Amortizace alimentů

Anonymní
1.12.19 16:11

Amortizace alimentů

Zdravím, ráda bych se zeptala jestli má někdo zkušenost s tím, že zažádá o amortizaci výživného.
Můj příklad je že dcera bude mít již 18- let. Stále studuje a chce i v budoucnu na vysokou, takže se předpokládá, že ještě dlouho studovat bude. Ráda bych, aby jí chodili alimenty jak ode mne tak i od otce přímo na účet, aby se naučila hospodařit s tím co má a na co se může spolehnout v případném plánování různých soustředění a výdajů. má představa je prakticky, že by jí chodili peníze jako výplata. je toto možné?
Prosím o vaše zkušenosti a zachování anonymu, citlivé téma. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11936
1.12.19 16:21

No dokonce nutné, protože od 18 let musí o alimenty žádat sama a náleží k jejím rukám, už ne k tvým. Takže pokud se půjde dohodnout s otcem, tak bez soudu, pokud nepůjde, tak na soud, zažádat musí dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32910
1.12.19 16:27

A to se jmenuje amortizace? Jsem v zivote neslysela. Ale jinak je to, co rikas, logicke a uplne nevim, na co se ptas. Ale jeste zvaz, jestli ji z tech nakladu budes strhavat probydlene vikendy nebo jak to vlastne budes cele pocitat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 08:56

Bydlí pořád u mě, takže náklady na bydlení se normálně dají propočítat na osobu. S jejím otcem se domluva nějak rozjíždí, ale drhne to a ona sama je z toho vyšťavená. Chodí na brigády, normálně je schopná se o sebe postarat, ale v rámci školy a tréninků, kdy se připravuje na mistrovství toho má fakt dost. Já jsem vážně nemocná a tak sice dělám co můžu a ona to vidí, ale štve jí ta nespolupráce s jejím otcem který je zdráv, má dobrou práci a žádné další vyživovací povinnosti nemá. Ani ženu, přítelkyni, ani dítě. Nevím určitě jestli se to jmenuje amortizace, proto se první ptám tady na webu, protože mi zde bylo vždy dobře poreferováno jak a co je správné. Ptám se hlavně těch, kteří toto museli podstoupit, protože většinou se to týká jen těch, kteří delší dobu asi studují že? Já osobně jsem byla podat návrh na zvýšení výživného jen jednou za celou její dobu a to jsem s ní sama od roka.

• Citovat
  • Nahlásit
11936
2.12.19 09:07
@Anonymní píše:
Bydlí pořád u mě, takže náklady na bydlení se normálně dají propočítat na osobu. S jejím otcem se domluva nějak rozjíždí, ale drhne to a ona sama je z toho vyšťavená. Chodí na brigády, normálně je schopná se o sebe postarat, ale v rámci školy a tréninků, kdy se připravuje na mistrovství toho má fakt dost. Já jsem vážně nemocná a tak sice dělám co můžu a ona to vidí, ale štve jí ta nespolupráce s jejím otcem který je zdráv, má dobrou práci a žádné další vyživovací povinnosti nemá. Ani ženu, přítelkyni, ani dítě. Nevím určitě jestli se to jmenuje amortizace, proto se první ptám tady na webu, protože mi zde bylo vždy dobře poreferováno jak a co je správné. Ptám se hlavně těch, kteří toto museli podstoupit, protože většinou se to týká jen těch, kteří delší dobu asi studují že? Já osobně jsem byla podat návrh na zvýšení výživného jen jednou za celou její dobu a to jsem s ní sama od roka.

Chyba, pokud víte jeho příjem alespoň orientačně, hoďte to do tabulek a hned po 18 ať dcera od něj zažádá, na co má jako dítě nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5079
2.12.19 09:12
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala jestli má někdo zkušenost s tím, že zažádá o amortizaci výživného.
Můj příklad je že dcera bude mít již 18- let. Stále studuje a chce i v budoucnu na vysokou, takže se předpokládá, že ještě dlouho studovat bude. Ráda bych, aby jí chodili alimenty jak ode mne tak i od otce přímo na účet, aby se naučila hospodařit s tím co má a na co se může spolehnout v případném plánování různých soustředění a výdajů. má představa je prakticky, že by jí chodili peníze jako výplata. je toto možné?
Prosím o vaše zkušenosti a zachování anonymu, citlivé téma. Děkuji

To jsi dobrá, že počítáš i s alimenty za svou osobu- Jsou tu matky, které čekají, že až dítko bude dostávat alimenty na svůj účet, aby mohlo platit matce za všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 09:47

@Uslava tak celý život jí vše platím, tak jak můžu a jak je co důležité. Zároveň jí i vedu k samostatnosti a tak je schopna si i přivydělat. Prakticky jí pomáhám a pripravuji na život tak jak si myslím, že je to správné. Proto i ona sama začala kontaktovat otce, aby si řekla co potřebuje a on jí víceméně odbyl že zaplatí alimenty a nic víc. Proto předpokládám, že na tom bude lépe, když ji budeme něco posílat oba. Je mi jasné, že se může stát že nebude on posílat to co má, ale i tak. Když to bude mít stanovené soudem, lépe se pak může ona bránit si myslím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat