Ako zabudnúť na neveru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
12.1.22 10:19

Ako zabudnúť na neveru

Caute, potrebujem sa vykecat verejne do sveta. Mozno mi budete vediet aj pomoct.
Rok 2021 bol pre mna katastrofalny, zacal som chlastat viac, ako je normalne a na manzelku som v podstate kaslal. Vyustilo to az do toho, ze ked som bol s detmi na prazdninach, podviedla ma s cudzim chlapom, s ktorym si pisala asi od marca. Prisiel som na to nahodou, priznala sa… Hovoril som si, ze ja som bol pricina, odpustil som jej. Ale pod podmienkou, ze uz mi nebude klamat a ze uz nebudu v ziadnom kontakte. Kdesi-tamsi som nasiel v novembri foto ich dvoch v PC, ze sa spolu stretli. Pritom mi slubila, ze v ziadnom kontakte s nim odvtedy nie je. V podstate ma klamala od doby, kedy ma podviedla az do novembra, cize asi tri styri mesiace. Popritom samozrejme este spolu volavali, smskovali, atd…
Nechcem rozbit rodinu, mame dve male deti, ktore by si to odsrali najviac.
Neviem v podstate, co chcem pocut. Som rozhodnuty dat nasmu vztahu dalsiu sancu, sme spolu 12 rokov, 8 rokov manzelia. Ale stale ma trapi predstava, ze spolu komunikuju, aj ked znova slubila, ze nie.
Odpustit je naozaj lahsie, nez zabudnut. Ako by ste to riesili vy? Dik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
12.1.22 10:33

Nebudu se vyjadřovat k tvému chování (chlast, zanedbávání rodiny…) A nebudu posuzovat podíly viny vás obou. Jen na tvůj dotaz - nevěru lze odpustit, ale zapomenout? To nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15983
12.1.22 10:38

Jak bych to řešil já? Pokud bych opravdu nechtěl rozbít rodinu, tak bych to bral tak, že ona nastavila pravidla volného vztahu. Ona s tím nepřestane, protože jseš jí ukradený, jsi slabý a ona toho využívá. Musíš si najít taky nějakou spřízněnou duši a ono to přebolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38229
12.1.22 10:51
@Sklamaný píše:
Caute, potrebujem sa vykecat verejne do sveta. Mozno mi budete vediet aj pomoct.
Rok 2021 bol pre mna katastrofalny, zacal som chlastat viac, ako je normalne a na manzelku som v podstate kaslal. Vyustilo to az do toho, ze ked som bol s detmi na prazdninach, podviedla ma s cudzim chlapom, s ktorym si pisala asi od marca. Prisiel som na to nahodou, priznala sa… Hovoril som si, ze ja som bol pricina, odpustil som jej. Ale pod podmienkou, ze uz mi nebude klamat a ze uz nebudu v ziadnom kontakte. Kdesi-tamsi som nasiel v novembri foto ich dvoch v PC, ze sa spolu stretli. Pritom mi slubila, ze v ziadnom kontakte s nim odvtedy nie je. V podstate ma klamala od doby, kedy ma podviedla az do novembra, cize asi tri styri mesiace. Popritom samozrejme este spolu volavali, smskovali, atd…
Neviem v podstate, co chcem pocut. Som rozhodnuty dat nasmu vztahu dalsiu sancu, sme spolu 12 rokov, 8 rokov manzelia. Ale stale ma trapi predstava, ze spolu komunikuju, aj ked znova slubila, ze nie.
Odpustit je naozaj lahsie, nez zabudnut. Ako by ste to riesili vy? Dik.

Jako vstřícný krok bych zkusila léčbu alkoholismu. Ale jestli se zaláskovala, nejspíš jí nic nezastaví. Když ji nezastavily ty děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
12.1.22 11:06
@Sklamaný píše:
Odpustit je naozaj lahsie, nez zabudnut. Ako by ste to riesili vy? Dik.

Ahoj, co byla příčina toho, že si začal více pít? Nefungovalo to a ona se zamilovala. Z toho je těžká cesta. Většina to časem nezvládne a stejně se rozvedou. Každý na to jde jinak, ale svou cestu si musíš najít sám. Nezapomeneš na to nikdy, jen už to tak nebude bolet. Odpustit můžeš časem jen když ona s milencem skončí. To může ještě nějakou chvíli trvat. Možná s ním nepřestane. Důležité je si promluvit, co ji k tomu vedlo a jak to vidí do budoucna. Přestaň pít a věnuj se více rodině. Přestaň pít kvůli sobě, ne kvůli rodině. Jinak to nebude fungovat. Nečekej, že tě žena začne hned znovu milovat. Tomu musíš nechat čas. Možná už to nepůjde a není to konec světa. Děti už máš a život tím nekončí. Ber to jako blbou zkušenost. Mít rodinu není lehké. :mavam:

1. Nebuď sobec
2. Buď vděčný za to, co pro tebe a děti žena dělá
3. Věnuj se rodině
4. Nauč se pracovat s emocemi své ženy
5. Nauč se být lepší milenec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
12.1.22 11:11
@zoidberg píše:
Jak bych to řešil já? Pokud bych opravdu nechtěl rozbít rodinu, tak bych to bral tak, že ona nastavila pravidla volného vztahu. Ona s tím nepřestane, protože jseš jí ukradený, jsi slabý a ona toho využívá. Musíš si najít taky nějakou spřízněnou duši a ono to přebolí.

Jo, každá je zvědavá na zadaného alkáče. :roll:

Mě tohle nerozbíjení rodiny vždycky dostává… :lol: vy nejste žádná rodina, ty jsi ochlasta a ona má někoho -doufejme- lepšího, tak nezacláněj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3869
12.1.22 11:18
@LukeR1 píše:
Ahoj, co byla příčina toho, že si začal více pít? Nefungovalo to a ona se zamilovala. Z toho je těžká cesta. Většina to časem nezvládne a stejně se rozvedou. Každý na to jde jinak, ale svou cestu si musíš najít sám. Nezapomeneš na to nikdy, jen už to tak nebude bolet. Odpustit můžeš časem jen když ona s milencem skončí. To může ještě nějakou chvíli trvat. Možná s ním nepřestane. Důležité je si promluvit, co ji k tomu vedlo a jak to vidí do budoucna. Přestaň pít a věnuj se více rodině. Přestaň pít kvůli sobě, ne kvůli rodině. Jinak to nebude fungovat. Nečekej, že tě žena začne hned znovu milovat. Tomu musíš nechat čas. Možná už to nepůjde a není to konec světa. Děti už máš a život tím nekončí. Ber to jako blbou zkušenost. Mít rodinu není lehké. :mavam:1. Nebuď sobec
2. Buď vděčný za to, co pro tebe a děti žena dělá
3. Věnuj se rodině
4. Nauč se pracovat s emocemi své ženy
5. Nauč se být lepší milenec…

jsem si myslela jestli nejsi @Ou, musela jsem si zkontrolovat nick :-)

Ale ano toto by mohlo fungovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
12.1.22 11:21

Dobre, a ty jsi uz prestal pit a rodine se venujes? Kazdopadne, byt na tvym miste, rekla bych ji, ze o tom vim, ze je s tim clovekem porad v kontaktu, a chtela bych vedet, jak si predstavuje, ze vas vztah bude ted pokracovat a co pro to muzes/nemuzes udelat. Za predpokladu, ze bude uprimna, byste se mohli dobrat reseni, at uz bude jakekoli. Ale muze se stat i to, ze se akorat nastve, ze ji lezes do zprav a nerespektujes jeji soukromi. Je to na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
12.1.22 11:26

@LukeR1 Príčina? Homeoffice, dve deti na krku, celé dni sám, ona v robote. Alkohol som mal ako ventil pre všetky starosti. Pil som pol roka, už to nerobím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7837
12.1.22 11:30

Já teď úplně mimo mísu, ale může mi někdo vysvětlit, proč má zadaná ženská potřebu se s tím milencem fotit? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
12.1.22 11:41
@bigl píše:
Já teď úplně mimo mísu, ale může mi někdo vysvětlit, proč má zadaná ženská potřebu se s tím milencem fotit? :roll:

Protože je v tom už láááááska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23052
12.1.22 11:53

A co sis myslel? Že si budeš dělat, co budeš chtít a manželka bude poslušně čekat, až tě to milostivě přejde? Bohužel, chybu jste udělali oba, akorát jí to asi nemrzí. Jestli jí milenec stojí za rozpad manželství, už je nejspíš pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27205
12.1.22 12:09
@zoidberg píše:

Musím tak trochu souhlasit se Zoidbergem :nevim:

Jakmile jednou okusila, je těžké skončit. Čert už vem příčinu. To neřeším a tepat tě nebudu. Toto je prostě následek.
Nevěru můžeš odpustit, ale zapomenou se nedá. To je oboustranné… jak u mužů tak u žen.

Máš dvě možnosti - buď si se ženou otevřeně promluvit a vyjasnit si situaci, nastavit jakási pravidla volného vztahu a jít dál. Jednou se to prostě podělalo a jako dřív už to nebude nikdy. Musíte přijmout novou situaci a nějak se s ní vzájemně poprat.

A nebo za „bé“ - dělat, že nic nevidíš, neslyšíš a jet si po své ose. Smířit se s tím, že žena si občas uleví jinde a ty můžeš taky. Nebudete ale pátrat, rýpat, pídit se… taková „tichá dohoda“ plná vzájemného respektu. Děti nemusejí nic poznat a i ty se svou ženou můžete být spokojení a plnohodnotní rodiče i osobnosti.

Když se nad tím zamyslíš - možnost Bé žije prakticky skoro celý svět :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4787
12.1.22 12:21

@Sklamaný

Zvládání nevěry má určité fáze a ty jsi teď ve fázi sebeobviňování…

Když se na to podíváš z jiné strany, ona si užívala a nechal tě plácat ve tvé osobní krizi, vyřešila si to bez tebe. Jak přišel problém, tak už byla napůl ze vztahu pryč.
Aktuální stav:

• jsi v nějaké fázi zvládání nevěry. Uvědom si, že nezapomeneš, můžeš odpustit, ale o narušenou důvěru musí bojovat ona.
  • nevěra manželky možná pokračuje, možná ne, ale opět nevíme, jestli i ona chce zachovat vztah nebo si užívat na tvůj úkor.

Pokud chcete obazachránit vztah, tak se seberte a mazejte do poradny - dřív než bude pozdě. Protože až přijde fáze rezignace, můžete vztah udržovat dál, ale k žití to spíš nebude.

Vykašli se na rady dam zde, které za každých okolností vidí vinu na straně muže.
Večer udělej manželce kávu, v klidu to proberte, jestli chce být ve vztahu nebo ne.
Pokud ne, směřujte to ke klidnému a slušnému rozchodu s maximálním ohledem na děti.
Pokud ano, domluvte si pravidla fungování vztahu. Můžeš jí odpustit, ale tvoji důvěru si musí ona vybudovat znovu. Rozhodně to nebude za týden, spíš tak za rok.

Pokud to řešit nebude chtít - pak bez ohledu na to jestli spolu formálně zůstanete nebo ne to ber jako ukončení vztahu. Soustřeď se na sebe, své zájmy a nepočítej s jakoukoliv podporou ze strany ženy.
Když si to uvědomíš a připustíš - klidně ji dopřej víkend s milencem a o to víc si užil čas s dětmi.

PS: teď už je po sezoně, ale určitě bych od ní nejedl smaženici :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4787
12.1.22 12:31
@FreeLady12 píše:

A nebo za „bé“ - dělat, že nic nevidíš, neslyšíš a jet si po své ose. Smířit se s tím, že žena si občas uleví jinde a ty můžeš taky. Nebudete ale pátrat, rýpat, pídit se… taková „tichá dohoda“ plná vzájemného respektu. Děti nemusejí nic poznat a i ty se svou ženou můžete být spokojení a plnohodnotní rodiče i osobnosti.

Když se nad tím zamyslíš - možnost Bé žije prakticky skoro celý svět :D

Možnost b) bude fungovat jen do doby, než přínosy ze soužití nepřevýší „potenciál“ nového vztahu. Je to jen dočasné řešení - byť to má cenu zkusit protože to dětem třeba prodlouží iluzi spokojené rodiny.

Fakticky se ovšem stane jedna ze tří věcí:

• jeden z nich dá do paralelního vztahu více citů, paralelní vztah ho začne více naplňvat a primární, neuspokojivý vztah ukončí.
  • ten co si s nevěrou začal, s ní skončí, (je jedno jak) a nevěrník se chce vrátit do vztahu jako by se nic nestalo. Uvidí třeba milenku partnera, partner se naučí trávit čas jinak a nebude ji samozřejmě chtít do svého světa pustit.
  • nejméně pravděpodobná situace je, že oba si projdou v paralelních vztazích nějakým karambolem a budou mít motivaci začít budovat vztah znovu.

V tomto třetím případě se ovšem nejedná o původní vztah, ale musí si ho vybudovat od začátku.

PS: nevěra prostě vztahem otřese vždy a i případ, kdy spolu zůstanou znamená, že musejí nastavit nová pravidla. To se většině nevěrníků nechce, a proto je snaha o to zůstat s partnerem a odpustit neúspěšná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat