Alkohol a kojení

Anonymní
24.6.21 21:04

Alkohol a kojení

Ahoj maminky,
Vím, ze to tu bylo několikrát. Nicméně by mě zajímalo zda je tu nějaká maminka, která vysloveně neřeší zda si dá jednu, dvě, tři skleničky vína ač kojí.
Pocit opilosti jsem nepocitila nikdy, vždy bylo o malou radne postaráno (jsou ji 3 měsíce).
Předem prosím o nemoralizování. Jen vy mě zajímalo, zda to má některá maminka stejně a vysloveně neřeší, ze si tu skleničku sem tam dá (cca 2× tydne) a někdy i více.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1477
24.6.21 21:06

Já. Zrovna včera jsem měla dvě skleničky. Ale dávám si večer s manželem, když uspím kolem půl osmé, na další kojení se mi budí ve dvě ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22361
24.6.21 21:21

Tos mohla dát rovnou nadpis Kojící alkoholička. 3 skleničky vína jsou přes půl litru. Rovnou napiš, že si ob den dáváš láhev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
24.6.21 21:24

Já si taky klidně dám. Stejně jako kolíček, semtam po uspávacím kojení. A pak každou druhou neděli, když máme hlídání, tak si po obědě zajdeme s mužem do naší oblíbené hospůdky. Tam si dám jedno velký pivo a cestou domů vypiju hodně vody. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
24.6.21 21:25

@divine woman Každej nepije dvoudecky…já si třeba dávám decinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1973
24.6.21 21:26
@divine woman píše:
Tos mohla dát rovnou nadpis Kojící alkoholička. 3 skleničky vína jsou přes půl litru. Rovnou napiš, že si ob den dáváš láhev.

Ovšem pokud je vdaná není to problém :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
24.6.21 21:28

Já mám zrovna třetí skleničku a kojím. Teda už 2,5 leté dítě, ale tak jednou týdně jsme si s manželem dali i dřív. Do 6-7 měsíců teda jen jednu, nebo střik. Teď už tak rok a půl pivo, víno, nebo trošku kvalitního rumu neřeším. Samozřejmě nikdy jsem se neopila, nepripila. Tři skleničky vína jsou strop. Tvrdé nepiju skoro vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 21:32
@divine woman píše:
Tos mohla dát rovnou nadpis Kojící alkoholička. 3 skleničky vína jsou přes půl litru. Rovnou napiš, že si ob den dáváš láhev.

No vás bych chtěla mít doma :D to by ze mě nakonec možná i alkoholička byla :)
A nechapu důvod vašeho tykání :) podle vašeho komentáře rozumim, ze vy nejste tázaná. Mějte se krásně a radši si tu skleničku taky dejte. Ať nejste tak protivná a rýpavá :*
PS: 2× týdne není obden a 3 skleničky je NECELÁ láhev :)

• Citovat
  • Nahlásit
22361
24.6.21 21:38

Tykání je zde běžnou normou a díky za objasnění rozdílu mezi skoro celou a necelou lahví. :mrgreen: A píšeš 2× týdně a někdy i více. Myslím si, že to fakt v pořádku není. A to mám dobré pivo a víno opravdu ráda. Ale jestli neumíš ani kvůli kojení brzdit, tak není něco v pořádku. V těhotenství jsi pila taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3011
24.6.21 21:40

Za mě už je to moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22361
24.6.21 21:43

@kavenka To ještě určitě ubrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 21:44
@divine woman píše:
Tykání je zde běžnou normou a díky za objasnění rozdílu mezi skoro celou a necelou lahví. :mrgreen: A píšeš 2× týdně a někdy i více. Myslím si, že to fakt v pořádku není. A to mám dobré pivo a víno opravdu ráda. Ale jestli neumíš ani kvůli kojení brzdit, tak není něco v pořádku. V těhotenství jsi pila taky?

Stačí znát základy českého jazyka a pochopila byste, že „a někdy i vice“ navazuje na to, co je před závorkou.
Bylo tím myšleno, ze si někdy dam i skleničky 2.Celou láhev jsem nevypila behem kojeni nikdy. A o nemoralizování jsem psala záměrně. Tady zde v konverzaci vidíte, že nas „alkoholiček“ asi bude vice.
A nemusíte se bát, během těhotenství jsem to zvládla a dokonce se ani neklepala :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
3176
24.6.21 21:45

Za me je to teda taky už moc. Ja si dám občas decku vina a teď v tech vedrech malý pivo, vic ani ťuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14186
24.6.21 21:45
@Anonymní píše:
Stačí znát základy českého jazyka a pochopila byste, že „a někdy i vice“ navazuje na to, co je před závorkou.
Bylo tím myšleno, ze si někdy dam i skleničky 2.Celou láhev jsem nevypila behem kojeni nikdy. A o nemoralizování jsem psala záměrně. Tady zde v konverzaci vidíte, že nas „alkoholiček“ asi bude vice.
A nemusíte se bát, během těhotenství jsem to zvládla a dokonce se ani neklepala :palec:

Alkohol ti leze na mozek trolle. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9886
24.6.21 21:46

Při kojení takto malýho miminka jsem si dala tak max deci 1× týdne, někdy ani to ne. Jestli po 2-3 sklenickach vína necítís ani lehkou opilost tak teda nevím, to jsi teda docela zvykla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat