Adopce - psychologie dítěte

638
24.5.18 22:16

Adopce - psychologie

Ráda bych se pobavila na téma adopce ohledně psychologie vůči dítěti. Víte hodně lidí, proč to není teď důležité, mi neustále cpe, že bych měla dát dceru k adopci. Prý se bude mít dobře a získá milující rodinu a bude nesmírně šťastná. Ale, jak si můžou být cizí lidé tak jistí, že dítě se jinde bude mít opravdu dobře a jen mu to prospěje?

Chtěla bych pokud možno řešit pouze psychologický vliv na to, pokud by dítě bylo zničehonic odrhnuto od matky a dáno jiné s tím, že se bude mít dobře. Když dítě vezmete z jeho prostředí a strčíte mu nějakou cizí ženskou se slovy, že je to jeho nová milující máma. Co to s ním udělá?

Hodně lidí mi to taky (jsou jsou i jiné důvody) cpe, protože mateřství je pro mě kolikrát náročnější než se očekávalo. Taky jsem měla dříve očekávání hodného poslušného dítka, co si v poklidu čmárá. Realita je taková, že mám (velmi) živou a aktivní závislou holčičku, co div neleze po stropu. A jsou věci, o kterých se v časopisech pro ženy nedozvíte.

A v neposlední řadě: Jak moc těm lidem, co mi to radí jde ve skutečnosti o dobro mého dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1200
24.5.18 22:22

Prosimte co jsi za matku, když máš zdravé krásné dítě a přemýšlís nad timdle. Pochopím, když je někomu 15 let a dítě po porodu nevidí, ale vychovávat dítě a pak ho dát k adopci mi přijde poněkud zvláštní. Jsi troll, nebo některý lidi by nemeli mít děti. Chudák a jenom chudák dítě, sobecké nezodpovědné matky… V Hloubetine je babybox využij ho, než tomu dítěti znicis život!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
24.5.18 22:24

Pokud své dítě týráš, tak se asi není čemu divit, že něco takového doporučují. Pokud ne, tak je to divné a s takovými lidmi bych omezila vztahy.
Jak moc jim jde o dobro tvého dítěte se bez znalosti situace nedá posoudit.

Jinak většinou to neprobíhá tak, že dítě vezmeš a dáš k někomu a ten bude milující máma. Je tam třeba klokánek, tety a pěstouni. A ano, někdy to prostě může být pro to dítě lepší než vlastní „máma“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3973
24.5.18 22:27

A co se u vas doma deje, ze Ti okoli radi adopci? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
24.5.18 22:28

Předpokládám, že situaci popisuješ tady: https://www.emimino.cz/…stvi-314534/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4415
24.5.18 22:29

To je k nevíře :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
24.5.18 22:31

Četla jsem tvé příspěvky, tuším že si trpěla depresí, to je nápad tvé potouchlé matky? Říkala si - psala sii její nápady, vys.er se na ni, ano žádná máma není stoprocentní, vůbec žádná, každá děláme chyby, ale důležité je z nich se poučit a vyhodnotit danou situaci lépe a lépe, a život není jednoduchý a proto musíme bojovat, ženy tak bůh naučil.
Odpověď si na tyto otázky, pokud odpovíš na většinu ano, miluješ svou dceru, a ani sama by si to nezvládla :)

1. Chybí ti dcera, když nejste spolu?
  2. Když spinká, řekneš si, jak je rozkošná, sladká?
  3. Co uděláš, když se zraní, udělá úraz? Přibehneš za ní a poskytneš ji rámě?
  4. Máš jí ráda, i když tě někdy štve a je na zabití (mysleno v uvozovkách) :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
24.5.18 22:39

@Tejule Právě lidi, co si takhle utvoří hned názor mi cpou, že mám dát dítě k adopci. Já jsem nepsala, že přemýšlím o adopci jako takové. Já psala, že přemýšlím nad tím, proč si lidi myslí, že adopce je řešením za každé situace. A vždy pro dítě to dobré.

@jenny.fields Co jsem tak četla, tak většinou šlo o matky ze slabších sociálních poměrů a dítě bylo zanedbané, podvyživené. Bylo v tom násilí nebo drogy.

@tumpach Spíše je to nápad okolí…
2. Počítá se když si člověk myslí, že je to malá pudel? My totiž spíme spolu.
3 a 4: Většinou ji beru do náruče. Ona za chvíli si chce hrát. Ačkoliv mě kolikrát vytáčí a mám toho plné kecky. Nikdo mi neřekl, že dítě dokáže brečet i kvůli naprostým hloupostem.

Příspěvek upraven 24.05.18 v 22:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
24.5.18 22:49

Bud jsi svepravna a nebo nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4922
24.5.18 23:14

Nikoho nesoudim a neodsuzuju. Deti jsou opravdu narocne.

Muzu jen vedet kolik Ti je let? A tatinek ditka je kde?

Diky za odpoved :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
25.5.18 07:52
@vertunka píše:
Nikoho nesoudim a neodsuzuju. Deti jsou opravdu narocne.

Muzu jen vedet kolik Ti je let? A tatinek ditka je kde?

Diky za odpoved :kytka:

89. ročník a tatínek si v klidu několik desítek kilometrů sportuje a jí si tu svou bio-veg stravu. Asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4922
25.5.18 07:56
@Izumi Miyako píše:
89. ročník a tatínek si v klidu několik desítek kilometrů sportuje a jí si tu svou bio-veg stravu. Asi tak.

Tak to uz jsi dospela zenska (o 4 roky starsi nez ja). Ja cekala nejakou nevyzralou pubertacku, co cekala, ze miminko bude jenom spinkat a hrat si. 8o Tyjo tak to zatni zuby a dej si zivot dohromady. Dite ti to jednou vrati :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
25.5.18 07:57

Věk a emocionální a duševní vyzrálost nemusí jít nutně ruku v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44509
25.5.18 08:11

Ahoj, já nečetla všechny tvoje diskuze, takže úplně do situace nevidím. Ale rozhodně bys měla zajít k nějakému odborníkovi se sebou (psycholog).
a bez důvodu ti nikdo dítě nevezme, jen proto, že si někdo „myslí“, že nejsi dobrá matka. Měla by ses naučit jednat a žít sama za sebe. Nenech si nic negativního namluvit okolím nebo nedejbože někým nepřejícím na netu. Kolik je dceři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44509
25.5.18 08:13
@Izumi Miyako píše:
Ráda bych se pobavila na téma adopce ohledně psychologie vůči dítěti. Víte hodně lidí, proč to není teď důležité, mi neustále cpe, že bych měla dát dceru k adopci. Prý se bude mít dobře a získá milující rodinu a bude nesmírně šťastná. Ale, jak si můžou být cizí lidé tak jistí, že dítě se jinde bude mít opravdu dobře a jen mu to prospěje?

Chtěla bych pokud možno řešit pouze psychologický vliv na to, pokud by dítě bylo zničehonic odrhnuto od matky a dáno jiné s tím, že se bude mít dobře. Když dítě vezmete z jeho prostředí a strčíte mu nějakou cizí ženskou se slovy, že je to jeho nová milující máma. Co to s ním udělá?

Hodně lidí mi to taky (jsou jsou i jiné důvody) cpe, protože mateřství je pro mě kolikrát náročnější než se očekávalo. Taky jsem měla dříve očekávání hodného poslušného dítka, co si v poklidu čmárá. Realita je taková, že mám (velmi) živou a aktivní závislou holčičku, co div neleze po stropu. A jsou věci, o kterých se v časopisech pro ženy nedozvíte.

A v neposlední řadě: Jak moc těm lidem, co mi to radí jde ve skutečnosti o dobro mého dítěte?

už jsem ti psala, nenech se tolik ovlivňovat okolím. Já bych se snažila od lidí, kteří tě takto negativně ovlivňují odstřihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama