Akné na bradě před menstruací/ovulací

37
5.1.21 19:27

Akne na brade pred menstruaci/ovulaci

Dobry den, jdu za Vami pro radu. Vzdy jsem mela naprosto bezproblemovou plet ( sem tam obcas nejaky pupinek, ale zridka). Posledni dva roky se mi zacaly delat pupinky na brade, nejdou vymacknout, jsou cervene a boli… Nejdrive mi prislo, ze se mi delaji pred menstruaci, ted postupem casu mi prijde i pred ovulaci :think:, nez se mi stihnou vstrebat, prichazi zase pms a naskacou novy :pocitac:, vlastne jsem neustale olezla :nevim: Nevim, jestli to muze byt i nejak spojeno s vekem, ale pred par lety se mi prekulila tricitka. Mel jste to nekdo stejne, podobne, popr. co na ty cervene, bolave mrzaky davate, nebo pomaha neco cim tyto neduhy zredukovat? Dekiji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15
5.1.21 21:14

Ahoj mazlii nic si z toho nedělej. Mám to stejne co ty ale pak to zase zmizí na nějaký čas a pak zase.ale nějak to neřešim i když je to někdy hrozny 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
5.1.21 21:32

Mám to úplně stejně jako ty. Co já už se vyzkoušela mastiček a vodiček. Nakonec jsem zašla na kožní, dala mi nějakou antibiotickou vodičku. Ale ty pupínky se stejně tvoří dál. Pořád zkouším něco nové. Teď i vitamíny. Taky červené boláčky, když do nich rýpu, je to ještě horší. Trošku to zmírňuje actimaris, když je pupínek po mém zásahu vodnatý, tak co mi pomáhá, tak IMAZOL - vysuší a pupínek se zatáhne. Pak krém na hojení (hemagel). To je co používám já. Mám i mast akneroxid - ale loupe se mi po něm kůže. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
5.1.21 21:50

Moc Vam dekuji za prispevky damy, jsem rada, ze v tom nejsem sama. Asi me i spis rozhodilo to, kdyz jsem nekde cetla, ze to muze signalizovat buhvi co, hormonalni zmeny a tak. Me to vlastne zacalo z niceho nic a od ty doby, uz dva roky imrvere bradu samy uher :nevim: Esteticky to neberu nejak dramaticky, otravny to je, ale nehroutim se z toho. Spis zdravotne,… jestli to proste muze z nicehonic nastat, nebo jestli mi muze neco chybet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.1.21 08:20

Jsem na tom úplně stejně.. celý život pleť v podstatě bez problémů, poslední cca půl rok totálně zničená brada 8o.. když to mačkám, samozřejmě ještě horší :lol: už nevím, co na tu pleť patlat, začala jsem teď i pít kolagen, ať tomu i pomáhám zevnitř, ale kdoví.. :roll: Uvažovala jsem už, že si zajdu na nějakou kosmetiku, aby mi byla doporučena nějaká speciální péče a třeba podrobnější určení pleti, jen nevím, jestli to má smysl :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.1.21 08:53

@Mgree Ten akneroxid jsem si teď objednala, tak jsem na nej zvědavá :think: dost lidí ho dle recenzí chválilo, ale o tom loupání kůže jsem pár zmínek taky zaregistrovala 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
6.1.21 08:59

@LPear Akorát je dobré namazat postižené místo nějakým krémem, pač ta kůže se bude loupat. Na kožní doktorka zmiňovala chemický peeling, který dělají v ordinaci kožního lékaře. Akorát se po něm kůže odlupuje. Nemám vyzkoušeno. Pokud pupínek mokvá, tak si na noc natřu imazolem a vždy pomohl. Vysuší. Je to nekonečný boj. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 23:32

Mívám to taky, pomáhá nepít kafe, asi mi to nějak rozhazuje hormony nebo co.
Někdy je to horší, nekdy celé měsíce nic.
Teď se mažu kortikoidama kvůli ekzému, to asi taky může mít vliv.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 19:40

Pupinek je před menstruační naprosto normální

• Citovat
  • Nahlásit
17
7.1.21 19:42

Pupinek před MS je naprosto normalni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
8.1.21 09:40

Moc Vam dekuji za prispevky. Je pravda, ze kavu ted piji hodne a i sladke jim vice nez normalne. Ta brada je ted o mnoho horsi, nez v prubehu roku. Asi tam muze hrat roli i stres - pripravy na Vanoce a tak. Jeste me napadlo, jestli to nemuzu mit z toho, ze cvicim…ale to je asi blbost, abych mela osypanou jen bradu. Takhle na „stary kolena“ jsem jak pubertak :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:06

Časem to vymizí, nejspíš se jedná jen o chvilkové období =)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat