Reklama

Alimenty zpětně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lukasss123
Povídálka 40 příspěvků 27.12.16 14:32
Alimenty-zpětně

Dobrý den,

je mi 20 let, od malička se o mě staral otec. Někdy jak jsem měl 2 roky, tak náš opustila máma a u soudu taťka řekl, že žádné peníze po ní nechce. Takže do této doby mi neposílala žádné alimenty a tak. Furt studuji a chci se zeptat, jestli bych mohl požádat soud o alimenty zpětně? Matka na tom špatně není a myslím si, že mi ty peníze patří, když mi celý život nedala ani korunu. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.12.16 14:34

Jednou si holka, jednou kluk, jednou mas dite, jednou nemas. Jednou pracujes, jednou studujes…
Jednou samozivitelka, jednou bezdetny student…
Zase jeden nick pro cely panelak? :roll: :think:

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 27.12.16 14:36

@anonymouss :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to jako fakt? :-D

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.12.16 14:37

@Lekninka91
Stačí si projít založené diskuze a příspěvky - zatím to má veřejně.
Odporuje si :roll:

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 27.12.16 14:40

@anonymouss Taky jsem nedávno narazila na takovýho podobnýho s docela dost divnýma otázkama :oops: :D

lukasss123
Povídálka 40 příspěvků 27.12.16 14:45

Žádná vaše odpověď není na moji otázku.

Tereza1986
Kelišová 6751 příspěvků 27.12.16 14:45

Alimenty za celých 18 let? 8o

lukasss123
Povídálka 40 příspěvků 27.12.16 14:46

To je jedno za kolik let, ptám se zpětně jestli to jde.. Jestli mi uznají třeba 2-3 roky.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.12.16 14:48

@lukasss123
1. pokud pracuješ, alimenty ti nenáleží
2. pokud máš sám, své vlastní dítě, máš na něj také sám vyživovací povinnost - ty. Ne tvůj rodič.
3. jako zletilý máš nárok na alimenty ode dne podání návrhu, ale tím se dostáváme k bodu 1. - jako pracující nesplňuješ podmínky

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 27.12.16 14:48

Jsou rodiče rozvedeni? Pokud výživné otec u soudu nevyžadoval těžko vyžadovat

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.12.16 14:48
@lukasss123 píše:
To je jedno za kolik let, ptám se zpětně jestli to jde.. Jestli mi uznají třeba 2-3 roky.

Neuznají - jsi zletilý a samostatně výdělečně činný.
Viz tvé další diskuze.

mofiz
Závislačka 2684 příspěvků 27.12.16 14:50

Vybral sis na řešení této situace zvláštní čas. Do teď jsi o mámě nevěděl?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: promiň, ale tohle je ubohost sama

lukasss123
Povídálka 40 příspěvků 27.12.16 14:54

Psal jsem, že jsem student. Nepracuji, přečti si to ještě jednou.

mofif- Jaká ubohost? Pokud vím, tak rodiče jsou povinní platit na dítě a to že já jsem měl takové problémy už jako mimino, tak za to já nemůžu. Je mi jedno, jak se na to díváte vy, ale já to beru tak, že moje matka na mě platit měla a pokud studují, tak furt má. A peníze které ona si vydělala, tak patří i tomu, koho porodila.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 27.12.16 14:57

@lukasss123
Tvé další diskuze nejsou skutečné?
Nepracuješ?
Nepobíráš dávky na bydlení?
Nemáš dítě?
Není ti 18 a nežiješ s matkou?
Ve které diskuzi lžeš?

lukasss123
Povídálka 40 příspěvků 27.12.16 15:00

Přečti si nahoře na co se ptám, tak máš vše. Nepracuji, jsem student a moje otázka je, jestli mám právo si u soudu zažádat, abych dostal zpětně třeba nějakou část alimentu. Nenechám ji to, co ona si vydělala a neplatila mi..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama