Aktivity na rizikovém

212
20.4.20 07:51

Aktivity na rizikovém

Dobrý den, maminky
Co všechno jaké aktivity ještě dělali na rizikovém těhotenství? V prosinci jsem měla samovolny potrat a nyní na začátku dalšího těhotenství mám od svého gynekologa doporučení ležet a odpočívat. Jenomže ti to ležení mě fakt nebaví, chodím na procházky, uklidím si doma. Ale jezdila jste treba některa na kole? Nebo těhotenské cvičení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10838
20.4.20 07:56

Ty chceš o to miminko zase přijít? Doktor to asi neříká jen tak že srandy ne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
20.4.20 07:59

@Tinamarie No tak to je snad jasné. Máte ležet tak ležte. Asi nejste na marodce jen tak pro srandu králíkům. To da rozum že aktivity žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
20.4.20 08:06

Sice pokud máš potratit, tak potratíš i vleže, ale vymýšlet jízdu na kole na rizikovém těhotenství, to už je trochu mimo, ne? Pokud nemáš potíže a připadáš si fit na cvičení a potřebuješ se zaměstnat, doporučuju chodit do práce a nezneužívat neschopenku.
Taky jsem potratila, v následujícím těhotenství jsem chodila do práce kromě asi tří týdnů kdy jsem krvácela a pak asi dva týdny před nástupem na MD, kdy jsem zas neustále kolabovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54061
20.4.20 08:07

V žádném případě si netroufám jít proti doktorovi a vesele tu ordinovat pohyb. Ale pravda je, že někteří doktoři napíšou neschopenku i na diagnózu - minule se rozkrvácela v 6.tt a odešlo to. Takže pokud si nejsi jistá, konzultuj konkrétní stav s jiným lékařem, ovšem samovolný potrat v minulém těhotenství je velmi povšechný pojem a může zahrnovat cokoliv od ztráty ve druhém měsíci po porod zdravého miminka ve druhém trimestru, pak bych předpokládala, že budeš mít ještě další léčbu než ležení. Kolo bych vynechala i jako neriziková, procházky v naprosté většině neublíží nikomu, ale jak píšu - neznáme konkrétní stav a doporučovat cokoliv proti slovu tvého lékaře je nesmysl na entou. I kdyby ti tu někdo napsal - jó, taky jsem měla ležet, kašlala na to a rodila v termínu, tak půjdeš a budeš na to taky kašlat?
Ve všeobecné rovině, není rizikovka jako rizikovka, já měla rizikové a chodila do práce a nijak zvlášť se neomezovala, ale moje diagnóza byla zcela odlišná a pohyb byl naopak doporučen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15271
20.4.20 11:57
@Tinamarie píše:
Dobrý den, maminky
Co všechno jaké aktivity ještě dělali na rizikovém těhotenství? V prosinci jsem měla samovolny potrat a nyní na začátku dalšího těhotenství mám od svého gynekologa doporučení ležet a odpočívat. Jenomže ti to ležení mě fakt nebaví, chodím na procházky, uklidím si doma. Ale jezdila jste treba některa na kole? Nebo těhotenské cvičení?

Pokud máš nařízeno ležet, tak lež. Pokud se cítíš dobře a doktor ti povolí pohyb, jdi do práce a nemusíš se nijak omezovat. Já měla v prvním těhotenství nařízený klid od 6. měsíce. Musela jsem ležet, chodit maximálně na záchod a na kontrolu k doktorce. Fakt jsem to dodržovala.
A ty máš napsané vycházky, že chodíš na procházky???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat