Alergie BKM

Anonymni
10.12.08 21:47

alergie BKM

Ahoj,dceri ted v 9apul mesicich z krevnich testu zjistili alergii na bkm.Mela asi mesic prujmy a par pupinku kolem pusiny.Za ten mesic jsem stihla vypozorovat,ze navzdory priruckam,nejvic kadi po jogurtu,kdyz ho vy:,–(ime stolici ma normalni.Jinak je na sunaru,i mlecne kase davam.Pediatricka nas objednala do Motola,tam se zrejme dozvime vic,cim krmit,atd..Jen jsem se chtela zeptat,jestli kdyz dcera po sunaru a kasi zadne reakce „zatim“nema,jestli ji to muzu davat dal,nebo radsi neriskovat.S jogurtama jsme se rozloucili a je zatim klidek,tak nevim no..A nevite nekdo proc se posila na nove(uz druhe)odbery do prahy?dcerka ty prvni hodinu trpela,nez ji nejakou zilu na krev vubec nasli:(…predem dik za odpovedi a rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1490
11.12.08 00:51

Pokud je podezření alergie na BKM, nemělo by dítě jíst žádné mléčné výrobky. Pokud je podezření na laktozu - může právě jogurty a zakysané výrobky. Nepíšeš jaké jogurty jste dávali, některým je laktoza uměle přidávána, většinou se jedná o smetanové, s nejmenším podílem je třeba Hollandia. Je dost zajimavé, že sunar a mléčné kaše snáší. My po mléčných kaších jsme měli nazelenalou stolici, která se díky kojení vždy dala do kupy. Krevní testy jsou ale někdy pozitivně falešné u tak malých dětí nebo naopak negativně (náš případ).
Odběry mohou udělat i v menším městě, lékařka musí mít tedy důvod k odslání do Motole - na druhou stranu ve fakultní nemocnici získáš rozhodně víc informací než v okresní…
pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
19.2.13 16:05

Ahoj,
nevíte někdo, když kojím a malá se osype, kolik dní/hodin zpětně mám hledat alergen? Nemůžu nic najít na netu. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katka379
19.2.13 16:36

@Osmanka Až 3 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
katka379
19.2.13 16:38

http://www.potravinova-alergie.info/…-potrave.php

O tom jak zjišťovat alergeny v potravě se píše v odstavci hypoalergenní režim.

• Nahlásit
  • Citovat
4240
19.2.13 17:38

Bezva, takovou dietu si umím představit, když se doma zavřu sama s mimčem a nebudu mít doma manžela s celiakií a zdravého syna. Fatk 3typy jídla každý jídlo nezvládnu vařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
19.2.13 17:55

@katka379
Díky, tak asi to budeme mít na mlíko, příp. lepek. Já mám pocit, že se mi na pondělí hodně obsypala, pečivo jsem jedla klasicky ke snídani a k večeři jako vždy, jen jsem měla hodně mlíka - a to koprovku. Naštěstí máme nějaký nesvědivý typ, lehčí formu prý dle lékařky, jen je zasažena vrchní část kůže a to to má na některých místech i 1,5měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
19.2.13 17:59

Hele a ty jsi kojila? Právě lékařce přijde divné, že se to ukázalo až po 5-ti měsících kojení, prý to mohlo něco vyvolat jiného a má prudší projev, který se může časem sklidnit. Mě taky zjistili ve 20-ti alergii na antibiotika a i když jsem je nebrala, tak jsem se obsypávala dál a dál. 3roky to trvalo, než to zjistili. Pak se organiszmus uklidnil po roce diety a jím vše 15let a bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katka379
19.2.13 18:24

Ano já jsem plně kojila. Už od narození byl takový více „olezlý“ :-). Ale ze začátku to byla spíše ta seboritická dermatitida, nijak zvlášť ho to asi nesvědilo. No a po první hexe se to zhoršilo a po druhé to byl úplný děs. I co jsem o atop. ekzému četla, tak se u dětí vyhodí kolem 3. měsíce věku a zhoršuje se do 6. měsíce. Většina dětí z toho prý po roce vyroste, u nás to tak možná je, čím je starší, tím je to lepší. Tak nevím, nebyli jste třeba na očkování, nebo nebyli jste nachlazení? Možná má oslabenou imunitu??? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4240
19.2.13 19:11

My od narození právě ok, najednou v lednu co si cucá ruku na zápěstí měla flek, to jsem si říkala - to má takový lišej, v zimě, pořád mokrý, pak se ji to udělalo na tvářičkách, jen nepatrně, po první hexe nevím jaké to bylo, rozhodně nebyla ze dne na den nějak osypaná, leda postupně-tu jeden flíček, tu druhý. Pak mám pocit že se spotila u tchýně a tam se to zhoršilo před 14 dny, pak to bylo zrhuba stejné a najednou v neděli zase nová místa. Jedině je divné, že má pořád takovou malou rýmu, stačí jednou odsát za den a ani to nepomůže, je hrozně hustá, nikdy nebyla nachcípaná. My měli taky právě rýmu do té doby než jsme celá rodina i se synem si dali bioparox, třeba 2měs. jsme smrkali. Tak jestli nemá nějakého koka. Příp. v lednu jsem užívala vit. C víc.

I sousedka říkala, jak toho má dost, že když mi ji hlídala před pár týdny, že nic neměla.

Jo to mi taky lékařka říkala, že je možné, že se to sklidní a nikdy neukáže, že to většinou do roka, dvou, tří odezní a pak v pubertě zareaguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama