Adopce z Asie

146
25.5.17 00:12

Adopce z Asie

Opět já a zajímají mě informace, jak je to s adopcí z Asie? Četl jsem, že Češi mohou jedině z Filipin, ale více info jsem se nedočetl. Co pár musí splnovat, jaká je cena tohoto procesu? Může si pár dítě vybrat? Rád si nechám poradit, anglicky moc neumím a tak se ptám, tedy pokud má někdo zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11288
25.5.17 09:12

To je strašně špatný nápad.

Kromě základní deprivace, které má každé dítě z ústavu, tak se tam ještě přidá průšvih se zničenou kulturní identitou s jednoznačnou odlišností od rodiny. O tom že v žádném případě nebudete vědět nic o tom čím přijaté dítě ze zemí třetího světa prošlo a co tedy za průšvih na vás dřív či později vykoukne.

Nehledě na to, že je daleko pravděpodobnější, že vás někdo okrade, pokud jaksi zjevně vaše schopnost hledat si relevantní informace a porozumět jim není úplně zázračná.

Navíc tedy to bude právně velmi šedá oblast a nebudete mít nárok na žádnou podporu od státu. Nejde o peníze, ale o služby pro pěstouny - tedy možnost využít průvodcovství, supervize, odlehčovací služby a podobně. A že je náhradní rodiče sakra potřebujou. Každé dítě, které bylo z jakéhokoliv důvodu opuštěno svou původní rodinou má v sobě opravdu velkou ránu a výrazně to komplikuje jeho psychický vývoj a pochopitelně to klade obrovské nároky na jeho nové rodiče.

Pokud chcete dát domov dítěti, které nemůže žít ve své rodině, tak vstupte do klasické pěstounské péče v českém systému. Cokoliv jiného vám způsobí opravdu velké mrzení bez rozumné možnosti pomoci.

Přijmout dítě mimo biologické vazby nikdy není jendoduché - to dítě prostě nebude vaše, nebude jako vy. Je to služba pro to dítě, nefunguje to jako náhrada vlatního dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.5.17 09:31

Nevím jak je to teď, ale vždy jsem si myslela, že adopce dětí ze zahraničí u nás není možná (jestli jsou Filipíny výjimkou, to fakt netuším, ale docela bych se tomu divila).
V každém případě se ale ztotožňuji s tím, že to určitě není dobrý nápad.
Možná ještě tak u nějakého novorozeného čerstvého miminka, ale rozhodně ne u větších dětí. To už mi přijde mnohem smysluplnější pomoc ve formě Adopce na dálku, případně jiné podpory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
25.5.17 09:34

@Ou mohu se zeptat mimo dotaz?
Pracujes v socialni ci psychologicke oblasti?
Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 14:21
@Kralikcek píše:
@Ou mohu se zeptat mimo dotaz?
Pracujes v socialni ci psychologicke oblasti?
Dekuji :kytka:

Taky by me to zajimalo, Ou, prosim, prozradte nam to, dekuju :kytka:

Jinak s prispevkem Ou souhlasim, bohuzel to na me pusobi stejnym dojmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
25.5.17 15:29
@BloomingGorgeous píše:
Taky by me to zajimalo, Ou, prosim, prozradte nam to, dekuju :kytka:Jinak s prispevkem Ou souhlasim, bohuzel to na me pusobi stejnym dojmem.

Ja ctu hodne prispevku od ni, jelikoz casto resim vychovu deti a ona se hodne do techto diskuzi zapojuje :kytka:,tak jsem taky zvedava, zda ma rady nastudovane, ze ma skolu.Nebo dava zkusenosti ze zivota, nebo pracovni…treba to nebude tajemstvi :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
25.5.17 16:23

Ou, díky za vyjadreni ale chceme adopci maleho mimca, pritelkyne si informace najit umi, umi lepe anglicky ale me zajimaji zkusenosti lidi. Jinak ano, co jsem cetl tak z Filipin dite adoptovat muzeme. Jinak odlisnosti rodiny, ma pritelkyne je asiatka takze ten rozdil tam nebude tak veliky, mam znamou co adoptovala mimco z afriky, tam je rozdil poradne znatelny a zvladaji to I s ditetem. Dale nam jde o to, ze vim jak na tom Filipiny jsou (mam tam pritele) a zazrak to neni, svym zpusobem by to byla zachrana nemyslis, nez tam to dite nechat. A na zaver I kdyz nedulezita informace, s pritelkyni se zajimamr o asijsou kulturu. Mam I byt do asijskeho stylu, varim doma asijskou kuchyn, pritelkyne ma asiaty pratele, takze krome spolecnosti mimo domov a me je u nasnas vse asijske, coz by takovy kulturni sok byt nemusel ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.5.17 16:38

@Martius Hele, zkuste se na to zeptat přímo na Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Tam asi najdete o dost relevantnější informace než v diskuzi na emiminu nebo na cizojazyčných stránkách (každá země má svá pravidla a ty v ČR se budou od anglických nebo amerických diametrálně lišit). ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 17:00

@Kralikcek
Taky me ty prispevky zaujaly. Uvidime :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1887
25.5.17 20:10

@Martius Pak sem urcite napis, co ti na tom uradu rekli, take me to zajima Ahoj