ananas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
koko
Povídálka 27 příspěvků 25.04.09 23:31
ananas

Ahoj holky, mám jednu otázku. Kdy jste dávali dětem poprvé ananas?

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.09 23:39

Po roce. Babeta

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 26.04.09 06:52

od 8m - jako součást ovocného salátu od Hippu.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.04.09 09:29

Naše Anežka ho snad ještě ani neměla. Ale to bude nejspíš tím, že já ho taky moc nemusím, takže ho nekupujeme. Ale do roka bych ho nedala. Saláty apod od Hippu a jiných podobných důveryhodných značek bych dala podle toho, jak je na nich napsáno, ale že bych malému dítěti dala čerstvý ananas dřív než v roce, to asi ne. Navíc Anežka je potvůrka v tom, že co nezná, hned tak nesní, trvá jí to několik ochutnání, než k tomu získá důveru. Takže kdoví, jak to s tím ananasem bude :)

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19201 příspěvků 26.04.09 09:48

Ahoj
Tomu nejmenšímu ještě jsem nedala a těm starším na vánoce ve 2 letech.Možná až ve 3.

Efa
Kecalka 208 příspěvků 26.04.09 14:21

V roce a pul.

""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 26.04.09 21:55

Určitě poprvé po roce, ale také je pro naši dceru strašné těžké ochutnat něco nového, nechtěla jej , zkoušely jsme ještě několikrát, ale větší úspěch u nás mají hrozny, jahody, pomeranče, a kupodivu dýně!!!

Gzuza
Kecalka 498 příspěvků 08.11.12 16:52

Prosím o radu dala jsem si zrovna ananas a strašně mi ztrpl jazyk..je to nepříjemné…ananas mám po 2 v životě…nevím zda to je tím že nebyl asi příliš zralý…:(

Kelsey
Hvězda diskuse 44896 příspěvků 08.11.12 17:11
@Gzuza píše:
Prosím o radu dala jsem si zrovna ananas a strašně mi ztrpl jazyk..je to nepříjemné…ananas mám po 2 v životě…nevím zda to je tím že nebyl asi příliš zralý…:(

mi to dělá kiwi i ananas (mám alergii), sníst to sním, protože mi chutná, ale strašně mi po něm brní jazyk :zed: udělá mi to pokaždé, žádný jiný problém nemám jen mi brní jazyk, už o tom mluvili i v Sama doma, že je to alergie
Tak možná to máš taky :think: :nevim:.

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 08.11.12 17:17

JO, jo, já taky. Není to nic divného. POkud se neděje nic dalšího, tak není třeba to nijak řešit. Já když někdy můžu, tak sním klidně i půlku čerstvého ananasu, ale musím tedy počítat s tím, že mi pak bude pálit celá pusa. Mám pocit, jako bych měla v puse a jazyku zapíchané nějaké jemné, ale píchavé chmíří, jako z nějakého kaktusu :-) Odezní to za pár hodin. Nejím proto ananas a kiwi moc často, ale zase na ddrhuou stranu jsem ho nevyřadila z jídelníčku úplně. Mám to prostě ráda i když je to spojené s nepříjemným pocitem po jídle :-) Chlast také konzumuju i když je po něm kocovina :-)
Zrovna dneska jsem snědla půlku ananasu a část z té půlky jsem dala malýmu (25 měsíců) a pídil se hned po dalším. Tak zřejmě podobné nepříjemné pocity jako já nemá, šťastlivec :-)

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 08.11.12 17:26

To mam taky, kousek snist muzu, ale vic ne, to same kiwi :-)

Uživatel je onlinelleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22889 příspěvků 08.11.12 17:27

Předloni na vánoce, takže v necelým roce a půl.

Kelsey
Hvězda diskuse 44896 příspěvků 08.11.12 17:32

Dcerám jsem dávala někdy od 7-8 měs. taky šťastlivé, že to prlení nemají, jí i čerstvý i kompotovaný k obědu.
Mi ananas strašně chutná, říkají jak je zdravý, sama si občas dám, ale raději už taky volím ten kompotový, že po tom mi nic není.
Zajímavé, že mandarinky, pomeranče a citrony jim bez divného pocitu na jazyku, to mi nic neděla :dance:

Gzuza
Kecalka 498 příspěvků 08.11.12 20:23

Je díky holky už jsem se právě lekla…docela to je nepříjemné :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >