Andulka nemůže létat

1762
1.11.10 14:55

Andulka nemůže létat

Ahoj,
není tady nějaký odborník přes exotické ptactvo? Máme ročního samečka andulky. Posledních pár dní nemůže létat (hned spadne na zem), ale asi ho to nebolí, protože u toho nevydává žádné zvuky. Vypelichaný také není. Jinak je veselý, hraje si na kleci, jí také normálně. Myslíte, že ho máme vzít k veterináři nebo se to spraví samo.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.11.10 15:00
  • Nahlásit
  • Citovat
1762
1.11.10 15:36

Tam jsem ale našla jen dotaz na nelétání kvůli vypelichání. On ale vypelichaný není. Spíš to vypadá, že má jedno křídlo nějak jinak posazené. On vzlétne, ale nenabere výšku a spadne na zem.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2845
1.11.10 15:41

Ahoj , a pouštěli jste ho pravidelně z klece ? Naše totiž přestala létat po létě, kdy jsme jí moc nepouštěli, protože bylo pořád někde otevřené okno - zřejmě jí ta křídla zeslábla. Přesně jak píšeš - nenabere výšku.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
1.11.10 15:48

To se mi nezdá, stalo se to ze dne na den.
Oblíbené místo má na konzoli a ještě před pár dny tam vyletěl v pohodě.
Ale díky, tomu věřím, že není v kondici a bude muset trénovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
1.11.10 15:59

Pokud nepelichal je možné, že si křídlo někam zachytil a má ho poraněné. Jinak je normální, že v období pelichání nelétají ve chvíli kdy mění ty velká pera v křídlech. Pokud ho pravidelně pouštíte problém s lítáním by mít neměl tak ho k veterináři radši vemte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
1.11.10 15:59

Jak to píšeš, tak bych spíš pořešila, jestli nemá něco s křídlem :think: Mám rozelu a ta lítá mizerně proto, že si vytrhala ocas :mrgreen: a nemůže moc kormidlovat, ale píšeš, že vypelichaný není :nevim: Jestli je jinak veselý a nechceš s ním k veterináři, tak ho pár dnů nech být, třeba má křídlo jen namožené a proto ho ani pořádně nesloží. Pouštěj ho ven na klec, ale nenuť ho létat. Taky když si namůžeš šlachu na noze, nezačneš hned zrovna trénovat na maraton :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
1.11.10 17:04

Když jsme byla malá, chovali jsme andulky - jednou jedna dostala mrtvičku - a projevilo se to mj. tím, že nemohla létat. Prostě ochrnula, myslím bylo to taky na jedno křídlo. Neříkám, že je to váš případ, snad to bude jen nějaká banalita. Držím ptáčkovi pěsti!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
1.11.10 17:28

Ahojky my jsme tenhle problém taky měli s Andulkou.Z ničeho nic prostě přestala létat,ale asi to bylo tím že sme jí přestali pouštět s klece.Bylo mi to divný ale smířily sme se stim.Trvalo to asi pul roku a je to 14 dní co sme jí pustily z klece a já čekala že zase bude chodit po zemi a najednou frrr a lítala.To sem fakt byla v šoku.Do dneska mi to je záhadou proč nelétala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FlyDave
28.8.13 11:06

Létání

Ahoj taky mi andulka nechce vzlétnout ani nechce jít ven s klece nevím co s ní a k veterináři se mi s ní moc nechce chodit může se to napravit? (jedno křídlo má skleslé a nemůže ho složit)

• Nahlásit
  • Citovat
1
11.8.18 18:14

Dobrý den chtěla bych poprosit o radu , 2 týdny jsme byli na dovolené. O andulku se starala tchnýně, andulka byla zvyklá létat ale když jsme přijelipuastili jsme jí , ona letěla ihned k zemi a měla svěšený křídlo dolů, pak jsme si všimly že má na něm i krev z vnitří části. Je možná že se někde uhodila :( nebo nevíme, ale prosím co stím máme dělat?? Je nutné navštívit veterináře,neradi by jsme o ní přišli :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama