Výživné na předškoláka

Anonymní
28.11.19 16:49

Výživné na předškoláka

Ahojky holky, chci se zeptat, kolik máte alimenty na 6ti leté dítě? Mala jde příští rok do školky, alimenty mám 4 tisíce. Už roky jsem alimenty nenavyšovala. Ale příští rok už chci.
Otec chce samozřejmě snížit. Udělal si další dvě děti a novou ženskou ona je ŽL a on státní příslušík z PČR už 11 let. Jinak styk nedodržuje bere si kdy chce, teď ji rok neviděl, neměl prý čas. Vánoce, narozeniny, svátky, Velikonoce neřeší ani kroužky. Napiše vždy máš alimenty nebo partnera. Za celé poslední tři roky poslal 2× navíc 200 Kč a 1× 500 kc k narozeninám a 1× 500 Kč za fotky z focení.
Tvrdí, že má novou svou rodinu a ze jeho děti taky mají kroužky a ví co to stojí. On spoléhá na mého přítele. Ale kdybychom spolu nebyli, tak si to nedokážu ani představit, mala by neměla zřejmě nic. :(
Myslíte, že mám reálnou šanci na navýšení alimentů a kolik? Když jsem naposled navysovala ke konci roku 2016?

Děkuji za případné názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.11.19 16:50

Pardon do školy

• Nahlásit
  • Citovat
28.11.19 17:02

Mam 5000 na předškolní dceru a je to málo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
28.11.19 17:02

A kolik má plat. Jinak mi přijdou 4 tisíce ok. Pokud má 20-25 cistyho a další dvě děti, těžko to zvýší, to bych se i bála, že mi to sníží.
Jo a než se tady do mě všichni pustí, tak mám taky děti, vím kolik co stojí. Na druhou stranu, na školní dítě bývá 13-17 procent cistyho platu, tak si to spočítej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1865
28.11.19 17:03

Záleží kolik on bere… aby ti to ještě nesnížili, 4 tisíce mi nepřipadá úplně málo pokud nejsi fakt samoživitelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
28.11.19 17:09

To záleží hlavně na jeho platu, má další dvě vyživovací povinnosti. Je to blbé, ale styk s dcerou je dobrovolný, pokud sám nechce, nikdo ho přinutit nemůže. Osobně mi taky 4000 na předškolní dítě tak málo nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
28.11.19 17:10

@KatusinkaMala a kolik bys měla představu? To dítě nemáš živit jen z alimentů, i ty se máš podílet. Můžeš mi říct, co nakoupíš měsíčně za pět tisíc jen pro dítě. Já mám školaka, když odečtu družinu, jídlo, svačiny, rozpočtu na měsíc kroužky, tak mi to fakt pět tisíc nedá.
Edit-vim že jsou tady i argumenty o podílení se na nájmu atd. jako ten nájem bych nejspíš platila i bez toho dítěte a podíl na nějaký elektřině, vodě je dle mě absolutně zanedbatelný. MHD do patnácti taky zdarma, to není rypani, jen mě to zajímá.

Příspěvek upraven 28.11.19 v 17:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 17:14

2000 při platu cca 22000 čistého.

• Nahlásit
  • Citovat
7748
28.11.19 17:23

6200 Kč na tři, všichni školáci. Vlastně jedna na střední. No nezadala jsem dlouho zvýšení. Vůbec se mi do toho nechce, zvládám to. Je to ale málo, také nic mimo nepřispívá, děti neviděl devět let skoro.
Má další dvě děti.
No možná se rozhoupu někdy, třeba až dcera půjde na VS, jestli se dostane, jestli odmaturuje :)

Příspěvek upraven 28.11.19 v 17:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8319
28.11.19 17:23
@Netopýr1 píše:
To dítě nemáš živit jen z alimentů, i ty se máš podílet. Můžeš mi říct, co nakoupíš měsíčně za pět tisíc jen pro dítě. Já mám školaka, když odečtu družinu, jídlo, svačiny, rozpočtu na měsíc kroužky, tak mi to fakt pět tisíc nedá.

nájem, energie, oblečení, obutí, školy v přírodě, pomůcky do školy a na kroužky, zdravotní péče, divadlo, kino, hračky, sportovní aktivity, zajištění péče ve volných dnech, kdy musím do práce (t. j. různé příměstké tábory a tábory, placené hlídání… otec se na péči nepodílí a volných školních dní je tak nějak víc, než volných dní běžného zaměstnance…)… však ono se to postupně nasčítá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
28.11.19 17:33

@g.sandova no tak tohle je ovšem výsměch. To beru. Ale 4 nebo 5 tisíc fakt ne, na dítě, které ještě není ani ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
28.11.19 17:37

@sagina hele zajišťuju tohle taky, stejně nemám pocit, že by mě to dítě mělo stát 5000 měsíčně. Asi si to začnu psát. A jak říkám, počítat nájem, který zaplatím ať tu dítě je nebo ne, už je prostě moc. Na druhou stranu, dítě taky nemusí mít pět kroužku za týden, když na to prostě nemám a pokud to tak chci, musím počítat s tím, že část zafinancuju prostě sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11745
28.11.19 17:39

Me prijdou 4.000 hranicni. Bezne platby dohromady 4.000 nedaji, ale obuti, zimni vybava, tabor, sportovni vybaveni, lyzak, vybaveni pokojicku (jednou za X let tedy), sporeni, obleceni, kostym do skolky, kulturni akce, vylety, placene hlidani, krouzky, benzin… no myslim, ze kdyz se to secte, tak mesicne je ta castka daleko vyssi. A to nepocitam tedy jidlo a podil na bydleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7748
28.11.19 17:40
@Netopýr1 píše:
@g.sandova no tak tohle je ovšem výsměch. To beru. Ale 4 nebo 5 tisíc fakt ne, na dítě, které ještě není ani ve škole.

Kdybdch měla na jedno dítě čtyři nebo pět tisíc, tak neremcam. Záleží na příjmu tatínka, to Je pravda. Obecně ale mi to přijde ok, obzvlášť na predskolaka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7748
28.11.19 17:42

Asi moje blbost, už jsem to táhla tak dlouho sama, že mi to neprijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama