Akné - čistota

4
24.5.16 15:09

Akné - čistota

Dobrý den, mám otázku.
Trpím těžší formou akné (je mi 20-let), pleť mám mastnou, lesklou. Momentálně čistím micelární vodou + global krémem od biodermy.
Jde o jedno - když příjdu z práce kolem té 15hod tak mám pleť mastnout a lesklou (i když kolem 7 hodiny ranní pleť důkladně čistím) pracuji v vlkhkém prostředí, hodně páry a tak dále. Otázka zní - čistit i po práci (odpoledne) nebo stačí poté až večer? (tudíž 2× denně.. rano a večer)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1784
24.5.16 15:16

Vyčistit hned. A večer zase. Používám na čistění sonicky kartáček, na nej mycí gel a potom micelární vodu. Poradím ti bozi krém - vitella ictamo pro. Mají ho v lékárně, stojí cca 150. Tím se mazu na noc. Pupinek mám jeden za čtvrt roku, při menses. Za kousku to stojí - nedám na ten krém dopustit - je to pasta, takže na denní nošení ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
24.5.16 15:45

No já nevím, ale mám za to, že čím častěji budeš pleť čistit, tím více se bude mastit. 3× denně je hrozně často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
24.5.16 16:54

No, taky můžeš mít pleť dehydratovanou a tím víc se pak mastí. Furt jsem pucovala, pucovala, kůže horší a horší a od té doby, co jemně čistím ráno + večer (pleť. mlíko a micelárka), používám opravdu lehký hydratační krém a peeling 1× týdně… je to o moc lepší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
24.5.16 17:01

Takže to mám vyčistit pleť micelárkou, nanést ten krém sebium global a ještě na to hydratační krém?
Jinak nějak nemám pocit že bych měl pleť suchou od té doby co používám tu mice + ten globál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
391
24.5.16 17:39

@Plzenak78 ahoj.měla jsem těžkou formu, podebrabné ložiska přes obličej, nešlo na něj sáhnout, dát batoh na záda neexistovalo, a po vysazení antikonc.to byla teprv síla…leskla jsem se snad hned po vyčištění pleti.

Takže za roky trápení mám svůj způsob, co mi sedí-

V práci často upocený obličej, vlhko, špína… Čistila jsem pleť hned po příchodu domů čidstícím mlékem na citlivou pleť. Krém už jsem nedávala. Pokud jsem se už nezpotila, nechala jsem pusu být a ráno omyla jen obyč. vodou a nanesla lehký krém na citlivou pleť. Nic víc nic míň.

Zkoušela jsem různé kombinace, čistit ráno, i pak večer, různé kosm. výrobky. za mě nejhorší byly právě přípravky na akné, to byla hrůza. a ještě větší hrůza byly kožní lékaři, a že sem jich vystřídala několik.

A pak strava, úprava hormonů, kosmetika pro citlivou pleť z lékárny, spánek a nesahat na pusu. a nutnost je pro mě ubrousky místo ručníku. i když jsem ho měnila, bylo to na nic. ubrousky jen přikládám, nedrhnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1056
25.5.16 10:53

Sebium jsem používala tak kolem těch 15let, když to bylo fakt ouvé a hormonální bouře, ale postupem času jsem zjistila přesně to, co píše @chuanita - že nejhorší jsou pro mě přípravky právě na akné, protože mi kůži přesušují a ta se pak mastí ještě víc. Já jedu fakt jen mlíko + micka, nebo když mám pocit, že nejsem tak umaštěná, klidně jen micka + hydratační krém. A nazdar bazar, nic víc.
Osobně používám kosmetiku Bione, konopnou řadu, mají v Pemi drogerii, nebo na jejich eshopu, ale každýmu sedí něco jiného - byla jsem smířená, že to nebude fungovat a že to aspoň tedy nestojí tak moc, ale byla jsem fakt mile překvapená a už nic jinýho nepoužívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.5.16 12:36

@MadGirlNancy a to se dává na celý obličej nebo jen na pupínky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
25.5.16 22:21

Na cely obličej. Já to am místo krému na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama