Přítel závislý na alkoholu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michal.Sezamek
Nováček 4 příspěvky 01.03.17 02:13
Alkoholický přítel

Ahoj maminky, rád by jsem se Vás zeptal mám kamarádku která je momentálně těhotná 36+3tt, takže jak sami vidíte tak zanedlouho jí čeká porod. Ale k tématu, nedávno se semnou spojila s prosbou o radu a vůbec nevím co by jsem jí měl poradit. Miminko které čeká má s přítelem u kterého se projevila vášeň k alkoholu a herním automatům. Bohužel jediné co mě napadlo jí poradit bylo to aby se na něj vykašlala že sice jako mamina samoživitelka by to neměla vůbec lehké, ale věřte že je opravdu hrozné se na ní koukat jak v posledních měsících trpí. Z toho všeho ač hrozně nerada zase začala kouřit nespí nejí brečí. Zeptal jsem se jí tedy zda aspoň má již celou výbavičku. A ejhle nemá že naposledy co měla hotovost na kočárek tak to jí vzal a jel do města to vše naházet do automatů. Trápí mě hodně její situace a vůbec nevím jak takovému člověku pomoci.

Nemůže se spoléhat na pomoc od rodičů jelikož se o ní nikdy nezajímali, jediný kdo o ní měl zájem byla babička a ta již nežije. :,(

K její situaci podaroval jsem jí spousty věciček, dokonce jsem jí zaplatil celý kočárek ( nový ). Ale přeci nemůže s takový člověkem nadále být. Nebo jak by jste tuto situaci řešili vy osobně? :nevim:

Přiznání k otcoství již proběhlo před několika týdny. Takže jako otec bude uveden v rodném listu :?

Reakce:

Michal.Sezamek
Nováček 4 příspěvky 01.03.17 02:15

Prosím na chyby v mém příspěvku moc nekoukejte jsem celkem nevyspán z toho všeho :(

Halamka
Závislačka 3664 příspěvků 1 inzerát 01.03.17 04:53

Tak samozrejme, ze jako samozivitelka to nebude mit snadne, ale bude to mit mnohem jednodussi, nez s chlapem, ktery pije a hraje.
Ten totiz zanedlouho naseka dluhy, lichvari, exekuce. Kdyz bude sama, bude mit treba malo, ale jiste. Kdezto s nim nebude vedet dne ani hodiny, kdy ji do bytu vlitne veritel a s penezi take nebude moct pocitat, kdyz ji krade uz ted. O nervech nemluve.
Posledni tydny bych venovala na zbaveni se toho zbytecneho cloveka a zaridila vse tak, aby na me a miminko nemohl. Aby s nami nemel spolecne bydliste.
On ji nic neda, jen vezme a stahne do prusvihu.
Jestli muzes /nikoho nema/, pomoz ji v tom, at ho vypakuje a muze si v klidu uzivat miminka od zacatku misto problemu a stresu, ktere by ji jistojiste cekaly, pokud by s nim zustala.

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 01.03.17 06:36

Za mě ruce pryč, tohle nemá budoucnot :( Bohužel mluvím z vlastní zkušenosti, alkoholik zůstane alkoholikem a pokud k tomu hraje automaty nevěstí to nic dobrého.. Jelikož je to budoucí mamina tak musí myslet hlavně na sebe a to malinké. Jestli ho nezajímají věci pro mimi tak ho nebude ani zajímat zda má miminko co do pusinky :( Paní/slečna by si měla promyslet co bude pro ní nejlepší, zda má kam jít a zařídit si všechny možné příspěvky a přinejlepším vykázat z bytu jeho pokud je to však možné.. na druhou stanu by to chtělo si s ním promluvit, třeba je to jenom chvilkový zkrat a bude se chtít změnit, to však musí ona sama :(

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 01.03.17 06:49

NOo v prvé řadě musím říct/napsat, kéž by bylo víc kamarádků jako jsi ty ;) Kluci většinou nejsou jen „kamarádi“ :D Ale poklona pro tebe..

V druhé řadě bych ji určitě řekla, zda chce vychovávat jen jedno dítě, nebo dvě.. Takový chlap je nejen přítěž, ale bude plná stresu a ještě víc po porodu, kdy by měla odpočívat atd, že nebude mít na plínky, na jídlo.. Takový člověk může projet i byt.. Asi bych ji, být to má kamarádka vypomohla najít řešení „náhradního“ bydlení.. nějaké papíry oběhat a soud, jen co se to narodí.. Teď to stejně nestihne.. Ale odejít určitě by měla.. S něčím takovým člověk těžk skončí.. Držím palce :kytka:

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 01.03.17 07:44
@Michal.Sezamek píše:
Ahoj maminky, rád by jsem se Vás zeptal mám kamarádku která je momentálně těhotná 36+3tt, takže jak sami vidíte tak zanedlouho jí čeká porod. Ale k tématu, nedávno se semnou spojila s prosbou o radu a vůbec nevím co by jsem jí měl poradit. Miminko které čeká má s přítelem u kterého se projevila vášeň k alkoholu a herním automatům. Bohužel jediné co mě napadlo jí poradit bylo to aby se na něj vykašlala že sice jako mamina samoživitelka by to neměla vůbec lehké, ale věřte že je opravdu hrozné se na ní koukat jak v posledních měsících trpí. Z toho všeho ač hrozně nerada zase začala kouřit nespí nejí brečí. Zeptal jsem se jí tedy zda aspoň má již celou výbavičku. A ejhle nemá že naposledy co měla hotovost na kočárek tak to jí vzal a jel do města to vše naházet do automatů. Trápí mě hodně její situace a vůbec nevím jak takovému člověku pomoci.

Nemůže se spoléhat na pomoc od rodičů jelikož se o ní nikdy nezajímali, jediný kdo o ní měl zájem byla babička a ta již nežije. :,(

K její situaci podaroval jsem jí spousty věciček, dokonce jsem jí zaplatil celý kočárek ( nový ). Ale přeci nemůže s takový člověkem nadále být. Nebo jak by jste tuto situaci řešili vy osobně? :nevim:

Přiznání k otcoství již proběhlo před několika týdny. Takže jako otec bude uveden v rodném listu :?

Co z kamarádky, udelat přítelkyní? :lol: :oops:

Danikoof
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 01.03.17 07:54
Já..

..„bych ho odklidil a dál to s ní do kupy“ :mrgreen:.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 01.03.17 08:52

Ale ty jsi obetavy chlapec :mrgreen: tak do toho, určitě si lepší než alkoholik :palec:

Jinak jako samozivitelka to bude mít podstatně snazší. Minimálně by měla na ten kočár… Ano, kdyby nešlo o prachy tak možná, ale ona na tom sama bude líp, nikdo ji ty prachy nebude brát. :nevim:

Škoda toho kouření, snad to neodnese dítě.

svycarka
Echt Kelišová 7602 příspěvků 01.03.17 09:00

No a ty ji mas nejak vic rad? ;) pak by bylo idealni i sestehovani, ikdyz chapu, ze do ziveni ciziho ditka se nikdo nepohrne. Pomohl jsi ji zu moc, tak treba jeste s docasnym bydlenim u tebe…Kazdopadne z podminky, ze odejde od toho v.ola.Nejakou materskou snad mit bude, plus soudne casem alimenty. No, drzim ji pesti a tobe kloboucek, jsi skvely pritel :* @Michal.Sezamek

Michal.Sezamek
Nováček 4 příspěvky 01.03.17 09:47
@Dojcanis píše:
Co z kamarádky, udelat přítelkyní? :lol: :oops:

Mám manželku a svojí rodinku :-). A opravdu jí mám rád jen jako kamarádku :-) Známe se od dětství když bydlela s babičkou vedle nás :-)

Michal.Sezamek
Nováček 4 příspěvky 01.03.17 09:50
@Aletheia píše:
Ale ty jsi obetavy chlapec :mrgreen: tak do toho, určitě si lepší než alkoholik :palec:

Jinak jako samozivitelka to bude mít podstatně snazší. Minimálně by měla na ten kočár… Ano, kdyby nešlo o prachy tak možná, ale ona na tom sama bude líp, nikdo ji ty prachy nebude brát. :nevim:

Škoda toho kouření, snad to neodnese dítě.

Já si též myslím že jako samoživitelka to bude mít snažší :pankac:
A ano toho kouření je jí líto a je si toho vědoma, ale bohužel jsou prostě lidé co do toho spadnou a ani nevědí jak :-( A obětavý jsem vůči ní byl vždy nebo jsme si vždy hrozně vypomáhali :)

Kačka5991
Kecalka 187 příspěvků 01.03.17 14:13

To je hrozná situace..
Určitě pro ní bude lepší, když se s přítelem rozejde a najde si jiného, lšpšího náhradního tattínka.
I kdyby měla být sama, bude se mít mnohem líp..
Chápu, že rozhcod je těžký.. ještě k tomu v těhotenství, držím kamarádce palečky! :nevim:

Julieee
Stálice 54 příspěvků 15.08.17 00:10

Ahoj, muj pritel pije, schovaval flasky v byte ty jsem nasla a nechala jsem mu je vsechny at je vytahne a polozi na stul dostal kartac, ze takoveho chlapa nechci a rekl, ze pit nebude, no pije dal akorat flasky ted schovava ve sklepe, ty jsem taky nasla tak je musel vyhodit a ted je uz je nechava venku pred barakem a tvrdi mi, ze nejsou jeho a ze pije nekdo z baraku, co mam delat? :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >