Alergie na BKM

Anonymni
4.3.09 23:58

Alergie na BKM

Ahoj,male je rok a zjistili ji alergii na BKM.Nove predepsany nutrilon ji moc nesmakuje,(ani v nemlecne kasi),na doporuceneho pul litru se vubec nedostanem.Tak by me zajimalo,co ze z toho mleka vlastne potrebuji(asi ty bilkoviny?),a kde jinde,v jakych potravinach je najdu.Proste vubec nevim cim jinym ji to mliko nahradit:(
Asi tady uz podobny dotaz byl,ale ted zrovna nemuzu nikde nic najit.Vim ze zkusenejsich mamin je tu dost,tak snad poradite.Nepotrebuji recepty,spis nejake tabulky nebo neco,co ktera potravina obsahuje.dekuji jana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.3.09 01:19

Nahazuji Sinlacem. A samozřejmě, víc masa, žloutků - kvůli dostatku bílkovin. Moje zkušenost je, že tak do roka, roka a čtvrt se do nich ty hydrolyzovaná mléka dají nacpat, poté se rozhodnou raději hladovět.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.3.09 08:09

Nejde jen o bílkoviny, taky je důležitý vápník. Já jsem dávala kvůli bílkovinám Sinlac, dost masa, červenou čočku. Jestli můžete vejce (můj syn má alergii i na ně), tak žloutek. Vápník dodávám po poradě s doktorkou uměle. Taky doporučuju zkonzultovat s lékařem.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.09 10:27

Ahoj Jano, my take nemuzeme mleko a mlecne vyrobky a resim tu samou otazku jako ty - cim mleko nahradit. V diskuzi nize " alergie na mléko - bezmléčná dieta" jsem na str.11 dala odkaz na tabulky, ve kterych najdes mnozstvi vapniku jednotlivych potravin. Take tam najdes, kolik cca vapniku dite na den potrebuje atd.
Doporucuji ti procist si celou tuto diskuzi, urcite najdes odpovedi vic… :lol:
Mmch, najdes i tzv.Rezzyho dietu, ktera mleko nahrazuje (jak obsahem bilkovin, tak vapniku atd.). Bilkoviny atd.budes muset nahradit masem, zloutky (pokud muzete), lusteninami apod.
Nicmene! Ja doporucuji domluvit se s dr., aby vas poslala k nutricnimu poradci (dr., ktery sidli vetsinou v nemocnicich a zabyva se vyzivou nemocnych, alergickych atd.), ktery vam sestavi vhodny jidelnicek primo na miru. Take to mame v planu :) nastesti zatim kojim, tak ty bilkoviny a tak ted resit nemusim, ale uplne to vidim, ze uderem prvniho roku (kdy by k MM mela jeste cca 200ml UM dostat) mi k Nutrilonu AC taky ani necuchne.
Hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.3.09 20:05

vsem moc diky za odpovedi,jdu to poradne procist a prostudovat:)
taky radite konzultovat to s lekarem,zatim jsme byli v motole u gastroentrologa,ale spokojena nejsem:(,poradite koho jineho zkusit?kam chodite vy?dekuji jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.3.09 22:51

Můžu se zeptat, jaký dáváte ten vápník a kolik?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama