Alergie na plod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
41
13.1.22 11:00

Alergie na plod

Ahoj dnes mi zjistili, ze mám alergii na plod. Nikde na netu nemůžu najít co to vlastně znamená a jestli to nemůže nějak ohrozit miminko. Máte s tím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
939
13.1.22 11:06

To by ti ale doktor měl asi pořádně vysvětlit. ZEptej seho na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4702
13.1.22 12:30
@Mmm22 píše:
Ahoj dnes mi zjistili, ze mám alergii na plod. Nikde na netu nemůžu najít co to vlastně znamená a jestli to nemůže nějak ohrozit miminko. Máte s tím někdo zkušenosti?

A to ti zjistili na imunologii, nebo na základě čeho a co konkrétně? Alergie na plod je nicneříkající pojem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
13.1.22 12:35

@osvc řekla mi to doktorka na kožní, dělali mi různé testy a nakonec dala diagnózu alergie na plod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4702
13.1.22 12:37
@Mmm22 píše:
@osvc řekla mi to doktorka na kožní, dělali mi různé testy a nakonec dala diagnózu alergie na plod :nevim:

Na kožním? A poslala tě někam, nebo ti to jenom oznámila a konec? Jak na to vůbec přišla? Mám „podobný“ problém, ale konečnou diagnózu jsem dostala až po podrobném a opakovaném vyšetření na imunologii, kde mi všechno vysvětlili :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
13.1.22 12:39

Podle nadpisu mě napadlo, ze jsi těhotná a mas alergii na plod v děloze. Tak to naštěstí asi ne. Pokud na kožní, tak nejspíš plody něčeho. Třeba jahody, borůvky, rajčata? Nemáš nějakou psanou zpravu z vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
13.1.22 12:40
@Mmm22 píše:
@osvc řekla mi to doktorka na kožní, dělali mi různé testy a nakonec dala diagnózu alergie na plod :nevim:

A neni to treba suseny plod? Jako ořechy? :mrgreen:
Tyhle veci se obvykle odhali na imunologii…protilatky na sperma, zona pellucida, atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
13.1.22 12:47

Omlouvám se, blbě jsem to napsala :zed: opravdu se jedná o alergii na plod v břiše jakože těhotenství :zed: prý dítě něco vylučuje co vadí mému tělu. Pořád doktorce někdo volal a já jsem z toho byla zaskočen, že jsem se nezeptala na informace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2635
13.1.22 13:08
@Mmm22 píše:
Omlouvám se, blbě jsem to napsala :zed: opravdu se jedná o alergii na plod v břiše jakože těhotenství :zed: prý dítě něco vylučuje co vadí mému tělu. Pořád doktorce někdo volal a já jsem z toho byla zaskočen, že jsem se nezeptala na informace

Tohle řeš na alergologii, imulogii. I kdyby to byla pravda, tak kožní nemá s tím takové zkušenosti a informace, aby ty k tomu řekla vše důležité. Tohle je důležité řešit jedině na alergologii, imunologii, možná ještě gynekologie by o tom mohla vědět určitě více než kožní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
13.1.22 15:05

@smajlik345 dekuju za radu. Tak zkusím zavolat tam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
13.1.22 15:07

@osvc právě mi jen oznámila, dala masticku q že za měsíc mám přijít, což mi právě přijde divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2635
13.1.22 15:54
@Mmm22 píše:
@osvc právě mi jen oznámila, dala masticku q že za měsíc mám přijít, což mi právě přijde divné.

mastičku na alergii na plod? Já sice o takové alergii slyším poprvé. I když já sama mám alergie ne moc časté o kterých lidí ani neví, ale aby se alergie řešila mastičkou, slyším poprvé a přijde mi to jako kravina.
Jako jo, ok, mastička na nějaký kožní problém, zdáli máš :think: Ale i tak byl by to příznak něčeho…a na to je mastička k ničemu. Musí se řešit příčina a ta se řeší na alergologii, která ty potom příp. může napsat léky i mastičky
Ona dělala kožní testy, testy z krve či co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
13.1.22 15:59
@Mmm22 píše:
@osvc právě mi jen oznámila, dala masticku q že za měsíc mám přijít, což mi právě přijde divné.
:mrgreen: :mrgreen: a to si jako do dělohy zavedeš mastičku, namažeš plod a tím utlumíš alergii???
to je dost hardcore, ne?
asi je to nějak úplně jinak, než píšeš, nedává to smysl
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2635
13.1.22 18:07
@stinga píše: :mrgreen: :mrgreen: a to si jako do dělohy zavedeš mastičku, namažeš plod a tím utlumíš alergii???
to je dost hardcore, ne?
asi je to nějak úplně jinak, než píšeš, nedává to smysl

Ono to tak může být :mrgreen: Oni jsou lékaři, kteří si myslí, že rozumí všem specializacím. Taky jsem jednu takovou kožní znala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
13.1.22 18:17

Kolikaty tt jsi? jestli na začátku, urychleně bez na imunologii, můžeš potřebovat léčbu (kortikoidy, intralipidy apod.). To by ale spis neindikovala kožní, ale imunolog, například z protilátek na trofoblast. Jestli spis ke konci, možná mas jen nějakou vyrazku, na to by masticka seděla a nic moc víc se s tím nedělá. Ale to by zas neříkala ze jde o alergii na plod :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat