Stěžovatelka - hypochondr?

114
24.5.16 14:53

Stěžovatelka - hypochondr?

Dobrý den,
mám ve svém okolí osobu se kterou jsem nucena trávit každý den, neustále si stěžuje na: špatný atmosferický tlak (bolesti hlavy, břicha, zad), nevolnost, příliš velkou zimu/teplo, heká nebo vzlyká, funí, ať padají trakaře nebo svítí sluníčko všechno je špatně, zažili jste někdy něco takového? Nejedná se o starou osobu ani osobu v přechodu, ale přeci není možné aby člověk byl ze všeho takhle hotovej, už nevím jak taktně či netaktně naznačit že je to přes čáru denně poslouchat tyhle neustále stížnosti. Zažili nebo zažíváte něco podobného? Nejedná se spíš o psychickou poruchu? Doktor žádný fyziologický nález této osobě nepotvrdil ani migrény nic… už mi z toho kape na mozek… :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59265
24.5.16 14:54

@Adenike :mrgreen: znám, Náhlovského :D ale ten to aspoň bere s humorem.. jo, hypochondrie je mazec.. neuděláš nic, takový člověk leda na léčení :think: psychické tedy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
24.5.16 14:56

Ono je to dalekosáhlejší než to vypadá, dotyčná nesnáší voňavky do auta, klimatizaci (čímž by se odbourala citlivost na vedro), prach, cvakání tužek, hlasitý hovor… to se prostě nedá s takovým člověkem existovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
24.5.16 14:57

Kolegyně v práci? Asi bych to ignorovala… tím, že jí budeš litovat nebo naopak rozmlouvat její potíže je přilíváš olej do ohně, hypochondři si rádi stěžují a rádi když to s nimi někdo řeší. Prostě bych dělala jakoby nic, jako že to neslyším.

• Citovat
  • Upravit
7385
24.5.16 14:59

Chce byt stredem pozornosti a necim zajimava a ve sve marne existenci nenasla nic jineho nez tyhle nesmysly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
24.5.16 15:00
@CokeLady píše:
Kolegyně v práci? Asi bych to ignorovala… tím, že jí budeš litovat nebo naopak rozmlouvat její potíže je přilíváš olej do ohně, hypochondři si rádi stěžují a rádi když to s nimi někdo řeší. Prostě bych dělala jakoby nic, jako že to neslyším.

Já nejen že předstírám že to neslyším, já nosím v práci sluchátka kvůli tomu, vůbec nijak nereagují, krom jednoho výbuchu - ať už do mě nehučí, dvě hoďky byl klid a pak to začalo nanovo.. prostě psycho, nedej bože někdo přijde s jablkem, ona začne vyjmenovávat všechny potravinové alergie aniž by se u ní prokázaly… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
24.5.16 15:01

@Adenike Doporučuju sluchátka na uši a nevidím, neslyším. :) Ale musí to být na palici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
24.5.16 15:03

Hlavně mě připadne úplně zcestné, že se snaží přivlastnit si moje kamarády a vypráví jim že těmito problémy trpím JÁ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
24.5.16 15:10
@Adenike píše:
Ono je to dalekosáhlejší než to vypadá, dotyčná nesnáší voňavky do auta, klimatizaci (čímž by se odbourala citlivost na vedro), prach, cvakání tužek, hlasitý hovor… to se prostě nedá s takovým člověkem existovat :nevim:
:mrgreen: to je mazec.. pokud jde fakt o kolegyni, tak ji prostě ignorovat.. a pokud by měla např v kanclu problém s cvakáním tužek, tak bych jí doporučila práci např v továrně u pásu :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
24.5.16 15:10
@Adenike píše:
Hlavně mě připadne úplně zcestné, že se snaží přivlastnit si moje kamarády a vypráví jim že těmito problémy trpím JÁ..

A netrpí taky schizofrenií? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
24.5.16 15:11
@Adenike píše:
Hlavně mě připadne úplně zcestné, že se snaží přivlastnit si moje kamarády a vypráví jim že těmito problémy trpím JÁ..

a tak pokud Tě lidi znají a znaji jí, tak jim asi dojde, kde je problém, ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
24.5.16 15:12

@Black Cat já už jsem opravdu zoufalá ikdyž to může vypadat částečně komické, nedávno si například řekla mému příteli jestli by ji také nemohl darovat květiny, když mi je nosí do práce… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
24.5.16 15:13

@martina.se to oni sice vědí ale mě to přestává připadat vtipný, když se od svých přátel dozvídám že trpím bolestmi hlavy ze změny tlaku (přišla jsem do práce nevyspalá)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
@Adenike píše:
@Black Cat já už jsem opravdu zoufalá ikdyž to může vypadat částečně komické, nedávno si například řekla mému příteli jestli by ji také nemohl darovat květiny, když mi je nosí do práce… :nevim:

Měl jí říct, že až po všem tom utrpení a nemocech a alergiích umře, tak jí ty kytky přinese… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031

Taky takového znám, mě tito lidi úplně vysávají. Ještě jsem měla kolegu a ten kromě svých problémů komentoval každou událost pesimisticky, př.. Padal krásně sníh, já - jé to je krásný, on - zase z toho bude sr. čka. V zimě bylo moc zima, v létě bylo moc teplo. U oběda jídlo moc teplý, nebo studený, nebo přesolený, nedosolený, mastný. Přestala jsem i chodit na obědy. Bavit se s ním mě totálně rozhodilo. Pokud to je taky kolegyně těžko radit, ono se to někdy nedá neposlouchat. Já jsem tu jednou řekla, ať si vezme šňůru a jde se pověsit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama