Alkoholismus ve 2. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 09:09
Alkoholismus ve 2. trimestru

Předem prosím anonym - jinak smazat. A také prosím místní superženy, které vše zažily a vše zvládají bez škobrtnutí, aby se vyhnuly odsuzování - ne každá jsme dokonalá, dělám, co můžu, abych byla jako vy :palec:

Nechci z toho slohovku, tak stručně :

Moje první velká láska skočila pod vlak v den, kdy jsem mu vyznala lásku (měl fůru dalších problémů, na které jsem přišla až po jeho smrti). Moje nejlepší kamarádka se zastřelila tátovou loveckou brokovnicí. Stalo se to krátce po sobě, takže jsem našla útěchu v alkoholu. Navštěvovala jsem psycholožku a dvakrát jsem šla dobrovolně i do léčebny. Nevyléčila jsem se úplně, pořád jsem si ráda dopřávala na akcích - ale tentokrát s mírou a tak nějak ve slušnosti.

Po pár letech jsem potkala životní lásku - byl dokonalý, věděl o mně vše, chápal můj strach vyslovit to slovo na „m“ i po dvou letech vztahu. Když už jsem to řekla, zůstal u mě celé dva dny, třepala jsem se jak ratlík, šíleně jsem se bála. Koupili jsme dům a společně jsme svépomocí rekonstruovali, mezitím jsme bydleli v podnájmu. Rodiče máme oba skvělé, pomůžou kdykoliv s čímkoliv.

Vloni mi diagnostikovali těžkou dysplazii děložního čípku, z biopsie měli 7 vzorků - jeden zhoubný. Šla jsem na konizaci a prý nebyla nutná další léčba. Vzhledem k mému věku 24 mi doporučili zkusit otěhotnět - že to občas pomůže a může to zachránit moje reprodukční možnosti do budoucna. Povedlo se napoprvé. Byla jsem nevzdělaná v tomto směru, takže jsme ještě s mokrým testem obešli všechny příbuzné a kamarády, a rovnou k lékaři, který samozřejmě nic neviděl. Za pár dní jsem „potratila“ - pro mě další důvod k pití. Za 3 měsíce se opakoval stejný scénář (jen už jsme to netroubili do světa).

A po půl roce zničeho nic na preventivní kontrole plod o stáří 7+5. Měli jsme takovou radost! Pití i tabák se staly tabu, poctivě jsem brala veškeré vitamíny a chovala se naprosto vzorně a tak, jak se od těhotné očekává. První screening dopadl na 1*.

Zlom nastal na konci července letošního roku. Snoubenec zemřel. Nebudu se pitvat v jeho smrti, ale srazila mě na kolena. Zrovna jsem začínala 20. týden. Zůstala jsem sama. Sama na hypotéku, sama na byt, sama na dvě kočky - rodiče se mi snažili pomoct, ale zemřela i babička, měli spoustu starostí s jejím skonem. Začala jsem tedy nasávat, jedine to mi zaručilo, že usnu. Je to už měsíc a já si stále zhruba co 3 dny na usnutí musím dát 3 panáky tvrdého alkoholu, abych se aspoň trošku vyspala. Byla jsem na druhém screeningu, malicka je podle všeho naprosto v pořádku, už nadherne kope a já to nemám komu ukázat, s kým se o to podělit. Nenávidím se za to, co jí provádím, ale je to jediný únik jaký znam - další je až sebevražda, a na tu nemám odvahu. Už jsem více než týden „čistá“ - alkohol jsem vyhodila a snažím se myslet na svou malou, a o to víc mě to trápí, co jsem ji za ten měsíc mohla provést. Pročítala jsem si vše o FAS - pochopila jsem, že jsem se mohla „trefit“ do období, kdy by to nemuselo mít na malé extrémní následky. První víc než půlku těhotenství jsem byla vzorná a teď už se taky držím. Velký screening byl minulý týden a vše bylo v pořádku i přes 3 týdny pití, které tomu předcházely.

Nechci abyste mě odsuzovaly ani litovaly, hledám spíš mámy co měly podobný problém - jak si vaše děti teď vedou a jsou v pořádku? Malokdo tohle přizná, takže chápu když někdo napíše jako anonym :srdce:

A vy superženy se prosím opravdu zdržte komentáře, za klávesnici jsme každá hrdinka :*

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Maui52
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 29.08.18 09:18

Ahoj, zkušenost nemam. Nemohla bys jit na nějakou dobu k rodičům? Ze bys třeba po večerech nebyla tak osamělá a někdo by ti pomohl tomu pití odolat? Bohužel u alkoholika nic jako stridme pití neexistuje. Vyléčení alkoholik musí byt abstinent a pokud chceš svému miminku dopřát šanci na normální dětství, musíš podstoupit další léčbu, tentokrat úspěšnou. V takové situaci je třeba požádat o pomoc odborníky. Držím palce.

divine woman
Echt Kelišová 9112 příspěvků 29.08.18 09:18

Holka zlatá, ty máš život obrácený tím po..aným navrch. Není divu, že máš problémy. Ve tvé situaci jsem nebyla. Jediné, co ti můžu poradit je vydrž nepít a doufej, že miminko bude v pořádku. Snad už sis tu svoji porci smůly v životě vybrala. A neříkej, že se nemáš s kým o své pocity a výsledky testů podělit. Máš přece rodiče. Držím ti palce do budoucnosti, aby se ti dařilo už jen dobře. :hug: :kytka:

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 29.08.18 09:21

Ahoj, ten příběh je síla až skoro neuvěřitelná. :roll: Nicméně- zkušenost s alkoholem nemám, nebudu se tedy k tomuhle moc vyjadřovat, když jsi nepila první trimestr a teď už taky nebudeš, snad bude vše ok. Doporučuji zajít k psychiatrovi pro šetrná antidepresiva a řešit svoje stavy medikací. Dnes už jsou taková, která miminku neškodí, nebo jen minimálně- méně než neléčená deprese či úzkost a rozhodně méně, než alkohol. Sama jsem 26tt a celou dobu na sertralinu, takže tady zkušenost mám. Myslím, že psychofarmaka jsou v téhle chvíli to nejlepší řešení, hodně vyléčených alkoholiků je bere a pro dítě je to nejmenší zlo. Klidně bych šla i na psych.pohotovost, ať si máš co vzít a uleví se Ti. Hlavně už za žádnou cenu nepij. Držím palce!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 09:22

podívej se na obrázky, jak vypadají obličeje dětí, jejichž máma pila v těhotenství - alkohol znetvoří obličej… plodová voda má stejný obsah alkoholu (promile) jako tvoje krev… zkus odbornou pomoc - psychiatr, psycholog, ať tomu človíčkovi nezničíš život…

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 29.08.18 09:25

Samozřejmě, jak holky píší, i podpora rodiny je důležitá, ideálně nebýt sama atd. To je taky pravda. Ale myslím si, že v téhle fázi už je to na léky, aspoň krátkodobě. Díky vlastní zkušenosti si ty stavy umím představit v plné šíři… Dej vědět, jak jsi na tom :hug:

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 29.08.18 09:25
@Anonymní píše:
Předem prosím anonym - jinak smazat. A také prosím místní superženy, které vše zažily a vše zvládají bez škobrtnutí, aby se vyhnuly odsuzování - ne každá jsme dokonalá, dělám, co můžu, abych byla jako vy :palec:

Nechci z toho slohovku, tak stručně :

Moje první velká láska skočila pod vlak v den, kdy jsem mu vyznala lásku (měl fůru dalších problémů, na které jsem přišla až po jeho smrti). Moje nejlepší kamarádka se zastřelila tátovou loveckou brokovnicí. Stalo se to krátce po sobě, takže jsem našla útěchu v alkoholu. Navštěvovala jsem psycholožku a dvakrát jsem šla dobrovolně i do léčebny. Nevyléčila jsem se úplně, pořád jsem si ráda dopřávala na akcích - ale tentokrát s mírou a tak nějak ve slušnosti.

Po pár letech jsem potkala životní lásku - byl dokonalý, věděl o mně vše, chápal můj strach vyslovit to slovo na „m“ i po dvou letech vztahu. Když už jsem to řekla, zůstal u mě celé dva dny, třepala jsem se jak ratlík, šíleně jsem se bála. Koupili jsme dům a společně jsme svépomocí rekonstruovali, mezitím jsme bydleli v podnájmu. Rodiče máme oba skvělé, pomůžou kdykoliv s čímkoliv.

Vloni mi diagnostikovali těžkou dysplazii děložního čípku, z biopsie měli 7 vzorků - jeden zhoubný. Šla jsem na konizaci a prý nebyla nutná další léčba. Vzhledem k mému věku 24 mi doporučili zkusit otěhotnět - že to občas pomůže a může to zachránit moje reprodukční možnosti do budoucna. Povedlo se napoprvé. Byla jsem nevzdělaná v tomto směru, takže jsme ještě s mokrým testem obešli všechny příbuzné a kamarády, a rovnou k lékaři, který samozřejmě nic neviděl. Za pár dní jsem „potratila“ - pro mě další důvod k pití. Za 3 měsíce se opakoval stejný scénář (jen už jsme to netroubili do světa).

A po půl roce zničeho nic na preventivní kontrole plod o stáří 7+5. Měli jsme takovou radost! Pití i tabák se staly tabu, poctivě jsem brala veškeré vitamíny a chovala se naprosto vzorně a tak, jak se od těhotné očekává. První screening dopadl na 1*.

Zlom nastal na konci července letošního roku. Snoubenec zemřel. Nebudu se pitvat v jeho smrti, ale srazila mě na kolena. Zrovna jsem začínala 20. týden. Zůstala jsem sama. Sama na hypotéku, sama na byt, sama na dvě kočky - rodiče se mi snažili pomoct, ale zemřela i babička, měli spoustu starostí s jejím skonem. Začala jsem tedy nasávat, jedine to mi zaručilo, že usnu. Je to už měsíc a já si stále zhruba co 3 dny na usnutí musím dát 3 panáky tvrdého alkoholu, abych se aspoň trošku vyspala. Byla jsem na druhém screeningu, malicka je podle všeho naprosto v pořádku, už nadherne kope a já to nemám komu ukázat, s kým se o to podělit. Nenávidím se za to, co jí provádím, ale je to jediný únik jaký znam - další je až sebevražda, a na tu nemám odvahu. Už jsem více než týden „čistá“ - alkohol jsem vyhodila a snažím se myslet na svou malou, a o to víc mě to trápí, co jsem ji za ten měsíc mohla provést. Pročítala jsem si vše o FAS - pochopila jsem, že jsem se mohla „trefit“ do období, kdy by to nemuselo mít na malé extrémní následky. První víc než půlku těhotenství jsem byla vzorná a teď už se taky držím. Velký screening byl minulý týden a vše bylo v pořádku i přes 3 týdny pití, které tomu předcházely.

Nechci abyste mě odsuzovaly ani litovaly, hledám spíš mámy co měly podobný problém - jak si vaše děti teď vedou a jsou v pořádku? Malokdo tohle přizná, takže chápu když někdo napíše jako anonym :srdce:

A vy superženy se prosím opravdu zdržte komentáře, za klávesnici jsme každá hrdinka :*

Ahoj.

No lehké to nemáš. Život na Tebe toho naložil moc a alkohol je Tvá únikovka, aby ses z toho všeho nezbláznila.

V každém případě, to vypadá, že se Ti v životě podařilo něco úžasného - budeš mít za pár týdnů zdravou holčičku. Tak si to nekaž a hlavně nekaž jí život a dej ji do startu zdravou mámu.

Rozhodně se začni léčit, vyhledej odbornou pomoc, aby Tvá dcera za pár let nepsala podobné deníčky, který i teď můžeme číst Matka alkoholička.

Píšeš jako rozumná ženská, racionálně - určitě budeš inteligentní - věřím, že to dáš. :palec: I když to bude boj.

ka2ka
Extra třída :D 13118 příspěvků 29.08.18 09:27

zkus zajít za psychologem jestli existuje něco na spaní a může se v těhotenství

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 29.08.18 09:38

Nemáš to jednoduché, ale sama si to děláš ještě těžší… prostuduj si alcohol pregnancy syndrome

Držím palce ať se toho démonu, alespoň kvůli tomu malému když už ne kvůli sobě, dokážeš zbavit :kytka:

Jak už někdo napsal… nemůžeš jít k rodičům? Abys nebyla osamělá? Zkus to konzultovat s doktorem… dneska jsou už léky, které se můžou užívat v těhotentsví a je to jakési placebo alkoholu. Nestyď se to konzultovat… je ti ke cti, že to chceš řešit. A jsem si jistá, že od tebe nikdo nedá ruce pryč… naopak, budeš překvapená kolik lidí ti bude ochotno pomoci. Nebuď se svým problémem sama :kytka:

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 29.08.18 09:40
@ka2ka píše:
zkus zajít za psychologem jestli existuje něco na spaní a může se v těhotenství

Ne psycholog, ale psychiatr- MUDr. Psycholog nemůže psát léky a ani je nemá v popisu práce indikovat. Jinak nevím, jak anxiolytika a hypnotika (na úzkost, napětí a spánek), ale antidepresiva samozřejmě k dispozici jsou :palec: Rozhodně kvalitní psychiatr teď pomůže nejlíp a hlavně nejrychleji, což se teď taky počítá. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 09:45
Zakladatelka

K rodičům jsem chtěla jít hned, ale bohužel se máma pořád nevzpamatovala ze smrti své mámy a svého skoro zeťe. Je sice abstinentka, ale chová se od te doby opravdu divně, jako vyměněná, cítila bych se tam ještě hůř než tady na bytě…

K psychiatrovi chci jít, ale nemůžeme pořád najít vyhovující datum - mám spoustu vyřizování kvůli domu a pojistce - nebyli jsme svoji a já sama hypotéku nezaplatím, ale byla napsána jen na něj, na mě půl domu. Bude se to táhnout ještě dlouho…

Každopádně vám holky děkuju, pomohly jste mi, moc si vážím toho vymodleného daru, který můžu nosit, a který si nezaslouží tak zbabělou mámu, musím se vzchopit a nemyslet jen na sebe :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 10:15

Jsi dobrá. Držíš se, zvládáš o tom aspoň takhle mluvit, pila jsi jen chvíli. Chci ti dodat naději. Myslím, že malá to zvládne bez následků. Alkohol mám ráda, v těhotenství nemám vůbec problém nepít. Co bych ale „byla“, kdyby se mi tohle stalo, to nevím. Moc zkušeností nemám, ale znám holky, co v těhotenství ve 2. a 3. trimestru popíjely a děti jsou v pořádku (daly si občas pivo nebo víno, tvrdý ne, ale zas pily průběžně). A znám dvě, co na těhotenství přišly až po 1. trimestru a během něho pily (ne opilecké párty, ale taky si občas normálně daly, ani moc, ani málo) a obě mají teda zrovna děti zlaté. Alkohol i cigarety jsou v těhotenství svinstvo (mimo mám celkem pochopení), takže jsem pro co největší zodpovědnost, ale věřím, že ty máš to nejhorší za sebou a budu ti držet palce, aby to bylo už jenom lepší. A jedna pecka na závěr, která se nebude jen tak někomu líbit… Znám osobně vyléčeného alkoholika. Jednoho. Táta od rodiny, několik léčeben mu nepomohlo. Pak šel opravdu do sebe a vyléčil se. Může si dát na grilovačce pivo a už nemá chuť na další. Doma no nepotřebuje. S kamarádama na rybách panáka nechce… Trvá to tak už dlouhé a dlouhé roky, tak jemu i jeho doktorovi věřím. Uvědomuje si, že alkohol byla je a bude jeho slabost, ale už to to neovládá… Kdybych ji neznala, tak nevěřím, že to jde. Chci tím jen říct, že nad tebou alkohol nemusí vyhrát a můžeš to zvládnout. S rodinou, doktory…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 10:16

Léčila jsem se dobrovolně před 12ti lety, v tehu jsem parkrat ujela :zed: nestojí to za to opravdu ne, není dne ani pohledu na malé (5 měsíců) kdy bych si to nevyčítala :,( pořad se děsím, aby bylo v pořádku a to jsem podstoupila i odber plodové vody a screeningy dělali opravdu důkladně … Léčbu jsem měla zapsanou od OL i tehu prukazce, takže i v porodnici věděli, zatím snad dobrý :nevim:

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 29.08.18 10:30

Musíš za psychiatrem i psychologem. Jinak to nejde.

rozand
Závislačka 3389 příspěvků 29.08.18 10:33
@Anonymní píše:
K rodičům jsem chtěla jít hned, ale bohužel se máma pořád nevzpamatovala ze smrti své mámy a svého skoro zeťe. Je sice abstinentka, ale chová se od te doby opravdu divně, jako vyměněná, cítila bych se tam ještě hůř než tady na bytě…

K psychiatrovi chci jít, ale nemůžeme pořád najít vyhovující datum - mám spoustu vyřizování kvůli domu a pojistce - nebyli jsme svoji a já sama hypotéku nezaplatím, ale byla napsána jen na něj, na mě půl domu. Bude se to táhnout ještě dlouho…

Každopádně vám holky děkuju, pomohly jste mi, moc si vážím toho vymodleného daru, který můžu nosit, a který si nezaslouží tak zbabělou mámu, musím se vzchopit a nemyslet jen na sebe :srdce:

Drž se, alkohol snižuje inteligenci plodu, to se na screeningu nepozná.

Budu na tebe myslet :srdce: :srdce: :srdce: .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >