Reklama

Bezdůvodný panický strach o vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 05.02.17 23:21
Ahojte, má některá podobný problém ?

Zdravím :mavam:
Chtěla bych se zeptat, jestli má některá z vás podobný problém a ví jak se s tím vypořádat. Takže vám zkusím popsat situaci, nebo spíš takové období, které mě trápí už posledních pár měsíců.
Vždycky jsem byla takovej ten stresující typ ženy, která měla trému kdekoli na veřejnosti, takže mě vždy doprováděl stres. Studentský stresový situace jsem tak nějak zvládala, ale v poslední době mě strašně často přepadá stres, začnu hned brečet, když se mi vybaví něco nepříjemnýho, jen tak. Třeba vařím oběd a najednou mě přepadnou nějaký hnusný iluze, který si nechci připustit, např. že nejsem dobrá přítelkyně, že by se mohl můj aktuální vztah (roční) rozpadnou, i když k tomu není sebemenší důvod a přepadá mě hroznej strach a panika, i když není žádnej důvod. Prostě se mi začaly honit hlavou takový myšlenky a nemůžu se toho zbavit. Jde hlavně o vztah, protože jsem s přítelem moc šťastná, až mi z toho hrabe a dělám tohle. Nikdy předtím se mi tohle nedělo. Jsem naprosto v pořádku, nemám žádný problémy a nejsem ani nijak nemocná.
Všiml si toho právě už i přítel. Předevčírem jsme se dívali na televizi a na mě přišly takové ty „mazlící“ chvilky, tak jsem se na něj nalepila a jelikož na to zrovna neměl náladu, tak ucuknul se slovy „teď nechci“ a ja si to tak moc vzala, až jsem se z toho rozbrečela. Kvůli takový prkotině.
Hrozně ráda bych tohle nedělala a začala myslet zase normálně, ale čím víc se o to snažím, tím horší to je.. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 05.02.17 23:24

@Ztracenypripad
těhotná nejseš?

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 05.02.17 23:30

@jdukolem to určitě ne, trvá to už nějakou dobu a příznaky těhotenství žádné nemám. Krom toho si si dáváme opravdu veliký pozor, protože dítě ještě min. 5 let neplánujeme. Takže to si myslím že určitě ne

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 05.02.17 23:31

A nebojíš se že by se tyhle stavy mohly nějak zhoršit? nebylo by fajn si o tom promluvit s odborníkem který se v tom vyzná? samozřejmě to nemyslím nějak zle. Není to na prášky jen by sis mohla vyslechnout odbornou radu.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 05.02.17 23:31
@Ztracenypripad píše:
@jdukolem to určitě ne, trvá to už nějakou dobu a příznaky těhotenství žádné nemám. Krom toho si si dáváme opravdu veliký pozor, protože dítě ještě min. 5 let neplánujeme. Takže to si myslím že určitě ne
:nevim: pak leda psychologa.. protože těmito „záchvaty“ si leda přítele odradíš, muži chtějí mít pohodu a klid

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 05.02.17 23:40

@KatieAndLily
Právě že mi to nahání hrůzu. Nechci aby ze mě byl nějakej blázen. Cítím se zdravá, jen občas příjde z ničeho nic tohle :|

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 05.02.17 23:42

@jdukolem
Přesně toho se bojím, že ho tím odradím. Proto to s ním ani nechci řešit, nebo spíš z toho mám strach.
K psychologovi se mi úplně nechce, nejradši bych si to vyřešila v klidu doma, ale nějak na to nemám odvahu.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 05.02.17 23:44
@Ztracenypripad píše:
@jdukolem
Přesně toho se bojím, že ho tím odradím. Proto to s ním ani nechci řešit, nebo spíš z toho mám strach.
K psychologovi se mi úplně nechce, nejradši bych si to vyřešila v klidu doma, ale nějak na to nemám odvahu.

a čeho se přesně bojíš? na co potřebuješ odvahu? nechápu

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 05.02.17 23:52

@jdukolem
No takhle, jsem hodně žárlivá, ale nedělám doma žádný scény. Jen třeba naznačím, že mi něco vadí a když se kvůli tomu začnem hádat, tak příjdou ty největší depky. Mám pak tak trochu strach vyjadřivat svůj názor, prostě říct co mi vadí, aby to nevedlo k hádce, protože přítele neskutečně miluju. No a tak všechno nechávám dusit v sobě a pak nad tím začnu hrozně přemýšlet. Nemusí jít jen o žárlení, ale celově když mi v našem vztahu něco vadí, nemám odvahu to říct z tohohle důvodu.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 06.02.17 00:03
@Ztracenypripad píše:
@jdukolem
No takhle, jsem hodně žárlivá, ale nedělám doma žádný scény. Jen třeba naznačím, že mi něco vadí a když se kvůli tomu začnem hádat, tak příjdou ty největší depky. Mám pak tak trochu strach vyjadřivat svůj názor, prostě říct co mi vadí, aby to nevedlo k hádce, protože přítele neskutečně miluju. No a tak všechno nechávám dusit v sobě a pak nad tím začnu hrozně přemýšlet. Nemusí jít jen o žárlení, ale celově když mi v našem vztahu něco vadí, nemám odvahu to říct z tohohle důvodu.

miluješ a nebo seš na něm závislá?
a když v sobě dusíš pocity to je fakt dobrý leda na vytvoření panické poruchy
mluvilas s přítelem v klidu tom že se mu bojíš věci říkat? co on na to?

Heivka
Závislačka 2962 příspěvků 06.02.17 00:05

@Ztracenypripad Myslím, že teď jste kápla na to, proč jste přecitlivělá. Mě se to taky stává, když je toho moc a něco v sobě dusím. Nakonec vybouchnu a nebývá to hezké. A to kolikrát ani sama přesně nevím co mě vlastně žere.
Dám příklad, manžel se mě zeptá, co se děje, že si všiml, že pár neděl doma moc nefunguju (v podstatě jsem jen zvládala základní péči o syna a psy, jinak jsem měla „depku“) a ze mě najednou vylítlo, že jsem se celou dobu bála o tátu, který byl úspěšně odoperován s několikanásobným bypassem. V zájmu „fungování“ rodiny, jsem v sobě všechno potlačila, a výsledek byl takový, že já byla nešťastná, syn a psi nervózní a manžel napůl smutný a napůl naštvaný.
Dlouho mi trvalo, než jsem se ve vztahu naučila otevřeně říkat co mi vadí a co se mi líbí a stejně tak přijmout kritiku i pochvalu z druhé strany, ale vztah to hrozně moc posílí, když se tohle nenaučíte, tak ten vztah zabijete.

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 06.02.17 00:18

@jdukolem
Dusím to v sobě ani nevím proč. Máme pěknej vztah. Možná na to mají vliv i přítelovy časté změny nálad, nebo možná i věkovy rozdíl (je o 6 let starší, takže je takovej ten víc dominantnější). Mluvili jsme o tom předevčírem, když jsem se rozbrečela u tý televize. Tak nějak v klidu jsme si to vyříkali. Řekla jsem mu, že mi bylo nepříjemný když mě začal odstrkovat z toho gauče, ale pořád to není normální důvod k breku. Sama si to uvědomuju, že je něco špatně. Potom se mi omluvil a zase jsme se k sobě přitulili a byl jako vyměněnej. Bylo to poprvý, co jsem před ním kvůli němu brečela a zřejmě ho to dost vzalo. Druhý den mi říkal, že doufá že jsem kvůli němu brečela naposledy a že ho to mrzí. Já se cítilano dost líp a zároveň hrozně. Uklidnilo mě, že se choval mile, ale zároveň jsem se cítila jak blázen.

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 06.02.17 00:21

@Heivka
Hodně podobná situace, děkuji :) já vím, že musím mít určitou toleraci a prostě chovat se normálně, když chci aby nám to fungovalo. Ale neumím ovládat svoje emoce nebo jak to mám říct. Když se mi chce brečet, tak to neumím ani minimálně zamaskovat. Vali se to ze mě i když chci moc přestat.

Heivka
Závislačka 2962 příspěvků 06.02.17 00:35

@Ztracenypripad Právě proti těm nechtěným slzám, je dobré v sobě nic nedusit a všechno řešit přímo. Musím říct, že tahle emoční nevyrovnanost se po porodu výrazně zhoršila, nedokážu se odpoutat, a člověk se pak opravdu cítí jako blbec, když není schopen přečíst dva řádky z pohádky na dobrou noc, protože jsou zrovna tak hrozně dojemné.
Osobně si myslím, že tahle přecitlivělost pramení z dětství, kde bylo pár ne moc hezkých situací, ale nejsem připravená to znovu otevírat a řešit. Prostě musím doufat, že mě ty slzavé řeky opustí dřív, než se budu muset vrátit do práce. Přeju hodně štěstí a pevné nervy v boji se slzami.

Ztracenypripad
Povídálka 23 příspěvků 06.02.17 00:41

@Heivka
Moc Vám rozumím :)
Moc děkuji za rady, budu se snažit si to s přítelem nějak urovnat. A co se týče těch, uhm nehezkých vzpomínek z dětství, tak to s tím má podle mě rozhodně co k dočinění. Sama si pár takovejch nezapomenutelnejch chvílí občas přemítám ve snech.
Také přeji úspěšný boj a děkuji za motivační slova!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama