslední době si myslím, že mám blízko k této diagnoze. Můj kluk má potvrzenou ADD. já jsem od malička zapomnětlivá na věci (ty jednou zapomeneš v té škole hlavu, říkala maminka), říkali mi zmatkář. Dělá mi problém soustředit se, když není skoro absolutní ticho, přeskakuju z věci na věc. Nedokážu třeba při čtení zákonu vytrvat do konce. Složitější věci odkládám. v poslední době mně to trápí i u řízení, jako bych nebyla duchem úplně přítomná. Nevím, kde se na to dají vyšetřit dospělí? u syna bylo vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně. Poradíte mi prosím? dávám to raději anonymně..

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9110 příspěvků 05.04.19 12:45

Já bych řekla, že psycholog a nebo psychiatr. Jinak, pokud to má potvrzené syn, tak je hodně pravděpodobné, že to v rodině máte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 12:51

@P4ja díky, zkusím se optat.

Lamia15
Stálice 55 příspěvků 05.04.19 13:14

určitě bych taky vyhledala lékaře, ten vám přeci jen poví nejlépe vše

lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 17 inzerátů 05.04.19 13:45

@Lamia15 díky, zrovna příští týden jdu na preventivní prohlídku, tak se na to zeptám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 13:48

Ahoj, mám potvrzenou tuto diagnozu. Ptej se.

warita
Extra třída :D 10368 příspěvků 05.04.19 13:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky. v poslední době si myslím, že mám blízko k této diagnoze. Můj kluk má potvrzenou ADD. já jsem od malička zapomnětlivá na věci (ty jednou zapomeneš v té škole hlavu, říkala maminka), říkali mi zmatkář. Dělá mi problém soustředit se, když není skoro absolutní ticho, přeskakuju z věci na věc. Nedokážu třeba při čtení zákonu vytrvat do konce. Složitější věci odkládám. v poslední době mně to trápí i u řízení, jako bych nebyla duchem úplně přítomná. Nevím, kde se na to dají vyšetřit dospělí? u syna bylo vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně. Poradíte mi prosím? dávám to raději anonymně..

ja mam ADHD jako bic, nejsem jenom zmatkar, nebo zapometliva, dela mi problem se soustredit, ucit se, pamatovat si cokoliv.....

Diagnozu nepotrebuju, vim co mam… nicmene, co jako s tim? Dejme tomu, ze s tim nekam zajdes, oni ti udelaji test a reknou: ano, mate ADHD (co je ADD nevim). Jak nalozis s touto informaci? Myslis, ze to nekoho zajima? Kdyz zpackas v praci neco, protoze si se nedostatecne soustredila nebo zapomenes na neco duleziteho, tak to pak na lidi vybalis a reknes: oh pardon, to neni moje vina, to ADHD.

Ono to nikoho v podstate nezajima a ohledy se brat nebudou, to mi ver. Ze to mas v zivote tezsi je tvuj problem.

Takze pod carou je sice pekne vedet, ze ma clovek to ci ono, ale v konecnem dusledku to je jedno, protoze se bude ocekavat, ze budes podavat ten stejny vykon jako vsichni ostatni. Takze bycc se byt tebou prestala nimrat v tom, proc mas problemy se soustredit a zacala tvrde makat na nejakem posileni schopnosti soustredit se..... protoze tohle se da naucit, to mi ver. Je to namahave, ale jde to.

P4ja
Echt Kelišová 9110 příspěvků 05.04.19 14:23

@warita jj, to je druhá věc, že to nikdo neomluví. Ale minimálně je dobré to vědět s ohledem na děti. Mám v okolí několik případů, kdy buď sami rodiče a nebo někdo z jejich sourozenců, příp.rodicu to má a děti to.maji taky. Kdyby to možná věděli od začátku, tak se toho u vlastních dětí tolik neřeší a hlavně by věděli odkud asi vítr fouká. Takhle šli až zpětně po diagnóze dítěte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 15:02
@Anonymní píše:
Ahoj, mám potvrzenou tuto diagnozu. Ptej se.

Jee diky. Kde ti to potvrdili a jak testovali?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 15:30
@warita píše:
ja mam ADHD jako bic, nejsem jenom zmatkar, nebo zapometliva, dela mi problem se soustredit, ucit se, pamatovat si cokoliv.....

Diagnozu nepotrebuju, vim co mam… nicmene, co jako s tim? Dejme tomu, ze s tim nekam zajdes, oni ti udelaji test a reknou: ano, mate ADHD (co je ADD nevim). Jak nalozis s touto informaci? Myslis, ze to nekoho zajima? Kdyz zpackas v praci neco, protoze si se nedostatecne soustredila nebo zapomenes na neco duleziteho, tak to pak na lidi vybalis a reknes: oh pardon, to neni moje vina, to ADHD.

Ono to nikoho v podstate nezajima a ohledy se brat nebudou, to mi ver. Ze to mas v zivote tezsi je tvuj problem.

Takze pod carou je sice pekne vedet, ze ma clovek to ci ono, ale v konecnem dusledku to je jedno, protoze se bude ocekavat, ze budes podavat ten stejny vykon jako vsichni ostatni. Takze bycc se byt tebou prestala nimrat v tom, proc mas problemy se soustredit a zacala tvrde makat na nejakem posileni schopnosti soustredit se..... protoze tohle se da naucit, to mi ver. Je to namahave, ale jde to.

není to na omluvu za zpackanou práci. ale vědět, co se sebou můžu udělat. synovi třeba dávám vitamíny na soustředení. ani mě nenapadlo je taky brát..
nejhorší to mám, když přijdu domů, vybafne na mě syn, že chce kontrolovat úkol, mladší si chce hrát, kočka chce konzervu.. .já pak těkám z místnosti do místnosti a hledám klid… takže potřebovala bych vědět, jak se sebou pracovat. syn třeba mívá pauzy mezi učením. to mi taky svědčí. ale občas mám tolik myšlenek a nápadů, že to nějak nestíhám ani registrovat, prostě těkám…

Váš příspěvek
Reklama