Aktivita pro 4-letou :-)

25.11.15 10:50

Aktivita pro 4-letou :-)

Ahoj maminky, chci se s vámi poradit ohledně kroužku pro mou 4 letou dcerku.. do teď na žádný nechodila ( jen když byla malinká, tak na plavání pro kojence).. A myslím si že už je čas aby začala pravidelně někam docházet.. Jenže.. Nechci aby chodila na kroužky, které dle mě nemají moc smysl, jako nějaký tanečky, nebo hudebka nebo tak. Zdůrazňuji ze pro ne jsou ti nesmysly ( nechci tím urazit nikoho). Jde o to, že bych ráda aby začala dělat nějakej sport, kterému by se mohla věnovat i dále a „postupovat“.. Např. házená, tenis.. proste něco, co bude dělat dlouhodobě. Chci aby měla aktivitu a o něco i zájem do budoucna. Nemam rada když děti, i školáci pak přijdou ze školy a nedělají nic jen sedí u počítače třeba, chci aby se něčemu věnovala. Co by jste mi poradili, nebo na co chodí vaše děti? Omlouvám se za sloh :-) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.11.15 10:52
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:
Ahoj maminky, chci se s vámi poradit ohledně kroužku pro mou 4 letou dcerku.. do teď na žádný nechodila ( jen když byla malinká, tak na plavání pro kojence).. A myslím si že už je čas aby začala pravidelně někam docházet.. Jenže.. Nechci aby chodila na kroužky, které dle mě nemají moc smysl, jako nějaký tanečky, nebo hudebka nebo tak. Zdůrazňuji ze pro ne jsou ti nesmysly ( nechci tím urazit nikoho). Jde o to, že bych ráda aby začala dělat nějakej sport, kterému by se mohla věnovat i dále a „postupovat“.. Např. házená, tenis.. proste něco, co bude dělat dlouhodobě. Chci aby měla aktivitu a o něco i zájem do budoucna. Nemam rada když děti, i školáci pak přijdou ze školy a nedělají nic jen sedí u počítače třeba, chci aby se něčemu věnovala. Co by jste mi poradili, nebo na co chodí vaše děti? Omlouvám se za sloh :-) :kytka:

Tak záleží odkud jsi, tady u nás funguje v sokole takovej sportovní kroužek pro děti od 3 let, a třeba hasičský kroužek, tam je to fakt úplně super, děcka mají disciplínu, ted tvoří v klubovně nějaký výtvory, to našeho moc nebere, ale jinak se tam fakt vyřádí, i jezdí na hasičské závody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
25.11.15 10:58

No asi by to chtělo ujasnit si, co ji baví. v tanečkách se naučí správné držení těla a rytmus, hudebka je taky dobrá pro pozdější postup- bez ní třeba nemůže učit v Mš. na házenou mi přijde ještě malá, to jsou sporty pro větší děti. Nejlépe nechat ji ke každému sportu tzv. přičichnout a ať si vybere sama co ji bude bavit. Ve školách a školkách jsou také kroužky, které může navštěvovat. kamarádka třeby dává děti na judo, ale jak jsou větší- 2 stupeň tak už mají většinou jiné zájmy, než dělat sport.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2888
25.11.15 11:00

@a.n.o.n.y.m.n.í 2 Můj švagr je sportovec a z dítěte se snaží taky udělat sportovce a tohle hrozně řeší a dle něj pouze atletická nebo gymnastická příprava, jinak je to jednostranný a akorát to škodí, třeba ten tenis dle mě dost jednoznačně. S tím by začal později (ve škole).
Mně se teda nelíbí ten přístup, že by čtyřletý dítě mělo někam cílevědomě směřovat, ale to máme každý jinak, já bych se řídila tím, co dítě momentálně baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
25.11.15 11:02

Tak ja som dala malu na gymnastiku a balet. Povazujem to ako zaklad pre viacero sportov (hlavne tu gymnastiku). Po novom roku mozno pribudne aj plavanie kvoli chrbtici a aby nezavidela braskovi :)
Ked su deti takto male, tak som za zvolenie takeho „odrazoveho mostika“ pre buduce sporty. A vyberat podla toho co dieta bavi. Moja neustale poskakuje, tancuje, tak volba bola jasna :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:03
@smudlinky píše:
No asi by to chtělo ujasnit si, co ji baví. v tanečkách se naučí správné držení těla a rytmus, hudebka je taky dobrá pro pozdější postup- bez ní třeba nemůže učit v Mš. na házenou mi přijde ještě malá, to jsou sporty pro větší děti. Nejlépe nechat ji ke každému sportu tzv. přičichnout a ať si vybere sama co ji bude bavit. Ve školách a školkách jsou také kroužky, které může navštěvovat. kamarádka třeby dává děti na judo, ale jak jsou větší- 2 stupeň tak už mají většinou jiné zájmy, než dělat sport.

Já vím, je mi jasné, že ty starší děti mají jiné zájmy než sport, ale právě proto chci aby zacla už od mala a aby to pro ni pak byla samozřejmost. Znám v okolí spoustu děti co zacli od malička sportovat a ten sport dělají do teď. ( je jim třeba 14). Je mi totiž jasné že, donutit pak 9 letou aby sportovala je nadlidský výkon. To už mají jiné holčičí " problémy" :-) :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
25.11.15 11:06
@sandrusa píše:
Tak ja som dala malu na gymnastiku a balet. Povazujem to ako zaklad pre viacero sportov (hlavne tu gymnastiku). Po novom roku mozno pribudne aj plavanie kvoli chrbtici a aby nezavidela braskovi :)
Ked su deti takto male, tak som za zvolenie takeho „odrazoveho mostika“ pre buduce sporty. A vyberat podla toho co dieta bavi. Moja neustale poskakuje, tancuje, tak volba bola jasna :)

Ahoj, a můžu se zeptat, odkud jsi? Malá chtěla taky na gymnastiku, ale řekli nám až v pěti letech. Ohradila jsem se, neb jsem sama chodila od dvou let, a proto mě tato informace úplně dostala. Jsem z jaroměřska a tady třeba žádný sportovní kroužek pro míň jak pět není? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2888
25.11.15 11:06

@a.n.o.n.y.m.n.í 2 My máme podobný cíl, ale jdeme jinou cestou. Kolo, lyže, turistika, lezení, venku za každého počasí. Když si děti zvyknou, taky to pak neopustí, snad. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:07
@Pipi 00 píše:
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 Můj švagr je sportovec a z dítěte se snaží taky udělat sportovce a tohle hrozně řeší a dle něj pouze atletická nebo gymnastická příprava, jinak je to jednostranný a akorát to škodí, třeba ten tenis dle mě dost jednoznačně. S tím by začal později (ve škole).
Mně se teda nelíbí ten přístup, že by čtyřletý dítě mělo někam cílevědomě směřovat, ale to máme každý jinak, já bych se řídila tím, co dítě momentálně baví.

Já ji do ničeho samozřejmě nutit nebudu, to v planu nemam.. Takže pokud ji to nebude bavit, přestane. A já holt to mám asi jinak no, já budu radši, když dítě bude od mala někam směřovat, ke sportu nejlépe.. Než aby chodilo třeba na keramiku, jen proto aby prostě někam chodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
25.11.15 11:08

@skretik my sme v Prahe, takze moznosti nastastie dost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
25.11.15 11:15

A co se zeptat dítěte, co by jí bavilo?
Proč ne tanečky? i v tom může pokračovat. stejně tak hudebka, třeba z ní bude Mozart a bude se tím profesionálně živit…

Taaenis - naše chodila od necelých 4 let. Ale nevydržela u toho, chtěla na tanečky. Já v tanečcích taky moc velký smysl nevidím, prostě na to nejsem, ale když jí to baví… Nakonec na těch hodinách vídím, že že to nějaký koncept má. hodně dbají na držení těla, procvičují plosky nohou kvuli správnému postavení nohou. zpevnují tělo. Je to pohybová příprava. K tomu nějaký smysl pro rytmus…

Jinak obecně. podle mě je nejdůležitější se z hlediska všeobecné sporatovní přípravy hlavně dítěti věnovat doma, s rodiči - my jezdíme na kole, v zimě každý týden na brusle, obvykle jednou týdně jdem do bazénu…

Plavání by se ti nelébilo? Mě třeba jo, holce taky, jen 390,– za lekci je pro mě neúnosné. Od 4-5ti let už začínají „opravdové“ lekce plavání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
25.11.15 11:23
@Pipi 00 píše:
Mně se teda nelíbí ten přístup, že by čtyřletý dítě mělo někam cílevědomě směřovat, ale to máme každý jinak, já bych se řídila tím, co dítě momentálně baví.

záleží, jak je ten tenis pojatý.
měla jsem stejný názor, než mi manžel ukecal a přihlásili jsme pětiletáka na tenis. musím říct, že to je zatím kroužek, který má nejlepší koncept, co jsem kdy na jakém kroužku viděla. opravdu hodně individuálně opjaté, děti se stále posunují, podle toho, jak jim to jde. přesunují během kurzu z jednoho družstva do jiného, podle toho jak se llepší.
Začínaly hodně bez rakety- běhaly, házely, trefovali se mičky, chytali. učili se pohybovat na kurtu - běh vpřed, bokem, couvání. hody míčkem spodem, vrchem, bokem, jakoby backhandem. Různé skoky, protahování. přitom to k tomu tenisu hodně směřovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
25.11.15 11:25
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:
Já vím, je mi jasné, že ty starší děti mají jiné zájmy než sport, ale právě proto chci aby zacla už od mala a aby to pro ni pak byla samozřejmost. Znám v okolí spoustu děti co zacli od malička sportovat a ten sport dělají do teď. ( je jim třeba 14). Je mi totiž jasné že, donutit pak 9 letou aby sportovala je nadlidský výkon. To už mají jiné holčičí " problémy" :-) :-D

tak na to je pak opravdu nejlepší vést jí ke sportu příkladem, v rodině, tak aby viděla, je je součástí běžného života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
25.11.15 11:27
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:
Já ji do ničeho samozřejmě nutit nebudu, to v planu nemam.. Takže pokud ji to nebude bavit, přestane. A já holt to mám asi jinak no, já budu radši, když dítě bude od mala někam směřovat, ke sportu nejlépe.. Než aby chodilo třeba na keramiku, jen proto aby prostě někam chodilo.

a proč zatracuješ keramiku?
já taky především tíhnu ke sportu.
ale u jiných nezatracuji jiné aktivity- něco rozvíjí tělo, něco hudebnísluch, kreativitu. nepřijde mi to tak, že kdo sportuje, k něčemu to vede a kdo plácá na keramice, maluje, hraje na hudební nástroj jen zaplácává čas, aby někam chodilo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 11:28

Ještě bych přihodila krasobruslení, mojí pětileté neteři to moc jde a baví jí to. Ale myslím, že je lepší začít u nějakého základového sportu a od toho se odrážet podle toho, co dítěti půjde. Mě takhle mučili na gymnastice, ještě teď mě bolí bříško, když vidím hrazdu a naopak na atletiku jsem byla jedna z nejlepších, ale doma chtěli mít baletku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama