Alternativní školy - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 14.03.18 22:17
alternativní školy

Chodí některé vaše děti do těchto škol? Zajímají mě vaše zkušenosti..Já už jsem se i před tím, než se mi vůbec narodila holčička, trápila nad tím, jak se mé dítě bude vzdělávat…Nechci, aby podstatnou část života strávilo něčím, co ho netěší. Chci poprosit, aby si rýpalky co jsou proti těmto alternativám našeho současného školství, rozmysleli zda přidávat komentáře a rozjet debatu mimo téma. naopak budu velice vděčná, když zde budete sdílet své zkušenosti…a třeba konkrétně s touto svobodnaskola.org ale krásný večer přeji vám všem :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  14.03.18 22:22
@Malinkydablik píše:
Chodí některé vaše děti do těchto škol? Zajímají mě vaše zkušenosti..Já už jsem se i před tím, než se mi vůbec narodila holčička, trápila nad tím, jak se mé dítě bude vzdělávat…Nechci, aby podstatnou část života strávilo něčím, co ho netěší. Chci poprosit, aby si rýpalky co jsou proti těmto alternativám našeho současného školství, rozmysleli zda přidávat komentáře a rozjet debatu mimo téma. naopak budu velice vděčná, když zde budete sdílet své zkušenosti…a třeba konkrétně s touto svobodnaskola.org ale krásný večer přeji vám všem :srdce:

anonymně - je to pro mě osobní téma
dítě navštěvuje Waldorfskou školu a je to to nejlepší, co jsme mohli pro něj vybrat a udělat, zcela souzním se systémem a metodami práce tam, Ale je pravda, než tam nastoupil, že jsem si o tom hodně podrobně četla a hodně podrobně se zajímala a seznamovala s principy a metodikou, za mě alternativní školy ano, jistě, ale po zralém uvážení a po pečlivém zvážení zda dítě e pro daný typ školy vhodné a škola vhodná pro dané dítě

J_Doe
Závislačka 2774 příspěvků 14.03.18 22:28

@Malinkydablik moje deti chodily / chodi do Montessori skolky, a pote pokracovaly do Montessori skoly (1.stupen). Jsem s nasi skolou spokojena, ale chce to znat konktretni skolu a ucitele.

Titty
Echt Kelišová 8048 příspěvků 14.03.18 22:31
@J_Doe píše:
@Malinkydablik moje deti chodily / chodi do Montessori skolky, a pote pokracovaly do Montessori skoly (1.stupen). Jsem s nasi skolou spokojena, ale chce to znat konktretni skolu a ucitele.

Presne to jsem chtela napsat. Alternativni skoly ano, ale peclive proverit tu konkretni vybranou a nejlepe primo ucitelku/ ucitele, ktery bude dite ucit.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 14.03.18 22:35

Byla jsem na školení, kde byli i učitelé z Waldorfské školy, a jak o tom vyprávěli, tak to vypadalo dobře. Jen mě jako pedagogického pracovníka v obyčejné škole trochu trápilo, že říkali, že tam nesmí dávat žádné odměny a ani nesmí nikoho jmenovitě pochválit. Že jakože říkají raději, že všichni zvládli úkol dobře, tak to jsem si neuměla třeba představit, protože já ráda jmenovitě chválím děti. Ale to jenom systém hodnocení, jak mluvili o jejich programu, ztak to bylo zajímavé.

Anonymní  14.03.18 22:41
@sarusa4 píše:
Byla jsem na školení, kde byli i učitelé z Waldorfské školy, a jak o tom vyprávěli, tak to vypadalo dobře. Jen mě jako pedagogického pracovníka v obyčejné škole trochu trápilo, že říkali, že tam nesmí dávat žádné odměny a ani nesmí nikoho jmenovitě pochválit. Že jakože říkají raději, že všichni zvládli úkol dobře, tak to jsem si neuměla třeba představit, protože já ráda jmenovitě chválím děti. Ale to jenom systém hodnocení, jak mluvili o jejich programu, ztak to bylo zajímavé.

naše paní učitelka chválí, chválí hodně a často, ovšem chválí každé dítě indivoduálně, nechválí srovnáváním ve smyslu - tys byl „pepíčku“ nejlepší ze třídy. I kdyby měla pochválit jedno jediné písmenko napsané ve smyslu - to je ale krásné M moc se ti povedlo, tak pochválí. Syn je vždy spokojený, jde ze školy s tím co se mu povedlo, a kde musí ještě pracovat.
Anonym se synem wš

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 14.03.18 22:52
@Anonymní píše:
naše paní učitelka chválí, chválí hodně a často, ovšem chválí každé dítě indivoduálně, nechválí srovnáváním ve smyslu - tys byl „pepíčku“ nejlepší ze třídy. I kdyby měla pochválit jedno jediné písmenko napsané ve smyslu - to je ale krásné M moc se ti povedlo, tak pochválí. Syn je vždy spokojený, jde ze školy s tím co se mu povedlo, a kde musí ještě pracovat.
Anonym se synem wš

Aha, máš pravdu, že tam nesmí být to srovnání. Už je to delší dobu.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 14.03.18 23:07
@Malinkydablik píše: ...... jak se mé dítě bude vzdělávat…Nechci, aby podstatnou část života strávilo něčím, co ho netěší......
:nevim:, jak můžeš dopředu vědět, že tvojí dceru nebude bavit „normální“ škola??? To je spíše tvoje fóbie přenesená na dítě. :kytka:

mgdln
Závislačka 4226 příspěvků 14.03.18 23:11
@Jirka765 píše: :nevim:, jak můžeš dopředu vědět, že tvojí dceru nebude bavit „normální“ škola??? To je spíše tvoje fóbie přenesená na dítě. :kytka:

1. myslím, že diskuse není o rýpavých příspěvcích - respekt k zakladatekce
2. i to, kdyby rodič jen přenášel svoji (jak píšeš) fóbii na dítě, je sakra dobrý důvod zvolit alternativu

vjerunqa
Závislačka 2722 příspěvků 14.03.18 23:13

S dovolením se tu zaháčkuju, též mě zajímá.

sarusa4
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 14.03.18 23:18

@Jirka765 To kam půjde dítě do školky a na základní školu si rozhodují rodiče vždycky podle sebe..co je komu blízké. Všichni chtějí, aby se tam dítěti líbílo a aby mu to šlo. Taky se trochu bojím, že někteří rodiče mají z normální školy strach, protože si představují tu, kde byli skoro před 30 lety, tak hledají alternativu. Je to i o učitelích. Zakladatelka tady ale tohle řešit nechce.

Malinkydablik
Kecalka 140 příspěvků 15.03.18 04:13

@Jirka765 to není Jiří fóbie, to jen jen má osobní zkušenost. Taktéž neznám nikoho kdo by řekl, že mu tento systém výuky něco do života dal. Ano, každému škola něco dala, není to jen o výuce ale i o mezilidských vztazích… já si ze svých škol odnáším několik přátelství, krásné vzpomínky na učitelé.. ale vzpomínám na ně jako na dobré lidi. né na to, kolik zbytečnostní s námi museli dělat. a schválně píši slovo museli, protože to tak mnohdy bylo. dnes je úžasná možnost volby…kéž ti tato odpověď stačí a dál necháš volnou diskuzi pro ty, kteří chtějí říct své zkušenosti :hug:…a jen tak okrajově, myslím, že se tu nesetkám s maminkou, která by litovala, že své dítě dala do některé z těchto škol. :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5396 příspěvků 17 inzerátů 15.03.18 04:57
@Anonymní píše:
anonymně - je to pro mě osobní téma
dítě navštěvuje Waldorfskou školu a je to to nejlepší, co jsme mohli pro něj vybrat a udělat, zcela souzním se systémem a metodami práce tam, Ale je pravda, než tam nastoupil, že jsem si o tom hodně podrobně četla a hodně podrobně se zajímala a seznamovala s principy a metodikou, za mě alternativní školy ano, jistě, ale po zralém uvážení a po pečlivém zvážení zda dítě e pro daný typ školy vhodné a škola vhodná pro dané dítě

Ahoj, můžu se zeptat, do které konkrétní školy tvůj syn chodí? Napiš mi to klidně do SZ, jestli to nechceš rozvádět tady.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 15.03.18 06:10

@Malinkydablik po studiu pedagogické fakulty a náhledu do,,dnešního” českého školství s tebou souznim, chápu te a fandím ti. Můj bratr svého času chodil na zakladku s daltonskym typem výuky, a bylo to hrozne fajn. Řekla bych, ze jejich pojetí bylo uzasne pro rodiny, které nechtějí úplnou alternu, ale zároveň chtějí jiný přístup. Ja osobně moc nefandim treba Montessori (teda neco je super, ale většina mi nesedí a obecně bych pro deti asi Montessori nezvolila). Hodne me bavi co k tématu školství píše Ondřej Kania (např na FB).

lilith1
Ukecaná baba ;) 1106 příspěvků 15.03.18 08:28
@Malinkydablik píše:
Chodí některé vaše děti do těchto škol? Zajímají mě vaše zkušenosti..Já už jsem se i před tím, než se mi vůbec narodila holčička, trápila nad tím, jak se mé dítě bude vzdělávat…Nechci, aby podstatnou část života strávilo něčím, co ho netěší. Chci poprosit, aby si rýpalky co jsou proti těmto alternativám našeho současného školství, rozmysleli zda přidávat komentáře a rozjet debatu mimo téma. naopak budu velice vděčná, když zde budete sdílet své zkušenosti…a třeba konkrétně s touto svobodnaskola.org ale krásný večer přeji vám všem :srdce:

Nechci byt za rypalku, ale nejsem si jista zda tyto skoly maji druhy stupen a urcite ne uroven stredni skoly, tak ze dite drive nebo pozdeji prejde do klasicke skoly a mela bych strach, ze to pro neho pak bude shoking..ale trebabuz existuji i stredni alternativni

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Spolek Šalamoun: Slámová lhala! Je to lidský odpad adorující vraha, otáčí právnička

Spolek Šalamoun se už delší dobu snaží obnovit proces Petra Kramného, který... číst dále >

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama