Reklama

Nešťastné mateřství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 18.04.18 17:27
Nešťastné mateřství

Holky zažíval někdo také pocity jaké zažívám já?

Poslední dobou celý den probrečím. Vadí mi, že ho mám tzv. „dítě celý den na krku“. Jsem z toho nešťastná, že nemám žádnej svůj život. Možná jsem sobec, ale chtěla bych mít taky svůj život. Jsem unavena z toho věčného se starání o dítě a o to, aby něco neprovedlo. Nemám radost, brečím, když mi matka vzbudí dítě a ono pak celý den nespí. Pro mě se to rovná galejím. Já asi nemám ani mateřské city či co, že mě moje vlastní dítě nebaví. Nebaví mě to její celodenní každodenní ječení, kňourání, tahání, furt braní věcí, shazování, estrády při přebalování atd. Jsem z toho všeho hrozně unavená, vyčerpaná.

Jsem jenom já takový exot nebo to trápilo i jiné?

Když se svěřím, že mě to trápí, tak následující kecy:

No to je neštěstí, mít na krku celý den své vlastní dítě.. :( To já je raději strkam do skřině abych je neměla na krku… :( Jsi fakt její matka???
Tvé keci mě občas přivádějí na myšlenku proč na tebe ještě někdo s tvého okolí nezavolal socialku..Dle mého tu malou snad ani nemáš ráda a chováš se jak tvá matka, jak tu popisuješ..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Reakce:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 18.04.18 17:31

Občas to má hodně žen, ale je fakt, že si vybavuji tvé jiné diskuze, kde jsme se bavily o tvém možném zdravotním problému a (nevím) ale napadá mne, jestli to s tím nemáš provázané? Jinak tedy bydlíš u těch svých rodičů a co otec dítěte?
Pokud ale brečíš každý den, odborník by se ti hodil, i kdybys byla jinak fit. :hug:

Lucciaaa
Echt Kelišová 7560 příspěvků 18.04.18 17:32

Ne, nemela a necejtila, i kdyz jsem byla kolikrat silama na dne.. myslím, ze az bude vetsi, kolem toho druheho roku, srovna se to :) nemas obcasny hlidani, aby sis nekam vyrazila? Chapu, ze to musi bejt na palici :roll:

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 18.04.18 17:37

Víš, on každý není na to, aby byl 24 h denně a 365 dní v roce s dítětem. Taky nemáme nikoho, kdo by aspoň na hodinu pohlídal. Je mi líto i to, že s mužem minimálně 15 let nezažuijeme společnou večeři, chvíli… Mám to stejně. Mám druhé a prostě tvrdím, že zajímavé začínají být děti nejdříve okolo jednoho roku, spíše dvou. Dvouleté se ale bohužel nerodí, tak to beru tak, že musím toto období přežít a snažit se předat dětem co nejvíce. Obě miluju, ale prostě mám to takto. Naštěstí si chodím na zkr. úvazek „odpočinout“ do práce. Vydrž, bude lépe. Brzy začne chodit dítě do školy a bude to lepší. Myslím i tak, že to kňourání a pod. ustane. Nejsi v tom sama.

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 18.04.18 17:42

A ze svého okolí ti můžu říct, že vždycky největší chytrolíny bývají ty matky, které mají opakovaně hlídání, babičky, apod. Ty moje vyčerpání nechápou vůbec. Bodejď by jo, když mají děti každej víkend hlídané. Ty nejvíce tvrdí, že si to užívají. Pokud ale někdo střídá jen děti a práci, volný čas téměř žádný, tak to chápe…

vonajebohyne
Echt Kelišová 9528 příspěvků 18.04.18 17:44

A proc jsi ho vlastne mela? Navic s chlapem, ktereho jsi znala tyden i s cestou?
To pochopim u zenske, ktera proste po decku bytostne touzi i bez chlapa.
Nemoralizuji, fakt me zajima proc, protoze jsi psala, ze jste do toho hned sli naostro.

eva valoi
Extra třída :D 11137 příspěvků 2 inzeráty 18.04.18 17:46

No ja bych deti nekdy s chuti zavrela do klece, abych je jako mela aspon chvili pod kontrolou a mohla si dat pauzu. Mam jich pet a pres dvacet let resim furt neco. Miluju je nade vse, uplne nejvic, kdyz vecer usnou. To pak zazivam pet minut absolutniho stesti nez zdechnu.

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 18.04.18 17:51

@Sexynohy Je fakt, že mě poslední dobou trápí silný zánět zubu a v noci nespím bolestí.
Otec dítěte je vysmátej a v klídku.

@Lucciaaa Někam vyrazit… Doma mi nadává matka, že jsem sobec, když se chci najíst… Něco jako někam vyrazit neznám.

@Joyful Taky si myslím, že jsou starší děti lepší. Vážně se těším na to si malující dítě. Ačkoliv, asi mám doma hyperaktivní dítě…

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 18.04.18 17:52

@Izumi Miyako Pokud vím, tak si na dítě sama, takže se ti nedivím. Být sama, tak mi dočista hrábne. I když dle tvých předchozích příspěvků ty jsi teda zralá na psychologa i bez dítěte.

Poradím leda aspoň občas vypadnout, jak staré je dítě? Nepomůže alespoň kamarádka? Co zajít do nějaké podpůrné mateřské skupinky nebo tak?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 17:53

Nechápu jak někdo může říct že nemá hlídání ani na minutu a jak vůbec takhle může fungovat vztah? mi se to mluví, máme fungující babičky, ale kdyby ne, tak mám kamarádky, které samy o sobě mi to nabízejí (ještě jsem jejich hlídání neuvyužila) a stokrát bych radši zaplatila nějaké paní na hlídání než abychom s manželem nikde nechodili sami, to je fakt na palici..
my si chodíme na večeře, do kina, na skleničku, minimálně 4× do měsíce

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 18.04.18 17:55
@Joyful píše:
A ze svého okolí ti můžu říct, že vždycky největší chytrolíny bývají ty matky, které mají opakovaně hlídání, babičky, apod. Ty moje vyčerpání nechápou vůbec. Bodejď by jo, když mají děti každej víkend hlídané. Ty nejvíce tvrdí, že si to užívají. Pokud ale někdo střídá jen děti a práci, volný čas téměř žádný, tak to chápe…

Tak já jsem ta matka, která má hlídání, ale přesně ty matky, jako jsi ty nebo zakladatelka chápu. To hlídání mám, protože bych 24 d/denně, tři roky v kuse s dítětem nedala. Potřebuji si odpočinout, potřebuji pracovat, být mezi dospělými, kteří nemluví o příkrmech, kojení, plenkách. Žena, která je matkou na plný úvazek má můj respekt… Nicméně bych zase na druhou stranu celkem uvítala, kdyby tyhle matky nekydaly špínu na ty, které nejsou dětem za zadkem nonstop. :pankac:

rozand
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 18.04.18 17:56

@Izumi Miyako Hele je to asi rada na každou tvou dosud založenou diskuzi - navštívila jsi už psychiatra?

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 18.04.18 17:56

@Doe_Jane no jo, ale s jak starým dítětem? já jsem kojila co tři hodiny i více pomalu do roka, pak se to teprve začalo trochu klidnit :nevim: je fakt, že jsem párkrát odstříkala, ale bála jsem se, aby malá neeodmítala prso

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 18.04.18 17:57

@vonajebohyne To bude asi mýlka. My jsme spolu chodili skoro rok a ne týden. A proč? Sama to teď nevím, asi biologické hodiny?

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 18.04.18 17:58

@Izumi Miyako Jestli to máš doma takhle, tak je mi tě strašně líto… Na druhou stranu, dostala ses do téhle situace sama, kdybys nemusela bydlet s matkou, nemusela bys jí poslouchat :nevim:
Buď sežeň hlídání a odpočiň si, nebo to prostě vydrž. Nemáš přátelé? Mám kamarádky, které se o kočár přetahují, o rodině nemluvě…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama