Aniball balónek

4
28.8.20 19:22

Aniball balónek

Ahoj všem :lol:
Dozvěděla jsem se o cvičení s balónkem Aniball před porodem, že usnadňuje porod a mírní nástřih hráze. Chci se zeptat, používali jste tento balónek a pomohlo vám to při porodu nebo je zbytečné balonek pořizovat? Za vaše zkušenosti předem děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4844
28.8.20 19:28

Zbytečnost. Nastrih ti dělat nemusí, není to povinnost. Při porodu se tělo samo roztáhne tak, aby bylo schopno projít dítě… Na to se nemusíš roztahovat měsíc předem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19168
28.8.20 19:31

@Jitta Š. ja ho pouzivala u vsech porodu, velmi mne to psychicky pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
28.8.20 19:33

Za mne naprosto perfektní věc. U prvního porodu (před kterým jsem necvičila) trvala první doba porodní 45 minut s nástřihem, u druhého (před kterým jsem cvičila) asi 4 minuty bez nástřihu. Samozřejmě si jsem vědoma, že má vliv, že už jsem rodila.
A hlavně pochopíš a vyzkoušíš si, jak tlačit.
Za ty peníze to určitě stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26751
28.8.20 20:52

Mne to pomohlo taky psychicky. Jinak je tady k tomu uz hodne dlouha diskuze, snad uz petileta ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
28.8.20 21:06

Já to zkusila asi 2×, bylo to velmi nepříjemné fyzicky i psychicky. Porodila jsem s nástřihem, ale proto, že syn byl nedotoceny, měl ručičku na hlavě a byl to klešťový porod. Za mě zbytečné, nepříjemné.. Už bych to nikdy dobrovolně nepostoupila. Navíc mi pořádně nešel vytlačit, tak jsem i trochu panikarila, že porod nezvládnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
28.8.20 21:09

Ahoj, rodila jsem 3 mesice zpet, cviceni s aniballem jsem chtela zkusit, ale syn byl do 38.tydne otoceny hlavickou nahore, tak jsem do posledni chvile nevedela, zda budu rodit prirozene. Rodila jsem nakonec prirozene, necvicila jsem s anibalem a nastrihnuta jsem taky nebyla. Zpetne jsem rada, mam inkotinenci a nevim, takhle kdybych se mesic pred porodem uz roztahovala, tak jestli by to nebylo horsi :think: ale nevim, nejsem odbornik. Ja pila malinikovy caj, jedla lnena seminka a porod vcelku fajn :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
29.8.20 00:38

Ahoj. Já před prvním porodem cvičila opravdu poctivě. Nacvicila jsem 30 cm ;). Porod rychlí a bez nástřihu. Jen malý kosmetický steh ;). Malá měla necelý 4 kg. Teď čekám každým dnem na druhý porod. Nacvičeno mám,, jen " 27 cm.. už v tom nejsem tak poctivá, nějak mě to nebavi :lol: hlavně trpím na mikozy, tak to nechci před porodem zhoršit a trochu spoléhám na to, že má malej už cestičku projetou od sestřičky :lol:.Tak uvidíme jak to dopadne :pankac:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.20 21:47

Cvičila jsem. Bolí to. Má to pozitiva i negativa: Na první nafouknutí 16cm, maximum před porodem bylo 30cm a porodila jsem mimino s hlavou 34cm bez poranění. Čili žádné šití, žádné bolesti, žádná jizva, uměla jsem tlačit. Kdybych necvičila, určitě bych to takhle nezvladla. ALE už při cvičení jsem ke konci měla? asi? trochu spadlou stěnu pochvy, po porodu to přetrvávalo, stále jsem dole trochu volnější než dřív, ale lepší se to (8m po porodu). Těžko říct, jestli je to čistě porodem, myslím že nejspíš i tím cvičením. Pokud budu ještě těhotná, asi budu cvičit zase, ale třeba méně často a na menší obvod, zkrátka opatrně.

• Citovat
  • Nahlásit
25
29.8.20 23:13

Já rodila před cca čtyřmi měsíci a s balonkem jsem cvičila.. a jsem si naprosto jistá, že mi pomohl od nástřihu. Natrénovano 30 cm, hlavička 37 a sama doktorka při porodu chválila, že je hráz cvičením poznatelně pružná. Ale trénovala jsem pomalu, na pohodu, žádné snahy jít přes bolest a trhat rekordy v průměru nafouknutého balónku. Snažila jsem se spíš si zvyknout na ten pocit tlaku a najít a použít ty správné svaly při tlačení. Navíc se ze cvičení stal příjemný rituál s hudbou, svíčkou a takovým pěkným napojením na miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
31.8.20 21:43

Mohu jen doporučit

Za mě holky sice nic příjemného na cvičení, ale zároveň nic bolestivého…
Porod jsem měla dlouhý a náročný… Dítě se mi zastavilo v porodních cestách. Když už se schylovalo k císaři tak se mě zeptali jestli jsem měla Aniball a nevzdali jsme to a porodila jsem přirozenou cestou.
Pochválili mě za něj, že bez něj by to takhle neproběhlo.
Toť moje zkušenost z Podolí( 18.7.2020).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama