Mám chtít alimenty, nebo ne?

Anonymní
7.12.19 23:10

Alimenty resit ano ci ne?

S manzelem uz rok nezijeme, rozvedeni nejsme.Ma svuj byt, me nechal na krku hypoteku, ale trva na prodeji domu.Nic mi neplati a o alimentech nechce slyset.
Tvrdi, ze pokud zazadam o alimenry, nic platit nebude a detem uz nic nekoupi.Ted si deti bere jak potrebuje, na tom se vzdy bez problemu dohodneme, ted jim koupi vse co chteji, co potrebuji.Ale me nic neda.
Tak nevim jesli to nechat tak, aby se deti meli dobre skrz stran otce a nebo zazadat o alimenty a riskovat, ze deti od nej nic nedostanou.
Jo a jeste podotikam, ze i dane ma psane na sebe.Ty mi take nechce dat.
Co by jste udelaly,

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20803
7.12.19 23:25

Trochu vyčůranej ne? Rozhodně bych okamžitě zažádala o svěření dětí do své péče a zažádala o alimenty. Jeho účetní bych upozornila, že s dětmi nežije ve společné domácnosti, nemá proto nárok na odečet z daní a od dalšího měsíce si slevu na dani uplatňuješ ty. Proč se od něj necháváš zastrašovat? Brát si děti jako rukojmí je trochu slabošský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
7.12.19 23:36
@Anonymní píše:
S manzelem uz rok nezijeme, rozvedeni nejsme.Ma svuj byt, me nechal na krku hypoteku, ale trva na prodeji domu.Nic mi neplati a o alimentech nechce slyset.
Tvrdi, ze pokud zazadam o alimenry, nic platit nebude a detem uz nic nekoupi.Ted si deti bere jak potrebuje, na tom se vzdy bez problemu dohodneme, ted jim koupi vse co chteji, co potrebuji.Ale me nic neda.
Tak nevim jesli to nechat tak, aby se deti meli dobre skrz stran otce a nebo zazadat o alimenty a riskovat, ze deti od nej nic nedostanou.
Jo a jeste podotikam, ze i dane ma psane na sebe.Ty mi take nechce dat.
Co by jste udelaly,

Určitě alimenty, pořádek dělá přátelé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
8.12.19 07:24

Tak záleží na tom, co jim kupuje a co potřebují. Jiné potřeby mají předškolní děti a jiné studenti. Příjmy manžela jsou taky důležité. Spočítala bych si, kolik za ně vydá teď a kolik by byly případně alimenty. Pokud by částka alimentů byla podobná či vyšší, zažádala bych o ně určitě. I tak by ale bylo lepší, mít to černé na bílém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15138
8.12.19 07:35

V kazdem pripade ANO. Chlap si z tebe dela onuci :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10375
12.12.19 20:51

Když se s ním nerozvedeš a nevypořádáte majetek, tak on se s tebou dá rozvést až doplatíš tu hypotéku. Pak hezky dostane půlku baráku v korunkách na ruku, kterou nezaplatil, pokud tam budeš dál chtít bydlet. Takže rozvod a vše oficiálně vyrovnat už teď. Jinak si ten barák zaplatíš 1,5krát. Možná by bylo lepší ho prodat a koupit si jako rozvedená na sebe byt nebo řadovku nebo cokoliv. Jeho byt pořízený v manželství bude z poloviny tvůj pokud to není rodinné dědictví.
Správně může táhnout kam chce, ale pořád má povinnost přispívat na děti a platit z půlky tu hypotéku. Takže si myslím, že měsíčně přijdeš dobře o deset nebo více tisíc.
Já bych se rozvedla a chtěla vše vypořádat včas. Budeš na tom finančně lépe. Pokud by se dům prodal před rozvodem, tak bych bydlela v pronájmu, aby se to, co si pořídím znovu nestalo předmětem společného jmění. Byla bych opatrná. Ale zkušenost nemám, nejsem rozvedená. Ovšem ty kulišárny s vypořádáním majetku, co vidím u známé, jsou ze strany jejího ex hrozný. Po 2 letech od rozvodu nemají vypořádaný majetek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat