Změna antidepresiv Cipralex

Anonymní
5.1.21 14:45

Změna antidepresiv Cipralex

Dobrý den, prosím o radu zkušenějších. Od půlky října beru antidepresiva Cipralex 15 mg. Posílení měsíc a pul mi šíleně začali padat, ale opravdu brutálně. Dneska mi tedy psychiatr nasadil jiné Mirtazapin 15mg. Mám ho brát na noc, půl hodiny před spánkem. A Cipralex postupně vysazovat. Teď beru jeden a půl rano, tak mám brát od zítřka jen jeden, po pár dnech přejít jen na půlku a po pár dnech úplně přestat brát. Prosím jak jste to snášeli? Já se prvních 14 dní s Cipralexem strašně prala, bylo mi fakt hrozně. Pak si to sedlo a dobrý. Sem tam úzkosti mám, hlavně ve stresových situaci. Moc Vám všem děkuji za vaše reakce. :srdce: Jinak mám dvě malý děti a jsem z té změny taková rozházená, co bude a tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3397
5.1.21 16:28
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu zkušenějších. Od půlky října beru antidepresiva Cipralex 15 mg. Posílení měsíc a pul mi šíleně začali padat, ale opravdu brutálně. Dneska mi tedy psychiatr nasadil jiné Mirtazapin 15mg. Mám ho brát na noc, půl hodiny před spánkem. A Cipralex postupně vysazovat. Teď beru jeden a půl rano, tak mám brát od zítřka jen jeden, po pár dnech přejít jen na půlku a po pár dnech úplně přestat brát. Prosím jak jste to snášeli? Já se prvních 14 dní s Cipralexem strašně prala, bylo mi fakt hrozně. Pak si to sedlo a dobrý. Sem tam úzkosti mám, hlavně ve stresových situaci. Moc Vám všem děkuji za vaše reakce. :srdce: Jinak mám dvě malý děti a jsem z té změny taková rozházená, co bude a tak.

Ahoj, já brala taky Mirtazapin po Cipralexu, ale nebrala jsem je spolu, měla jsem mezitím asi rok pauzu. Já začínala rovnou na 30 mg Mirtazapinu, což si myslím, že byla chyba, protože jsem po něm byla strašně unavená, druhý den jsem nemohla vůbec fungovat… takhle jsem to vydržela 14 dní a pak jsem ho vysadila. Mirtazapin má sedativní účinky, ale nemusí tě vůbec tlumit tolik, jako mě. Ale je fakt dobré ho brát večer. Jiné NÚ, než tu únavu, jsem neměla. Jinak myslím, že je Mirtazapin dobré AD, když ti ho Dr. dal, tak asi věděl proč, tak se neboj. Já Mirtazapin pak brala ještě jednou v léčebně na urputnou nespavost, ale to jsem jim dovolila jen 7,5 mg a to jsem zas vůbec nespala (ono po Mirtazapinu se někdy může přibírat a Dr. mi říkal, že ne po 7,5 mg ještě, proto jsem pak víc nechtěla). Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
6.1.21 08:57

Záleží, u jakých léků ty změny probíhají. Já jsem u některých změn antidepresiv téměř nic nepocítila, naopak, někdy to bylo stejné jako na začátcích brání - tedy takové ty nepříjemné stavy. Bohužel, pokud Ti nějaký lék nevyhovuje a je potřeba změna, tak se tomu nevyhneš. Vím, že se to lehce říká, ale chce to fakt vydržet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat