Alkoholik, kde jsou hranice?

Anonymní
16.11.19 07:13

Alkoholiik, kde jsou hranice?

Nevim, jestli jsem precitlivela, proto prosim i nazor.
Partner pije tak bezne, vecer jedno dve piva. Ne vzdycky. Ale obcas si da tvrdy (mnozstvi netusim) a je ve stavu, ze ja poznam, ze pil - ma takove „uzke“ oci, je vic povidavy a pri sexu dlouhy vykon s obtiznym dosazenim vrcholu. Navenek by na nam ale nikdo alkohol nepoznal, mluvi naprosto k veci, chova se uplne normalne. Rozdil poznam jen ja, jsou to jemne nuance.
Ja ho v tom stavu zastihnu tak jednou za mesic a fakt mi to hodne vadi. Rekla jsem mu to, ale tvrdi, ze si dal jen na uvolneni a ze neni opily.
Takhle to je par let a nehorsi se to. Je to naslapnuto k alkoholismu? Alkoholika byvh vedle sebe nesnesla.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69024
16.11.19 07:17

On neni alkoholik ale ty prudis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
310
16.11.19 07:17

Každý má tu hranici jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
16.11.19 07:25

Syndrom závislosti na alkoholu (podle 10. verze mezinárodní klasifikace nemocí):
Je to skupina jevů fyziologických (tělesných), behaviorálních (týkajících se chování) a kognitivních (týkajících se duševního života, zejména poznávání), v nichž přijímání alkoholu má u jedince mnohem větší přednost, než jiné jednání, kterého si kdysi cenil více. Centrální popisnou charakteristikou syndromu závislosti na alkoholu je touha (často silná, někdy přemáhající) přijímat alkohol. Pití alkoholu po období abstinence vede k rychlejšímu znovuobjevení jiných rysů syndromu závislosti, než je tomu u jedince, u kterého se závislost nevyskytuje.

Definitivní diagnóza závislosti by se obvykle měla stanovit pouze tehdy, jestliže během posledního roku došlo ke třem nebo více z následujících jevů:
a) silná touha nebo pocit přijímat alkohol,
b) potíže v kontrole přijímání alkoholu, a to pokud jde o začátek a ukončení nebo množství pití alkoholu,
c) tělesný odvykací stav, jestliže je alkohol přijímán s úmyslem zmenšit jeho příznaky nebo jestliže je přijímána příbuzná látka se záměrem zmenšit nebo odstranit odvykací příznaky,
d) průkaz tolerance jako vyžadování vyšších dávek látek, aby se dosáhlo účinku původně vyvolanými nižšími dávkami alkoholu,
e) postupné zanedbávání jiných potěšení nebo zájmů ve prospěch přijímání alkoholu a zvýšené množství času k získání nebo přijímání alkoholu nebo zotavení se z jeho účinku,
f) pokračování v užívání přes jasný důkaz zjevně škodlivých následků jako poškození jater nadměrným pitím, depresivní stavy, vyplývající z nadměrného pití nebo poškození myšlení alkoholem; je třeba snažit se určit, zda pacient byl nebo mohl být vyšetřen a zda mohly být zjištěny příčiny a rozsah poškození.

Podstatnou charakteristickou syndromu závislosti na alkoholu je přijímání alkoholu nebo touha po jeho přijímání. Jedinec si uvědomuje, že má puzení přijímat alkohol, což se běžně projevuje během pokusů zastavit nebo kontrolovat pití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11026
16.11.19 07:26

Ja bych vedle sebe nesnesla tebe :palec: rozejdi se s nim, at ma klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
16.11.19 07:30

Jinak samozřejmě to, že vám vadí že sem tam pije, tak nemá nic společného s tím jestli on je alkoholik nebo ne. Tohle si musíte probrat, ale určitě na něj nechoďte s tím, že je alkoholik a má toho nechat. To jej leda řádně naserete, jelikož to není pravda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 07:48

@Cenarius diky za reakci, i ostatnim.
On me vedle sebe snese, takze asi dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
7769
16.11.19 07:57
@Anonymní píše:
@Cenarius diky za reakci, i ostatnim.
On me vedle sebe snese, takze asi dobry.

Hele tady je normální, že alkohol se může každý den. Ne, není to úplně normální, věř. Nicméně co s tím neděláš? Můžeš se utěšovat, že se chová normálně. Alkoholismus na mnoho podob, věř mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 08:02

Podle mě není normální pít alkohol každý den i když je to jen jedno dvě piva.. Ale alkoholismus to asi není, to byl alkoholik zřejmě každý druhy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
16.11.19 08:04

Alkoholika bych vedle sebe nesnesla. Tolerance Čechů k alkoholu je skutečně děsivá. Normální je nepít. Dej mu ultimátum a okamžitě se s ním rozejdi.

A teď vážně, pokud to není každý den a vydrží bez toho, tak to není alkoholismus a ani k němu nemusí mít našlápnuto. To, že normální je nepít, je akorát ničím nepodložený blábol docenta Nešpora. Profesor Šamánek má na to trošku jiný střízlivější názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
16.11.19 08:04

@g.sandova Přesně tak a jsou pak tady takové názory, kde jakákoliv konzumace alkoholu nad míru abstinenta je alkoholismus. Dokonce bych řekl, že kapky na kašel s alkoholem jsou ve větším množství pro některé jasný důkaz začínajícího alkoholismu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 08:13
@Anonymní píše:
Nevim, jestli jsem precitlivela, proto prosim i nazor.
Partner pije tak bezne, vecer jedno dve piva. Ne vzdycky. Ale obcas si da tvrdy (mnozstvi netusim) a je ve stavu, ze ja poznam, ze pil - ma takove „uzke“ oci, je vic povidavy a pri sexu dlouhy vykon s obtiznym dosazenim vrcholu. Navenek by na nam ale nikdo alkohol nepoznal, mluvi naprosto k veci, chova se uplne normalne. Rozdil poznam jen ja, jsou to jemne nuance.
Ja ho v tom stavu zastihnu tak jednou za mesic a fakt mi to hodne vadi. Rekla jsem mu to, ale tvrdi, ze si dal jen na uvolneni a ze neni opily.
Takhle to je par let a nehorsi se to. Je to naslapnuto k alkoholismu? Alkoholika byvh vedle sebe nesnesla.

Nepochopila jsem, pije kazdy den dve pivka a jednou mesicne to prezene? A pije sam predpokladam? Ja neco podobnyho resila s muzem. O to tedy prehnal tak ob den. Napred jsem tl resila tak, ze jsen proste pri prvnim otevrenym pivu odchazela. Me to vadilo, jak rikas ty. Asi kdyby tam. nebyla ta faze prehnenk, tak me ty dve tri piva asi nevadi, ale kdo vi, koho bavi travit vecer s nekym, kdo je navatej, kdyz on sam nen, ze? Notabene nejake intimnosti. A ja cim vic on pil, tim min pila ja, az do uplne abstinence, uplne me to zacalo vadit i na sobe. Takze te chapu Pak jsen to zahrnula do balicku dalsich problemu a zazala o rozvod. On na sobe zapracoval, pit prestal asi na 3 tydny uplne a ted si da max 2 pivka tak 2y tydne. 1× mesicne si koupi vino. Uprimne, ja s nim o tom jeste budu mluvit. Jako neni to neco, kvuli cemu bych se rozvadela, a beru to jako jeho vec, ale prijde mi, ze clovek, ktery pije sam neni uplne OK, vzdyt se da delat hromada jinejch veci nez otevrit pivko… Kazdopadne jak sj otevre pivko, tak odchazim, vadi mi se na to divat…Prosim, anonym, kvuli hate komentarum

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10335
16.11.19 08:15

To se nedá stanovit podle množství vypitého alkoholu. Hranice závislosti je když pije i když jasně ví, že mu to v nějakém ohledu škodí, ale alkohol je pro něj v tom okamžiku důležitější.

Takový orientační test - ne na závislost, ale spíš na rizikové pití, jestli ještě člověk má nad alkohlem kontrolu a nebo jestli má alkohol kontrolu nad člověkem je rozhodnutí, že teda člověk zkusí měsíc nepít žádný alkohol.

Kdo to vydrří, tak má kontrolu sám nad sebou. Kdo si najde libovolnou výmluvu a začne, ale nedokončí to tak pije minimálně rizikově.

Kdo sám přemýšlí, že možná pije moc, ale najde si libovolné důvody pro to, proč to reálně nezkusit - zejména když je to variace „Já nic takového zkoušet nemusím, já to mám pod kontrolou, já můžu přestat pít kdy chci, a le teď prostě nechci,“ tak produkuje klasické výmluvy lidí, co s nějakou závislousstí průšvih mají - ono se to vyznačuje především tím, že sám sobě a okolí hraje habaďůru jak je v pohodě.

Ona látka se totiž většinou používá jako řešení nějaké psychické svízele - kterou ovčem dotyčný nechce vidět a řešit, ale přijde mu jednoduší ji zalít alkoholem či jinou závislostní činností a doufat, že problém zmizel.

Jinak to že je něco normální ve smyslu běžného či častého chování ještě neznamená že je to normální ve smyslu absence patologie a nebo dokonce normální ve smyslu normy -tedy žádoucího chování.

Češi obecně chlastají hodně a mají vysokou toleranci k pití alkoholu ostatních, což výrazně zjednodušuje propadnout se do závislosti a především to ztěžuje abstinenci, protože když nepijete, tak na vás společnost ve které nepijete má blbé kecy a pak ještě všichni ti, co pijí rizikově začnou vysvětlovat jak je skvělé chlastat.

Je to jeden z důvodů, proč se při rozhodnutí bojovat se svou případnou závislostí hodí mít podporu - ať už ambulantního terapeuta, nebo třeba skupiny u AA - protože většina lidí potřebuje někoho kdo ho bude podporovat v nezbytném chování, které ale jde proti normám skupiny, do které patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
16.11.19 08:18

Jinak zakladatelka potřebuje partnerovi bez výčitek vysvětlit, co se děje v ní, když je doma nacamranej, že jí to vadí a děsí a znepříjemňuje prožitek ze sexu.

Pokud to zvládnete bez toho, aniž byste se u toho pohádali (jo, jde toj, jen je potřeba mluvit o svých prožitcích, strachu a potřebách, neůtočit, nementorovat, nevyčítat), tak pak můžete společně hledat nějaké řešení, s jehož výsledkem budete spokojení oba.

Pokud nevíš jak mluvit o svých potřebách tak, aniž byste se u toho pohádali, tak se podívej do téhle knihy, dost elegantně to řeší.

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 08:46

@Ou my se nehadame. Kdyz reknu, ze mi to vadi (ze ma ten svuj pohled a citim, ze je napity), tak nekdy rekne, ze opily neni a problem nevidi, vetsinou ale jen mlci (jeho styl reseni problemu).

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama