Alimenty a ex

Anonymní
20.3.20 08:52

Alimenty a ex

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Měla jsem přítele a spolu máme 2 děti. Jednomu bude 6 a druhému jsou teprve 2 roky.
Než se ale druhý narodil (zhruba půlrok před jeho narozením) mě začal ex podvádět. Věděli to všichni, jen já ne. Nejspíš mi okolí nechtělo ublížit. Každopádně mi to řekl (řekl že se zamiloval a chce ode mě odejít) a od té doby spolu válčíme. Byl cca 3 roky provozní restaurace, jenže postupem času restaurace začala ztrácet na kvalitě a činnost musel opustit. Jasně, proč asi. Začal kašlat na mě, tak i na provoz a na své zaměstnance. Cpal peníze do té své nové (mimochodem je jí 22 a mu 28) brigádníky tam měl na černo a co vím tak jim nezaplatil za poslední měsíc každému zhruba 10 tisíc. Myslela jsem, že spolu budeme vycházet, protože spousta lidí takto žije odděleně, ale on mi už 2 roky nadává po sms, vyhrožuje, nemohla jsem kvůli němu ani na žádné brigády třeba se stánkem známé, protože tam byl on, takže mě nenechal si ani nic přivydělat, nedávno jsem mu psala o ty alimenty, že jestli do konce týdne nezaplatí co má, dám ho k soudu. On mi začal nadávat, že si nevidím do tlamy a že má oficiálně přiznaných 14000 a může tím pádem dávat klidně 2000 na oba dva kluky a že lituje, že nejsem někde v aziláku, že jsem pi***, že jsem tuhle válku rozpoutala já a podobně. V prvé řadě mě to hodně mrzí, ale 2 roky podobných nadávek.

V druhé řadě by podle mě takhle neměl jednat otec s matkou svých dětí a ve třetí řadě vůbec nepoznávám jeho styl a láduje do něho tady ty kecy ta mladá holka. Je mi 35 let. Měli jsme spolu krásný vztah i přes věkový rozdíl, jenže od té doby co si začal s ní (i od okolí to slýchám) se hrozně změnil, je arogantní a podobně. Jenže to sem teď nepatří. Jsem zoufalá z jeho chování, už mám dost veškerých nadávek a jeho přístupu. Děti si sice bere k sobě, ale ubíjí mě, jak se s nimi ta jeho fotí na internet. Mám strach, že ji takhle ty děti začnou mít víc rádi (což je asi to jediný z čeho mám strach a snad mě chápete). A jde mi i o ty alimenty, aby je u soudu nesnížili i na tak malou částku když jsem samoživitelka. Je to vůbec možné? Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.3.20 16:59

Tu SMS kde říká, že má ofiko přiznaných jen 14 tisíc máš schovanou? Dej ho k soudu a ukaž to soudkyni. Záleží, koho chytneš, ale zažila jsem párkrát, že buď soud řekl, že u mladého zdravého člověka je nezajímá, že nepracuje, protože může a alimenty musí platit, tak ať si to zařídí. A nebo si soud dobře spočítal, že s uvedeným příjmem ten člověk sám nevyzije, tedy kecá. Pokud navíc bydlí s tou přítelkyní, tak se zohledňuje příjem celé domácnosti, tj. Soudce může říct že mají společný příjem a tím pádem i zvýšit alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.20 17:55

Ano, všechny sms mám schované. Mám i schované fotky z drahých restaurací kam spolu šli a dali to na instagram nebo jak dali fotku na fb s tím, že venku prší, ale oni se nenudí, protože mají doma virtuální realitu (nevím, kolik to může stát).

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.20 18:28
@Anonymní píše:
Ano, všechny sms mám schované. Mám i schované fotky z drahých restaurací kam spolu šli a dali to na instagram nebo jak dali fotku na fb s tím, že venku prší, ale oni se nenudí, protože mají doma virtuální realitu (nevím, kolik to může stát).

Pak bych se nebála jít pro alimenty k soudu. Spíš se obrať na nějakou organizaci, aby ti poradili, jak s komunikací s ním - jednak není ok, aby ti vyhrožoval a bránil třeba v brigádě, jednak spolu máte děti a bude spolu muset mluvit spoustu dalších let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3165
23.3.20 00:27

Přesně, jak psala @DeeSocialWorker . Zde máš o tom vyčerpávající informace. :hug:
https://www.epravo.cz/…-109600.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama