Stěhování a zápis do 1. třídy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

minipupu
Kecalka 187 příspěvků 14.03.18 11:29
Stěhování a zápis do 1.

Ahoj, potřebovala bych radu jak na následující situaci. Bydlíme nyní v menším městě v domku, který prodáváme (jsme na začátku prodeje a jednáme s potenc. kupci) a chceme se co nejdříve přestěhovat do města, které je 15 km vzdálené. Moji kluci chodí oba do školky, ale v září půjde starší do školy. Zápisy do 1. třídy jsou tady u nás na začátku dubna a ve škole, kam bych ho chtěla dát po přestěhování, jsou zápisy na konci dubna. Je mi jasný, že musí k zápisu v místě, kde momentálně ještě žijeme, ale pokud by se podařilo přestěhovat se do září, jak se to pak bude řešit s přestupem na novou školu? Může jít k zápisu do obou škol, když víme, že situace stěhování nastane, jen nevíme přesný termín. Plus jak by se řešil přestup u menšího, který má ještě před sebou rok školky? Děkuji moc za jakoukoliv radu. :kytka:

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 14.03.18 11:47

@minipupu já šla cíleně k zápisu už v novém bydlišti - ale věděla jsem, že do září budu přestěhovaná. ohledně školky to samé

neila
Extra třída :D 10224 příspěvků 14.03.18 12:33

@minipupu já šla s dcerou na zápis v místě bydliště, ale dala jsem odklad. Stěhovali jsme se do jiného státu. Pak šla na zápis už v novém místě, kam chodila 3 roky. Pak jsme se přesouvali do jiného města, kde jsem to vyběhala s ředitelkou tamní školy. Nějak podobně by to mohlo fungovat i ve vašem případě si myslím, akorát bych se ujistila, že syna přijmou (kapacitně). Škola není povinna ho dodatečně vzít, i kdyby byla spádová.

nettie
Kelišová 5480 příspěvků 14.03.18 12:35

Můžeš jít už do nové školy, pokud nemají plno, asi ho vezmou i bez TP. My se o stěhování rozhodli někdy v červnu, tak jsem koncem června byla v nové škole (kde měli naštěstí místo) a pak jsem jenom vyplnila nějakou žádost a dítě mi normálně přepsali, jako kdyby přestupovalo už v průběhu docházky. Takže nejdřív bych si asi zjistila, jak je ta nová škola na tom kapacitně, zapsala bych asi dítě do školy v místě současného bydliště (přece jenom, co kdybyste neprodali…) a pak ho přehlásila na tu novou školu, až bude jisté, že tam v září opravdu nastoupí.

Oudrey
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 14.03.18 12:55

Ja bych sla urcite do obou. V miste vaseho bydliste je na seznamu, ze tam spada. Do nove skoly bych sla taky s tim, ze se budete stehovat.

kjhui
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 14.03.18 13:09

@minipupu a to nové bydlení už máte jisté? pokud ano, nejjednodušší by bylo přehlásit si tam honem bydliště, pak byste byli v novém městě spádoví a neměl by být problém

já to tak udělala, nakonec jsem to stihla a měla nové doklady pár dní před zápisy, ale pro jistotu jsem si i nechala za začátku řízení vystavit od úřednice z evidence obyvatel potvrzení, že byla provedena změna a čeká se na doklady a škol(k)y by to měli vzít v potaz skrz spádovost při zápisech/přeh­lašování

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >