Reklama

Akú antikoncepciu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RutCole
Stálice 78 příspěvků 14.12.16 17:26
Akú antikoncepciu?

Ahojte, hľadám nejakú vhodnú formu antikoncepcie, ale asi som moc náročná :D :D Gynekológ mi povedal, že teliesko nedoporučuje(kvôli zaklonenej maternici)a keďže kojím tak mi ostala len jedna možnosť nejakej klasickej hormonálnej, ale to som zas proti ja. Partner je proti kondómom, čo plne chápem. Zatiaľ úspešne prerušujeme skoro 3roky(tehotenstvo nebola nehoda), ale bojím sa dokedy…Nenapadá vás ešte niečo?

Reklama

Reakce:

romik0013
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 14.12.16 17:29

Mne napada jedine iny otvor :mrgreen:

Lekninka91
Extra třída :D 10210 příspěvků 14.12.16 17:32

Pharmatex

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 14.12.16 17:50

Nuvaring?
(ale jako jo, nějaké hromony to lokálně pouští)

RutCole
Stálice 78 příspěvků 14.12.16 19:33

Ďakujem :) o Nuvaringu som ešte nepočula, idem si pozisťovať dačo o tom. Máte s tým aj osobné skúsenosti niektorá?

RutCole
Stálice 78 příspěvků 14.12.16 19:39

No ako tak čítam, tak je to dosť na hormónoch postavené :? zaujímalo by ma niečo ako pesar, ale mám pocit, že tie nejak vyšli z módy. Ale vďaka za info, aspoň som si rozšírila obzory :D

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 14.12.16 19:47
@RutCole píše:
No ako tak čítam, tak je to dosť na hormónoch postavené :? zaujímalo by ma niečo ako pesar, ale mám pocit, že tie nejak vyšli z módy. Ale vďaka za info, aspoň som si rozšírila obzory :D

No, hormóny v tom jsou, ano.
Ale měla by to být nižší dávka a nejdou do oběhu jako u klasických hormonálních periorálních kontraceptiv.

Pesar ještě defacto funguje, ale mnohem méně - gynekolog by měl dokázat poradit.
Klasickou HA nemůžu (hormony v koňských dávkách), na Pharmatex (globule/mast) nemám nervy, tělísko nemůžu (také), takže zkouším ten Nuvaring. Zatím dobré. :)

RutCole
Stálice 78 příspěvků 14.12.16 20:11

@anonymouss no ja tým hormonálnym veciam nejak neverím, pred pôrodom do mňa pchali všetko možné a telo absolútne nereagovalo na nič, aj lekári sa čudovali :) Cyklus som pravidelný nikdy nemala(čo mi vlastne nevadí, lebo raz za 2 mesiace je lepšie ako každý mesiac :D )hormóny si robia čo chcú, bojím sa, že by ma to rozhádzalo ešte viac hlavne psychicky. Zajtra idem ku gyn. tak sa skúsim popýtať aj jeho, ale on stále len o tabletkách hovorí.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 14.12.16 20:27

@RutCole ještě ted bývá FemCup. No ale ai záleží, kámoška ho používala a otěhotněla. ale tak to asi u každé bariérové záleží na užití. Nuvaring má minimální dávky hormonů, vlastně je to obdoba tělíska (ty taky většina jsou hormonální) a působí to defacto jen lokálně, systémově minimálně.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 14.12.16 20:27

@RutCole
Tak prášky jsou imo mnohem horší v tomhle.
Přestala jsem HA brát protože nálady, nesnášenlivost, nezájem, plačlivost, až pomalu náběh na deprese…
A to jsem zkusila 5 různých (za 10 let cca). Tabletky nechci ani vidět :mrgreen:
Ten Nuvaring má hormony, ale pořád věřím, že to nebude mít takový vliv - dle mého gyn. to působí lokálně - nejde to do celotělního oběhu (jako klasické prášky)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama