Angína x nic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

an-na
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 16.08.18 10:34
Angína x nic

Holky já jsem zoufalá. Malá 4 dny mluví s knedlíkem v krku. Normálně řádila, žádný známky nemoci. Až předevčírem večer 3× zvracela a ráno včera byla taková přešlá, unavená, začala si stěžovat na bolest hlavy a krku. Tak jsme naklusali k doktorce (naše má dovolenou, takže za ní zástup), ta ji udělala výtěr, crpko neudělala (ač jsem o něj žádala), koukla ji do krku a řekla, že je to jasná angína, nasadila atb. Dneska jsem volala na výsledky a krk prej čistej, že tam nic není.. A že to třeba může být i virovýho původu (pokud mě mysl nešálí tak na to se atb brát nesmí!). Takže si to mám sama diagnostikovat, sama si určit jestli jí dávat atb. Na co že ty doktory máme?? Prosím máte s tím někdo zkušenosti? Pokud je výtěr čistej, co to může být? Dneska pořád malá mluví nosem, je slyšet, že má knedlík v krku, na mandlích má bílé flíčky, zarudlé mandle nemá, má bílý povlak na jazyku, je jí cítit z pusy. Teplotu neměla ani zvýšenou. Je veselá, nemá moc chuť k jídlu, ale když jí polyká normálně, říká, že ji to bolí jenom trošičku. Je ji 5 let.
Za normálních okolností bych asi počkala jak se to bude dál vyvíjet, ale sestra s jeji dcerou má zítra odlítat na dovolenou a holky spolu byli do posledního dne ve styku.
Děkuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12755 příspěvků 16.08.18 10:37

Pokud už antibiotika bere, tak bych je nevysazovala. A pokud tu anginu doktorka viděla, tak tam zřejmě byla, ne? A u toho virovýho původu je to ne, že se nesmí brát, ale že je to zbytečné. Jenomže když už se nasadí, je třeba je dobrat.

an-na
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 16.08.18 10:41

Včera ji tam viděla, ale dneska mi řekla, že pokud jsem ty atb nenasadila, tak ať je ani nedávám, že je výtěr čistej. (Já je teda nasadila).

an-na
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 16.08.18 10:50

Teď jsem se ji dívala do krku, má plný mandle čepů. Nechápu jak je možný, že je teda ten výtěr čistej..

Pocahonta
Kecalka 216 příspěvků 16.08.18 10:53

Tak určitě ty ATB dobrat!!! Pro příště bych se u CRP nenechala odbýt a trvala na něm.
Tak neteř to třeba chytit vůbec nemusí, ne? Každé dítě má úplně jinou imunitu.

Pocahonta
Kecalka 216 příspěvků 16.08.18 10:55
@an-na píše:
Teď jsem se ji dívala do krku, má plný mandle čepů. Nechápu jak je možný, že je teda ten výtěr čistej..

A jsou to opravdu čepy? Dcera měla kdysi virovou angínu (na mandlích měla něco jako aftíky).

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 16.08.18 10:58
@an-na píše:

Ahoj, hele tak takovou divnou angínu má teď dcera 5 let doma taky a já taky, bez teplot, bolest krku, ale ne úplně hrozná a plný krk čepů, máme tedy obě ATB, ale myslím, že to bude spíš virové, protože s ATB žádný velký rozdíl.

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 16.08.18 10:59
@an-na píše:
Včera ji tam viděla, ale dneska mi řekla, že pokud jsem ty atb nenasadila, tak ať je ani nedávám, že je výtěr čistej. (Já je teda nasadila).

ATB bych dceři nechala dobrat, taky je dobereme, pokud je nemá každý měsíc… Naše dr. nedělala CRP ani výtěr. :think:

an-na
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 16.08.18 11:03
@Pocahonta píše:
Tak určitě ty ATB dobrat!!! Pro příště bych se u CRP nenechala odbýt a trvala na něm.
Tak neteř to třeba chytit vůbec nemusí, ne? Každé dítě má úplně jinou imunitu.

Teď si nadávám, že jsem si na tom netrvala.. Určitě atb dobereme, ale štve mě, že mi dneska řekla, že jsou zbytečná :think: Nemusí, ale segra chce být připravená, chce si nechat napsat něco, kdyby náhodou to opravdu chytila..

an-na
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 16.08.18 11:05
@Pocahonta píše:
A jsou to opravdu čepy? Dcera měla kdysi virovou angínu (na mandlích měla něco jako aftíky).

Virovou angínu měla před měsícem, měla plnou pusu aftu (aftozní stomatitida) a k tomu afty na mandlích, což je prý nějaká herpetická angína.. U toho mi řekla naše doktorka, že kdyby se na to nasadili atb tak se ji to šíleně rozleze. Takže můžu počkat, pokud to bude ono, bude se to pravděpodobně zhoršovat.

an-na
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 16.08.18 11:07
@Zabatko píše:
Ahoj, hele tak takovou divnou angínu má teď dcera 5 let doma taky a já taky, bez teplot, bolest krku, ale ne úplně hrozná a plný krk čepů, máme tedy obě ATB, ale myslím, že to bude spíš virové, protože s ATB žádný velký rozdíl.

Prosím tě a co Vám tedy dala za ATB a na jak dlouho? Mě dneska do toho telefonu řekla, že když už jsem je teda nasadila, tak ať ji je dávám 7 dní. A pak to zase změnila ať ji je dávám 5 dní a pak řekla, udělejte to jak myslíte, neměla jste je nasazovat. To jsou doktoři na odstřel :pocitac:

Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 16.08.18 11:09

Dcera na angíny trpěla, ATB měla několikrát do roka. Někdy virové (bolest v krku, teplota, ale výtěr čistý) někdy bakteriální. CRP naše dr. nemá, ale ani nenasazuje ATB bez jistoty, že je to způsobeno bakteriemi (výtěr, odběr krve v laboratoři na CRP - většinou tedy výtěr).

Pokud už jsi nasadila, tak dobrat.

Co mohu vřele doporučit, tak to je Bactoral. Jsou to cucací probiotika na správné osídlení krku. Od doby, kdy jsem je objevila (dva roky) holka ATB neměla. Jak si začne stěžovat, že ji pálí v krku, dostane po vyčištění zubů večer tabletku a jde spát (bere se jedna denně, tak aby to v tom krku opravdu zůstalo co nejdéle…nezapíjet, nezajídat) a musím říct, že většinou druhý den dobré. Pokud druhý den pořád krk cítí, dostane večer znova. Takhle má max. tři tablety a pohoda. Ale jsou celkem drahé. Pro nás ale lepší, než ATB 5× za zimu - to byla katastrofa.

BellinkaX
Kelišová 6665 příspěvků 16.08.18 11:30
@an-na píše:

Jednoduse. Staci, kdyz neni vyter proveden zcela nalacno, rano, bez piti a cisteni zubu… a nemusi tam nic moc vyjit. Co ma za ATB? Ospen nebo penbene? Podle popisu bych do 7. Dne dobrala. Ted řádí hodne virove anginy, ale muze na to klidne nasednout bakterie a ATB jsou treba. A nemusi mit ani stovkove CRP. A nalez v krku u viru vypada vetsinou jinak nez u bakterii. Proste nic neni v medicine stopro. Tak nesil, hod se do klidu a ATB dobrat.

BellinkaX
Kelišová 6665 příspěvků 16.08.18 11:36
@an-na píše:
U toho mi řekla naše doktorka, že kdyby se na to nasadili atb tak se ji to šíleně rozleze. Takže můžu počkat, pokud to bude ono, bude se to pravděpodobně zhoršovat.

To je blbost, asi jste se nepochopily. Spis ze ty afty se muzou rozlezt. ATB se muzou davat i u virovych infekci…casto tam neco nasedne. A pak jsou potreba.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 16.08.18 11:41

Kup si v lekarne CRP test a udelej ji ho doma.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >