flíčky pod kolenama u batolete

266
21.11.08 14:48

flíčky pod kolenama u batolete

Ahoj maminky,
možná jste již o tom zde diskutovaly /já teda nenašla/, ale přecejenom se vás zeptám. U mé dcery 15měs. se objevil pod kolínkama malý červený flíček, za kterého se do 14dnů udělal velký flek, má to na obou nožkách, hned pod kolenem ze spodu v tom žlábku. První co jsem doma popadla byla calciová mast, ale pak se to začalo rozlézat víc. Myslím, že ji to nesvědí, neškrábe si to, jen když ji to maži tak se nádherně řehtá, jak ji to asi lehtá, tak to jediné je k zasmátí, ale jinak jsem z toho nešťastná, jelikož dnes jsem byla s malou u Dr. s kašlem a rýmou a mimojiné jsem jí ty flíčky ukazovala a dala nám Fucidin H krém a doma jsem zjistila, že tento krém obsahuje hydrokortizon, takže jde o hormonální mast, pokud se nemýlím, že? Máte některá zkušennosti s těmito flíčky a nebo s tímto krémem? Děkuji a mějte se fajn Petra :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

266
21.11.08 14:52

Ahojky maminky,
tak teď jsem podobný dotaz v diskuzi našla, tak se nezlobte, že jsem tu znovu jeden taký dala, ale kdyby jste přece jen některá měla zkušennost..... P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
21.11.08 15:12

Ahoj Petro, asi jsme měli něco podobného, teda náš Míša :D Flíček se objevil kolem roku na stehýnku, taky jsem nejdřív promazávala, ale na roční prohlídce nám na to MUDr. dala Locoid (také hormonální kortikoidová mast). Už si nepamatuju, jak dlouho jsme mazali, rozhodně to nebylo dlouho a od té doby se to znova neobjevilo… Ahoj,M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
21.11.08 15:19

mazala jsem Holtovou asti a bylo to pryc za cca 3 dny- pakjsemejn promazavala a pri novych priznacich zas Holtovku( z lekarny) cca za 1-2 meisce byl klid uplne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
21.11.08 15:38

Máme to taky a je to atopický exém. Nejvíc pod kolínkama, teď zrovna i zadečku, další příznaky jsou suché červené tváře. Petra je jinak v pohodě, ale může se z toho vyvinout nějaká alergie atd. Měli jsme taky Holtovku, ale ta příšerně smrrrrrrrrrrrrrdí. Jinak používám Excipial (ale mast ne krém ani lotion, ty mi přišly k ničemu).
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
21.11.08 18:42

Ahoj, u nás se to udělalo taky tak jak u vás. Je to atopický ekzém. Řešila jsem to homeopatiky od homeopatky. Úspěšně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
21.11.08 21:33

Ahoj holky, díky moc za reakce, koukám, že v tom nejsme samy, ach jo ty ekzemy a jiné potvůrky. :roll: :cry: :?
Namape o homeopatii jsem již mnohé slyšela a něco již vyzkoušela a zatím taky úspěšně, ale bylo toho málo jen co mi poradili, právě kvůli těmto flíčkům jsem začala uvažovat, že se poptám zda u nás ve městě nebo v blízkosti není dobrý homeopat. Asi mi nenapíšeš více jak jsi to úspěšně homeopatikama řešila? Že bych se zkusila „opičit“. Ta mast co nám Dr. dala se mi nechce aplikovat, nechci tak malé dítě tím zatěžovat. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.11.08 13:33

podle příznaků bych taky řekla, že jde o atopický ekzém, který většina dr řeší hormonálně.
tahle dr se snaží nehormonálně, je skvělá a vyhlášená
http://www.sweb.cz/pellarr/

• Nahlásit
  • Citovat
266
5.12.08 13:03

Anonymní - děkuji za tip na Dr. již jsem se objednala, tak uvidíme. :) Jinak se přiznám, že jsem asi 5dní mazala tím Fucidinem H, slabě, zbledlo, za pár dní opět mírně červené, tak teď mažu modrou indulonou, tou snad nemůžu nic pokazit. Ještě píšete ta Holtova mast, tu vůbec neznám, tak pokud nebude zhoršení, poptám se v lékárně a jinak vydržíme do návštěvy u kožní Dr. :wink:
Děkuji za rady, tipy a pomoc P. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.12.08 12:48

Artep, tak co kožní, byli jste u té Pellarové? Je malá atopička?

• Nahlásit
  • Citovat
266
16.12.08 20:19

Anonymní - na kožní k Pellarové jdeme ve čtvrtek, ozvu se. Pa :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
19.12.08 21:23

Ahoj tak jsme byly na kožním, malá má atopický ekzém, dostaly jsme mazadla - na celé tělo a pak jen na ta ložiska, masti jsou dělané v lékárně. Za šest týdnů kontrola a uvidí se co bude dál. Mám sledovat zda se to po něčem jako je voda/koupel, jídlo, oblečení, atd… nezhoršuje. Tolik o nás. A Dr vřele doporučuji, skvělý přístup, jak jsem jí diktovala co vše je v naší rodině za nemoci, hned věděla o co jde, bohužel děti zdědí po čem en, že? Mějte se a Anonymní ještě jednou děkuji za doporučení. Pa P. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.12.08 19:12

ahoj Artep, jsem ráda, že jsi s dr spokojená a nejsem ráda, že máte atop… Přeju hodně úspěchů v léčbě…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.12.08 02:30

info

Ja som mal od zakladky ekzem,najprv na jednom prste,potom sa to rozsirilo na celu ruku a za par rokov aj na druhu ruku. Atopicky ekzem,cervene flaky,male pupinky s tekutinou, strasne svrbeli…od dr. som vzdy dostal nejaky krem,samozrejme hormonalny (co som vtedy nevedel) a veselo tym mazal ruky (zopar rokov!) …vzdy tak 3-4× do roka sa mi to vyhodilo a po mazani za tyzden zmizlo. Lenze koza na dlaniach sa stencila,ze bola ako mastny papier. Za tie roky som vyskusal kopec masti ,hladal som nejaku alternativu prirodnu,niektore zabrali na par mesiacov,ale potom to bolo zase odznova.
Skusal som aj diety,aby som vyclenil spustac reakcie,ziadna zmena.

Uz asi 5 rokov pijem kombuchu (heh teraz to znie ako z reklamy:)))
Skratka po pol roku pravidelneho pitia (1 dcl denne rano aj vecer) mi ekzem zmizol, koza na rukach sa dostala do normalneho stavu! zhrubla. Na kombuchu nedam dopustit,vlacim ju v:,–(e so sebou,nepijem ju uz pravidelne,robim niekolkomesacne prestavky. Po ekzeme ani stopy.

Ludia su k prirodnej medicine stale skepticki,lebo cakaju zazrak hned na prvykrat, malokto dodrzi urcitu pravidelnost,hlavne dlhodobejsiu. …a pritom je to vsetko zadarmo,len treba trosku iniciativy a pozistovat si o danom probleme dostupne materialy.

Neponukam na predaj kombuchu,tak prosim,ziadne negativne prispevky na mna…ja len dufam,ze som niekomu pomohol (neviem ci je to dobre aj pre deti a od ktoreho veku, tu uz treba asi odbornejsie vyjadrenia,ako tie moje)

PS: a na mazanie ale aj pitie by som doporucil konopny olej (brzdi histamin).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama