Rodina s pěti dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.04.18 16:35
Rodina s pěti dětmi

Ahoj holky předem se omlouvám za anonym ale ofiko rodina ani přátelé o dalším přírůstku zatím nevědí :) Zajímalo by mě jestli máte nějaká taky 5dětiček popř i podobnou situaci jako my… Manžel má dvě děti(10,6) já jedno (9) a jedno dvouleté máme spolu na podzim nám přibyde další přírůstek chtěla jsem ještě zkusit holčičku protože mám dva kluky a manžel kluka a holku. Máme na manželovi děti střídavku takže týden máme děti 2 a týden 4, ale tak nějak by mě zajímali zkušenosti ostatních mamin s více dětmi už takhle na nás lidi koukají jak na „exoty“ :mrgreen: místo v domě, finance ani doprava problém není auta máme dvě sedmimístná tohle vše už jsme museli řešit před dvěma roky aby jsme se v 6ti poskládali :) on zase rozdíl mezi 4-5 už asi takový nebude, spíš by mě zajímali třeba reakce okolí atd :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  13.04.18 16:57

Máme 5 dětí a uvažujeme ještě o přírůstku. Reakce okolí nás nezajímají.

vonajebohyne
Echt Kelišová 8462 příspěvků 13.04.18 16:59

Pokud mate poresene bydleni a finance a nejak zasadne se to nedotkne (jak po financni, tak i po strance volneho casu) vasich stavajicich deti, je to vase vec.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 13.04.18 17:07

Proč řešit co si myslí okolí? Oni se nějak budou podílet na výchově nebo finančně?

Rusallka
Kecalka 196 příspěvků 13.04.18 17:08

Mám známé, kteří mají 7 dětí, já sama jsem z 5 dětí. Na reakce okolí bych se vykašlal. Důležité je, jestli vítě, že to zvládnete… ale jeden velmi úspěšný člověk říká, že jedno dítě ti zabere všechen čas, dvě děti ti taky zaberou všechen čas, tři děti taky, atd., takže je úplně jedno, kolik dětí máte

Celeste97
Kecalka 294 příspěvků 13.04.18 17:16

To je krásný tolik dětí :hug: já bych chtěla aspoň 3 :palec:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 13.04.18 17:23

Hele, zkušenost osobní nemám. Mam 3 deti a musím říct, že generace našich rodičů (+-60 let) na mě občas také kouká divne. Mladším ani starším lidem na tom většinou nic divného nepřijde, připadne se teda nevyjadřují a když už se vyjadřují, tak veskrze pozitivne. Občas se stane, že mám na hlídání o další dítě navíc (to znamena 4) a cítím, že už ty pohledy pritahujeme vyrazne víc.

Ale proc pisu: Kdysi jsem tady četla takovou vtipnou poučku, že s počtem děti se okolí nikdy nezavdecis. Pokud máte jedináčka, je to špatně, protoze je dítě chudák. 2 deti- holcicky-spatne (ještě by to chtělo chlapecka).U dvou chlapecku by to chtělo ještě holčičku. U párečky se to nějak dělilo podle toho, kdo je starší. 3 děti - jste blázni. 4 děti - jste věřící? 5 a více děti - jste socky? :lol: Z toho vyplývá - na okolí se vykašli.

ajvl
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 13.04.18 17:32

Mě taky přijde, že lidi už se podivují při počtu 3 dětí, u prvního se pořád všichni ptali, kdy bude druhé, pak jé dvě holčičky, to chce ještě toho kluka a když jsme oznámili těhotenství, tak pomalu ani nevěřili, že je to pravda, tchán hned: a ted už stačí!… jako bychom se začali množit nějak nekontrolovaně :D a u dalšího případného dítka už si ani netroufám říct, co by si lidi mysleli :lol:. Ale myslím, že když už jste překonali ten počet 4, tak to jedno další už se v tom davu „ztratí“, lidi přestanou mít přehled a přestanou cokoliv řešit :mrgreen:

Netopirek
Kelišová 7226 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 17:41

Okolí je různé. Někomu to přijde divný, někomu je to jedno.
My když čekali třetí tak si tchýně klepala na čelo, že jsme se zbláznili. Když jsme jim jí přivezli ukázat, tak se hned ptala kdy budeme zkoušet chlapečka :mrgreen:

Anonymní  13.04.18 18:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky předem se omlouvám za anonym ale ofiko rodina ani přátelé o dalším přírůstku zatím nevědí :) Zajímalo by mě jestli máte nějaká taky 5dětiček popř i podobnou situaci jako my… Manžel má dvě děti(10,6) já jedno (9) a jedno dvouleté máme spolu na podzim nám přibyde další přírůstek chtěla jsem ještě zkusit holčičku protože mám dva kluky a manžel kluka a holku. Máme na manželovi děti střídavku takže týden máme děti 2 a týden 4, ale tak nějak by mě zajímali zkušenosti ostatních mamin s více dětmi už takhle na nás lidi koukají jak na „exoty“ :mrgreen: místo v domě, finance ani doprava problém není auta máme dvě sedmimístná tohle vše už jsme museli řešit před dvěma roky aby jsme se v 6ti poskládali :) on zase rozdíl mezi 4-5 už asi takový nebude, spíš by mě zajímali třeba reakce okolí atd :)

Znám jednu rodinu, kde měli 7 děti. Otec jim zemřel když nejmladšímu byl 1,5roku, maminka měla co dělat, aby všechny uživila. Takže já bych přemýšlela i o téhle možnosti. Je to sice smutné a možná málo pravděpodobné, ale neštěstí chodí po lidech a ne po horách.

terinka4444
Hvězda diskuse 64279 příspěvků 13.04.18 18:13

Přeci ti může být fuk, co si myslí okolí. Já třeba bych 5 dětí nechtěla, takový počet nezapadá do stylu mého života, dále mám jen tolik dětí, kolik zvládnu v době nouze uživit sama a pět bych nezvládla. Ale ty budeš mít tři, kdyby došlo na nejhorší, to snad sama ještě uživíš. Co říká okolí nebo si myslí někdo jiný, to je naprosto fuk.

vonajebohyne
Echt Kelišová 8462 příspěvků 13.04.18 18:16
@terinka4444 píše:
Přeci ti může být fuk, co si myslí okolí. Já třeba bych 5 dětí nechtěla, takový počet nezapadá do stylu mého života, dále mám jen tolik dětí, kolik zvládnu v době nouze uživit sama a pět bych nezvládla. Ale ty budeš mít tři, kdyby došlo na nejhorší, to snad sama ještě uživíš. Co říká okolí nebo si myslí někdo jiný, to je naprosto fuk.

Timhle se ridim cely zivot :*.

Anonymní  13.04.18 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky předem se omlouvám za anonym ale ofiko rodina ani přátelé o dalším přírůstku zatím nevědí :) Zajímalo by mě jestli máte nějaká taky 5dětiček popř i podobnou situaci jako my… Manžel má dvě děti(10,6) já jedno (9) a jedno dvouleté máme spolu na podzim nám přibyde další přírůstek chtěla jsem ještě zkusit holčičku protože mám dva kluky a manžel kluka a holku. Máme na manželovi děti střídavku takže týden máme děti 2 a týden 4, ale tak nějak by mě zajímali zkušenosti ostatních mamin s více dětmi už takhle na nás lidi koukají jak na „exoty“ :mrgreen: místo v domě, finance ani doprava problém není auta máme dvě sedmimístná tohle vše už jsme museli řešit před dvěma roky aby jsme se v 6ti poskládali :) on zase rozdíl mezi 4-5 už asi takový nebude, spíš by mě zajímali třeba reakce okolí atd :)

Máme 4- měla jsem dvě, chlap jedno, všechny máme v péči, jen dva víkendy v měsícii jsou u drtuhých rodičů. Jedno máme společné. Určitě budem mít ještě další a ne jedno ;) Dům je náš, hypotéku nemáme, oba pracujem, od státu nic nemáme.

Anonymní  13.04.18 19:23
@Anonymní píše:
Máme 4- měla jsem dvě, chlap jedno, všechny máme v péči, jen dva víkendy v měsícii jsou u drtuhých rodičů. Jedno máme společné. Určitě budem mít ještě další a ne jedno ;) Dům je náš, hypotéku nemáme, oba pracujem, od státu nic nemáme.

Jsem ráda že nejsme jediní „cvoci“ :D my máme barak taky vlastní manžel pracuje, já také jako OSVČ u nás už je to číslo konečně a to co si myslí okolí je mi jedno spíše mě zajimali případně zkušenosti atd u větších rodin. :)

Anonymní  13.04.18 19:39

Já mám 2, přítel 2 a nyní nečekaně čekáme spolu další… možná budeme za blázny v očích okolí…teda zatím se to neví :D, ale brzy si všimnou..nic od státu nebereme, tak každému je po tom houby :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Reklama