Alergie a život se psem

Anonymní
26.5.20 15:40

Alergie a život se psem

Zdravím vsechny, máme teď možnost vzít si psa, který by šel jinak do útulku. Byt máme 3+1 a zatím jsme sami dva. Pes je velký - Rotvik. Pohybu máme taky dost, takže se mu můžeme hodně věnovat. Problém je v tom, že jsem alergik… Některá zvířátka mi vadí a některá ne.. Nemáte nekdo zkušenost, ze pokud se alergie projeví, tak že si například tělo zvykne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
26.5.20 15:50
@Anonymní píše:
Zdravím vsechny, máme teď možnost vzít si psa, který by šel jinak do útulku. Byt máme 3+1 a zatím jsme sami dva. Pes je velký - Rotvik. Pohybu máme taky dost, takže se mu můžeme hodně věnovat. Problém je v tom, že jsem alergik… Některá zvířátka mi vadí a některá ne.. Nemáte nekdo zkušenost, ze pokud se alergie projeví, tak že si například tělo zvykne?

Ne, tělo si nezvykne.. Pokud jsi alergik, není to Dobrý nápad..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
26.5.20 15:52

Pes do bytu? Chudáci sousedé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
26.5.20 15:53

A máte prokázanou přímo alergii na psy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.20 15:59

Nezvykne. Testy se dá ale zjistit druh alergií. Moje dítě mělo prokázánou alergii na srst psa plus jiné další, v mezidobi prodělalo nekolikaletou desenzibilizaci vakcínou kvůli roztočům. Alergie na roztoče je nyní minimální, na psa i po několika letech přetrvává stejně silná.

Příspěvek upraven 26.05.20 v 16:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50456
26.5.20 15:59

Tak zrovna takového psa bych do bytu nebrala, on je zvyklý na byt? A pokud máš alergii tak už vůbec ne :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4159
26.5.20 17:43
@Anonymní píše:

Jste blazen. Za cenu pomoci zvireti znicite zivot sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1423
26.5.20 22:05

Zalezi, jak moc mas alergii silnou. Osobne vim o dvou lidech, co si na alergen zvykli. Ostatni, o kterych vim, byli schopni fungovat s antihistamiky. Jenom jeden pripad si na dane zvire nikdy nezvyknul a nemohl si ho nechat. Takze zalezi. Pokud nemas alergii silnou, zkusila bych to a zaroven bych se objednala na alergologii (nebo jeste lepe predem, at jsi na psa pripravena). Rotvici jsou super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
27.5.20 00:40

Zdravim,
Jsem majitelkou cinskeho chocholateho psa (nahace)a portugalskeho vodniho psa. Nejsem chovatel, ale jsem hodne aktivni na vystavach. Vesmes vsichni chovatele techto dvou plemen mi rekli, ze NEKTERI alergici (znovu opakuji ze nekteri)na tato dve plemena nemaji alergickou reakci. Z jejich zkusenosti take vim, ze alergici se k temto chovatelum objednavaji na „zkusebni“navstevu, zda budou mit na pejsky nejakou reakci. Treba u nahace muze alergik reagovat i na kuzi nebo sliny psa. Vetsina lidi, kteri na ne reakci nemeli, si pak takove plemeno poridili a bez problemu s nimi ziji. Proto doporucuji takovou testovaci navstevu i Vam. Pokud budete mit na rotwailera reakci, pak se obavam ze se to nezlepsi a nepovazuji za ferove si takoveho psa vzit, aby jste ho jednou, az uz budete mit kvuli nemu opravdu velke zdravotni potize, zase dala pryc. Pokud touzite i tak po pejskovi, doporucuji zkusit zminena plemena. Mozna budete mit stesti a nebudete mit na ne reakci a budete si jednoho z nich moct poridit. Drzim palce Vam i rotwailerovi! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1380
27.5.20 06:35

Ale zvykne. :D Sama mám alergii i astma na kde co (otestovanou na alergologii) a to i na psy a kočky. Psa mám se stejnou srstí jako má rotvík a zvykla jsem si. S pořízením štěněte jsem si každý den vzala prášek na alergii, postupně jednou za dva dny, do cca 4 měsíců jsem byla úplně bez prášků. Na svého psa nemám alergické reakce žádné, na jiné ano, ale mnohem menší, než dřív. Na kočky to samé, tam mám i horší projevy, potom co jsem domů dotáhla kotě jsem pár týdnů při potížích brala prášek, brzy jsem nemusela vůbec. Určitě to není univerzální návod, záleží i na projevech alergie. Ale pokud nepřestáváš úplně dýchat v kontaktu se psem, tak se to dá řešit. Taky nepřestanu chodit ven, jen proto, že mám alergii na pyl. Věřím, že me alergie plynou z toho, že jsem vyrostla ve sterilním bytě v paneláku. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
27.5.20 08:08

Já to mám podobně, jako paní nade mnou. Taky jsem měla dříve silnou alergii jak na psy, tak kočky. Od mých osmi let jsme měli jorkšíra, údajně jsou pro alergiky lepší, a zvládla jsem to bez antihistaminů. V dospělosti jsem přesedlala na jiná plemena a nikdy jsem neměla problém. A na kožních testech na alergii už se mi alergie na psy ani neukazuje. Na kočky stále ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama