Reklama

Anémie v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 09:47
Anemie v tehu

Ahoj holky, chtela bych se zeptat.. Urcite nejsem jedina, koho potkala anemie v tehu. Pred mesicem jsem byla na vysetreni Streptokoka a krevni obraz. Bohuzel jsem si blbka (asi to vedro), nezavolala na vysledky. :zed: Kdyz bylo neco blbe, tak volala sestricka sama, ale tak asi vedro… No, posledni tri dny mi bylo fakt zle. Skoro porad jsem spala, obcas mi bylo zle od zaludku, celkove jsem se citila slaba. Tak jsem sla v patek k dr. (10.8.), sestricce jsem rekla, co me trapi, ona koukla na ty vysledky, co prisly a rekla mi, ze budu zobat zelezo. Pred tim mesicem jsem mela hodnotu hemoglobinu 105, urcite se jeste snizilo, nicmene me zajima… Za jak dlouho, jste zacali pocitovat „ulevu“? Beru Ferretab 2× denne od toho patku. Me zatim prijde, jak kdybych vubec nic nebrala, tak jsem z toho trochu zoufala :( :( :(

Reklama

Reakce:

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 13.08.18 09:52

Me se to nespravilo za cele tehu. Ja ho pak ani teda nebrala,mela jsem po nem problemy.

Russet
Extra třída :D 10248 příspěvků 13.08.18 09:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtela bych se zeptat.. Urcite nejsem jedina, koho potkala anemie v tehu. Pred mesicem jsem byla na vysetreni Streptokoka a krevni obraz. Bohuzel jsem si blbka (asi to vedro), nezavolala na vysledky. :zed: Kdyz bylo neco blbe, tak volala sestricka sama, ale tak asi vedro… No, posledni tri dny mi bylo fakt zle. Skoro porad jsem spala, obcas mi bylo zle od zaludku, celkove jsem se citila slaba. Tak jsem sla v patek k dr. (10.8.), sestricce jsem rekla, co me trapi, ona koukla na ty vysledky, co prisly a rekla mi, ze budu zobat zelezo. Pred tim mesicem jsem mela hodnotu hemoglobinu 105, urcite se jeste snizilo, nicmene me zajima… Za jak dlouho, jste zacali pocitovat „ulevu“? Beru Ferretab 2× denne od toho patku. Me zatim prijde, jak kdybych vubec nic nebrala, tak jsem z toho trochu zoufala :( :( :(

V těhotenství jsem železo brala a extra změnu jsem nepociťovala. Prostě jsem občas byla unavená, tak jsem spala. Žaludek se mi houpal několikrát denně, ale nezvracela jsem. Teď je hrozné vedro. V roce 2014 mi takové vedro nepřišlo. Hodně odpočívej, určitě se ti udělá líp.

Maylaa
Kecalka 391 příspěvků 13.08.18 09:57

V tehotenstvi je anemicka skoro kazda zena. Objem krve se zvedne skoro o 50 %, ale neni to tak, ze by telo vyrobilo o 50 % vic krvinek, ale v podstate se krev naredi. Jakou hodnotu jsi mela ted, nevis? 105 je docela hranicnich, ale zalezi taky na tom, jaka byla hladina pred tehotenstvim a nebo v jeho zacatcich. Po 3 dnech uzivani zeleza ale nelze cekat zazraky. Mohla by se zatim dostavit jen zacpa, ktera je u uzivani zeleza obvykla. Ty pocity slabosti, unavy k poslednimu mesici tehotenstvi patri. A co tlak? Neni nizky/vysoky?

Verule89
Nováček 7 příspěvků 13.08.18 09:58

@Russet No moc rada bych, ale jelikoz jsou prazdniny, mam doma uz dve deti, tak to moc nejde. I kdyz teda jsou zlati a nechaji me, kdyz uz se to fakt neda. :srdce: ale preci jen. Nikdy jsem takove problemy nemela, tak si najednou prijdu, jak prvorodicka :D Dnes jsem byla na kontrole v poradne a vse ok, jen se me ptal dr., jestli mi je lip, tak jsem na nej hledela, jakoze jestli by uz melo, tak me zajimaji zkusenosti jinych. Mam 4tydny do porodu, tak jsem si myslela, ze si je uziju v relativnim klidu, ale tak asi ne co? Praaaave, to vedro, jsem si celou dobu myslela, ze mi je zle z toho. Tim, ze jsem nikdy v tehu problemy nemela, tak jsem me ani nenapadlo, ze by to mohlo byt neco jinyho.

Verule89
Nováček 7 příspěvků 13.08.18 10:04

@Maylaa Ty hodnoty predtim bohuzel nevim :( ale kdyz jsem nebyla tehu, tak nejaky testy kvuli viroze mi delali i nejake celkove vysetreni krve, tak nevim, jestli v tom je zminka o zeleze. Pokud ano, tak bylo v norme. Dr by mi urcite rekla. Takze az ted. I u predchozich tehu jsem to mela v norme. Tlak mam ok, fakt se v tom moc nevyznam. Vim jen ten hemoglobin 105 a cervene krvinky 3 600 000. To jsem cetla, ze je taky mene. Ale tak ja radeji osobni zkusenosti nekoho, nez teorie, pac ta je nekdy zbytecne zastrasujici. :/

jancabr
Kecalka 311 příspěvků 28 inzerátů 13.08.18 10:35

po prvním screeningu jsem měla 108. Dostala jsem to hnusné syntetické železo, po kterém mi bylo blbě. Asi 14 dní na to mi bylo doporučeno Globifer forte - 1 tableta denně. Je potřeba jakékoliv železo brát ráno nalačno, ideálně zapít citronovou vodou, aby se lépe vstřebalo. Najíst se po půl hodině. Teď jsem 22 tt, cítím se dobře, ale aktuální hodnotu železa nevím a asi ani znovu zjišťovat nebudu. Zařadila jsem zároveň do jídelníčku více potravin, které železo obsahují přirozeně.

Verule89
Nováček 7 příspěvků 13.08.18 11:02

@jancabr me uz sibe asi. Tak koukam do prukazky a jak jsem vyse psala, ze nevim hodnoty drivejsi, tak sice nevim jako presne, ale mam napsane NORMA, takze v te dobe jsem to mela v poho. A zhruba od zacatku prazdnin uz to zacalo jit z kopce.

Příspěvek upraven 13.08.18 v 11:03

katka.dv
Kecalka 379 příspěvků 13.08.18 11:02

Hodnoty už nevím,ale železo beru stále i teď po porodu (1.8.).. A ještě dlouho brát budu,byla jsem silně anemická. Ale ono to přejde neboj. :palec:

mackie
Nováček 4 příspěvky 13.08.18 11:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtela bych se zeptat.. Urcite nejsem jedina, koho potkala anemie v tehu. Pred mesicem jsem byla na vysetreni Streptokoka a krevni obraz. Bohuzel jsem si blbka (asi to vedro), nezavolala na vysledky. :zed: Kdyz bylo neco blbe, tak volala sestricka sama, ale tak asi vedro… No, posledni tri dny mi bylo fakt zle. Skoro porad jsem spala, obcas mi bylo zle od zaludku, celkove jsem se citila slaba. Tak jsem sla v patek k dr. (10.8.), sestricce jsem rekla, co me trapi, ona koukla na ty vysledky, co prisly a rekla mi, ze budu zobat zelezo. Pred tim mesicem jsem mela hodnotu hemoglobinu 105, urcite se jeste snizilo, nicmene me zajima… Za jak dlouho, jste zacali pocitovat „ulevu“? Beru Ferretab 2× denne od toho patku. Me zatim prijde, jak kdybych vubec nic nebrala, tak jsem z toho trochu zoufala :( :( :(

mackie
Nováček 4 příspěvky 13.08.18 12:00

Ahoj, take beru ty stejne tabletky, hodnoty jsem mela 103 a po 3 tydnech uzivani 108. Jsem v 31tt a sleduji me jak gynekolog, tak i na hematologii. Hodnota ma byt 120, ale u nekterych tehotnych cervene krvinky klesnou a jedine, co mi doporucili, brat dale zelezo, je to sice nizsi hodnota, ale zatim nic hrozneho :)

Ladka02
Kecalka 115 příspěvků 13.08.18 12:01

Mně vyšel hemoglobin 97 (na začátku těho jsem měla 110), brala jsem cca 10 dní železo, pak mi udělala obvoďačka kompletní krevní obraz a zjistila, že hladinu železa mám vyšší než je horní hranice, takže ta anémie je způsobena něčím jiným. Železo jsem přestala brát (vysoké hodnoty jsou problém, železo se ukládá v orgánech a může způsobit dost velké problémy), místo toho beru vit B.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 13.08.18 15:38

Já mám anémii už od prvního těhu. Celé druhé teď beru železo a zlepšení zatím moc nepociťuju, a to už to železo beru 5 měsíců.

Verule89
Nováček 7 příspěvků 13.08.18 15:51

@Pucalkovic Amina Ach jo a ja sleduju na sobe sebemensi zmenu, jestli nahodou nenastala :D jako je pravda, ze uz nemam pocit, ze sebou seknu, ale jestli to je cele…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 13.08.18 16:05

@Verule89 Ale tak to klidně můžeš mít tlakem, nebo těmi vedry, nebo taky tím, jak už je mimčo velký a nepříjemně ti utiskuje všechny nervy, orgány…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama