Akumulační kamna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 19:56
Akumulační kamna

Ahoj, asi to sem úplně nepatří, ale věřím že spoustu z Vás je má doma. Může mi někdo říct jak fungují? To se,,jen'' zapojí do zásuvky? A když chci, aby se nabíječky na noční proud? Tak oni to poznají nebo se tam třeba dávají takové ty hodiny, které kamna zapnou dle toho jak si to nastavím? Nebo je nějaký časovač přímo na těch kamnech? Asi jsem úplně blbá, ale jsem sama s prckem a potřebuji něčím přitápět v obýváku a nemám se koho zeptat. :think:

Děkuji všem dobrým dušičkám :srdce:

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 13.09.18 20:10

nejsou do zasuvky, ale normalne se napojuji na trifazovy kabel. musis mit na ne specialne upravenou elektrinu, zvlast jistic a pak si nahlasis na dodavateli energie, ze budes mit vetsi odbery elektriny a domluvis tarif s nocnim proudem. kamna se budou nabijet v okamziku, kdy pojede nocni proud.
jako zpusob pritapeni si v obyvaku to neni nejlepsi reseni.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 13.09.18 20:13

jeste dodam, ze kdyz si je zadas do googlu, vyjede spousta odkazu na spolecnosti, ktere je dodavaji. delaji i poradenstvi. asi by bylo lepsi kontaktovat je a nechat si to vysvetlit odborniky.

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 21761 příspěvků 13.09.18 20:44
@Anonymní píše:
Ahoj, asi to sem úplně nepatří, ale věřím že spoustu z Vás je má doma. Může mi někdo říct jak fungují? To se,,jen'' zapojí do zásuvky? A když chci, aby se nabíječky na noční proud? Tak oni to poznají nebo se tam třeba dávají takové ty hodiny, které kamna zapnou dle toho jak si to nastavím? Nebo je nějaký časovač přímo na těch kamnech? Asi jsem úplně blbá, ale jsem sama s prckem a potřebuji něčím přitápět v obýváku a nemám se koho zeptat. :think:Děkuji všem dobrým dušičkám :srdce:

Na přitápění máš lepší olejový radiátor. Ten dáš normálně do zásuvky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 22:54

@Bábrdl díky mrknu na to a nežere to zbytečné moc elektriky? ????

JTom
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 14.09.18 22:57

Žere to prakticky tolik energie, kolik ji vyzáří. Účinnost elektrického radiátoru je téměř 100%, takže fyzikálně vzato, nic lepšího být nemůže. Jinou otázkou je cena elektřiny, která je velmi vysoká. Pro příležitostné přitopení je to nejlepší řešení. Rychlejší, menší a levnější je teplozvdušný ventilátor.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >