Sterilizace - psychický blok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 12:51
Sterilizace - psychický blok

Dobrý den, mám dotaz na ty z vás, které se rozhodly pro sterilizaci. Mám tři děti a rozhodně nehrozí, že bych ještě někdy měla další mimčo, jak kvůli věku, tak ze zdravotních důvodů. Nějak mi nevyhovuje žádná antikoncepce a tak jsem se dostala k tomu, že bych podstoupila tento zákrok. Ale pořád se vnitřně nemůžu smířit s tím, že je to takové definitivní. Nevím, jestli mě chápete. Vím, že děti už mít nebudu, ale stejně. Neměla jste některá také takové pocity? Přešlo to potom? Vlastně jsem rozhodnutá, uvidím, co na to můj dr. řekne, ale myslím, že mi to schválí, nabízel mi to už při plánování porodu, tenkrát jsem to ale rázně zamítla.

Prosím o anonym, je to pro mě citlivé.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

axelina
Ukecaná baba ;) 2016 příspěvků 3 inzeráty 12.12.16 12:55

Ahoj mě je teda teprve 36 a nyní čekám sve druhe dítě, ale taktež bych si ráda během porodu nechala podvázat vaječníky… další dítě už nechci, protože byxh to finančě neutahle 3 děti takže si je tímto i rovnou „zakažu“ :-) a kdyby nedejbože se něco událo a já přeci jen chtěla - pak je stále ještě možnost umělého oplodnění (z tvých vajíček a sperma partnera) takže ty zadní vrátka sále jsou!

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 12.12.16 13:03

Muzes si rikat, ze to definitní neni-porad zbývá moznost IVF

Markéta80
Hvězda diskuse 39996 příspěvků 12.12.16 13:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz na ty z vás, které se rozhodly pro sterilizaci. Mám tři děti a rozhodně nehrozí, že bych ještě někdy měla další mimčo, jak kvůli věku, tak ze zdravotních důvodů. Nějak mi nevyhovuje žádná antikoncepce a tak jsem se dostala k tomu, že bych podstoupila tento zákrok. Ale pořád se vnitřně nemůžu smířit s tím, že je to takové definitivní. Nevím, jestli mě chápete. Vím, že děti už mít nebudu, ale stejně. Neměla jste některá také takové pocity? Přešlo to potom? Vlastně jsem rozhodnutá, uvidím, co na to můj dr. řekne, ale myslím, že mi to schválí, nabízel mi to už při plánování porodu, tenkrát jsem to ale rázně zamítla.Prosím o anonym, je to pro mě citlivé.

jo je to blbý pocit že je to konečná, ale vždy jde IVF ale mam dost zdravotních problémů, 3 sekce, s každym porodem jsem rodila o kus dřív, no další by stejně už nešlo. jen je to paradox, roky se snažit o dítě, mít v papírech neplodnost a pak si nechat udělat tohle :mrgreen:

brisco
Závislačka 2910 příspěvků 12.12.16 13:15

Jo, jo řeším úplně to samé. 39 let, 2 sekce pro preeklampsii, z toho důvodu vy třetí dite bylo velký hazard…ale ta psychika no, po 2 a 4 letech snažení :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 13:22

Děkuju. Právě, že jsem také po IVF a vím, jaká to byla fuška, abych otěhotněla a teď řeším tohle :( Ale rozumově vím, že je to správné rozhodnutí, určitě bych už znovu těhotná být nemohla, už jsem fakt stará ;) A hlavně bych riskovala, že tady nechám tři děti…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 13:47

Zatím ti nemůžu odpovědět, jestli to přešlo, ale snad pomůže, že v tom nejsi sama. Mě je 29, dvě děti po několika letech snažení. Při druhé sekci se mi na několika místech potrhala děloha, takže další dítě mi zakázali. Až dokojím, chci jít na sterilizaci. Říkám si, proč do sebe cpát hormony, když už dítě nikdy moc mít nebudu. Ale stejně mě to děsí. Ani nevím proč. 8o

Anonym K

Maddi-Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 13:49

Může mi někdo vysvětlit, jak by bylo možné počít dítě přes IVF z vlastních vajíček, když nebude mít žena vaječníky a tím pádem se vajíčka nemají jak tvořit? nechápu :nevim:

Lucias241
Kecalka 218 příspěvků 12.12.16 13:50

Ahoj,
Me je 30.Mam tri deti. Nechala jsem si to udelat pri treti sekci.Ja bych klidne i dalsi ditlo chtela, ale do 4 sekce bych uz nesla.Mela bych hrozny strach.Jsem spokojena. Jsou to dva roky a nelituju.

Lucias241
Kecalka 218 příspěvků 12.12.16 13:51

Zena, ale vejecniky ma

Maddi-Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 13:52
@Lucias241 píše:
Zena, ale vejecniky ma

a můžeš mi prosím vysvětlit, jak to tedy funguje? děkuji

Koty
Závislačka 3800 příspěvků 12.12.16 13:53
@Maddi-Jane píše:
Může mi někdo vysvětlit, jak by bylo možné počít dítě přes IVF z vlastních vajíček, když nebude mít žena vaječníky a tím pádem se vajíčka nemají jak tvořit? nechápu :nevim:
žena vaječníky má i nadále plně funkční, jen je „zatarasena“ cesta k nim :kytka:

Lucias241
Kecalka 218 příspěvků 12.12.16 13:54
@Maddi-Jane píše:
a můžeš mi prosím vysvětlit, jak to tedy funguje? děkuji

Dojde k preruseni vejcovodu, ale vajecniky normalne funguji

Maddi-Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 13:56

Aha, děkuji holky, zajímalo mě to :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 14:05

@Lucias241 Díky moc za odpověď a za zkušenost. Žádné změny jsi na sobě nepocítila? Vím, že je to jen fyzický zákrok, nic jiného se nemění, ale stejně mám pochybnosti. Připadám si jako cvok :) Že se mi nebude chtít sexovat atd… :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >