Alergie na tchýni

Anonymní
11.6.21 11:14

Alergie na tchýni

Ahoj holky, poslední dobou se cítím hrozně kvůli tchýni, nesnáším ji, jak jen o ni zaslechnu mám osypky. Na moji obranu, že začátku byla v pohodě, ale jak jsme oznámili, že se s manželem budeme brát, tak to začalo. Všechno bylo zle, moje šaty moc drahé, a vždy mě odkázala na svoji dokonalou snachu, která měla všechno top. Dopadlo to tak, že jsem tam nechtěla jezdit a dost jsem se nabrečela, jak byla nepříjemná a stále na mě tlačila a švagrovou nemůžu ani cítit. Když jsme se bavily všechny tři, ani jednou se na mě ani jedna nepodívala, jako bych ani nebyla. Teď máme syna, 3 měsíce, příští týden přijedou poprvé, a mě už je zle. Stále mi radila a posmívala, proč dělám to a ne to, a příkazy, ať mu zpíváme při koupání, ať ho nechám vyplakat a ať ho taháme za ručičky jako opičí reflex či co :roll: Mám pocit, že si ho moc nárokuje, chce mu líbat zadeček a ty kecy, že kterých se mi dělá zle. Má to někdo taky tak? Potřebovala jsem to někomu říct. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66
11.6.21 11:17

Naprosto soucítím ❤️ prostě bych ji řekla, že ona svoje děti vychovala a teď to svoje vychováváš ty, že s jejími názory nesouzníš a ať si komanduje v duchu a nekazí ti den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
11.6.21 11:31

Nezustavala bych s ni sama a vlastně jak to vidí manžel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:32

Nenech si to líbit. Vážně, jak jednou povolíš, tak už budeš muset pokaždý. Protože ti vyčte, že předtím ti to nevadilo.
Promluv si o tom s manželem, aby se tě zastal. Dítě je vaše ne její, nemá na něho žádné právo a pokud ho chce vídat, tak se k němu bude muset chovat podle tvých pravidel.
A buď ráda, že za tebou jede po 3 měsích, tyhle povinné návštěvy prostě vydržíš, ukážeš dítě.
Aby ses jí trochu zalíbila, můžeš jí poděkovat a pochválit za nějaké rady…třeba že jste mu zkoušeli zpívat, ale že každé dítě je jiné…

• Citovat
  • Nahlásit
9010
11.6.21 11:35

A jak si na to reagovala? Ohradila se, řekla svůj názor, nenechala sis to líbit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.6.21 11:38

Ja bych si s usmevem vyslechla vsechno, co ma na srdci a pak ji jen suse oznamila, ze jestli uz skoncila tak bys ji rada nastinila realitu: rodice jste vy a vy budete vychovavat podle sveho a ne po 30let starych rad od nekoho, kdo pro tebe nema od svatby pekny slovo. Navic prijede k vam domu tak at se tam ridi vasimi pravidly.
Asi jsem jina natura-klidni bych ji vyhodila pred barak kdybych mela pocit, ze prekrocila unosnou mez, ale tobe by nejspis pomohlo kdyby sis pred tim promluvila s manzelem. On stal pri tobe a klidne ti pritakal kdyby tchyne mela neco proti.
Drz se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
11.6.21 11:45

@Elishka1 Manžel ještě nedávno ani nevěděl, jak zlý to je, i když byl u toho, prostě neposlouchá. Ale připadá mi, že je posera, aby jim něco řekl. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:46

Ahoj, mám to velmi podobně, nedávno jsem tu také zakládala diskusi (neskutečná averze na tchýni). Chápu, jak se cítíš. Jediné, co můžeš aktivně udělat, je zapracovat na svých asertivních schopnostech, já to mám taky tak v plánu, protože ty tchýně nezměníme. Úplně chápu, jak se to dělá zle. Prosím nechat anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
4
11.6.21 11:47

@JancaS84 Neřekla jsem ani popel. Přitom mě naši vychovali k otevřenosti a mluvíme spolu narovinu, což tchyně nazvala drzostí. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:51
@Annčiči píše:
@Elishka1 Manžel ještě nedávno ani nevěděl, jak zlý to je, i když byl u toho, prostě neposlouchá. Ale připadá mi, že je posera, aby jim něco řekl. :zed:

Není posera, je na ní celý život zvyklý a to, co ubližuje tobě, jemu prostě ne, ani mu to nemusí připadat nějaké strašné. Můj manžel taky je kolikrát překvapený, že se mě něco dotklo, typicky tchýnino rozkazování a,,vyštěkávání", protože na to on je zvyklý od mala a přijde mu to normální, že štěká, prostě to pustí druhým uchem ven. Neví, že pro mě je to první člověk, který na mě štěká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 11:53

Tak když jí to neřekne manžel, tak jí to řekne jednou vnouček, že babičku nechce, že u babičky nebude. Děti tohle vycítí.

• Citovat
  • Nahlásit
4
11.6.21 11:53

@mandle-v-cokolade Díky za podporu. :srdce: Kdyby to dělali takto naši, tak si to srovnám, ale když je to tchyně, tak mám obavy, aby nebylo zle mezi mnou a manželem. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
11.6.21 12:07
@Annčiči píše:
@Elishka1 Manžel ještě nedávno ani nevěděl, jak zlý to je, i když byl u toho, prostě neposlouchá. Ale připadá mi, že je posera, aby jim něco řekl. :zed:

Takže tak jedna s každým i s oblíbenou snachou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
11.6.21 12:14

Taky vim jaky to je. Tchyne me vzdycky rikala, ze jsem ji ukradla syna :lol:. Po par letech jsem zjistila, ze at delam co delam, tak to neni porad dobre. Tak jsem prestala skakat jak ona piskala a byl klid. Proste jen ty dulezite navstevy a tim to koncilo. Sice porad si stezovala, ale ja ji s usmevem odpovidala NE, a nic si z ni uz nedelala. Fakt jsem odmitala, aby mi v mych skoro 40 let nekdo porad radil a vnucoval nazory na muj zivot.

Příspěvek upraven 11.06.21 v 12:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
11.6.21 12:15

@Elishka1 Jen se mnou, druhá snacha je nejlepší, stále mi ji předhazovala, teď ale moc nemůže, nemá dítě. A ta se mnou nemluví od svatby, co se dozvěděla, že čekáme dítě, sama se snaží přes 3 roky. Za to já ale přece nemůžu. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat