Anonymní udávání

Anonymní
24.5.16 16:45

Anonymní udávání

Ahoj všem, už nevím kudy kam, proto vás prosím o radu. Bývalá manželka mého partnera se zřejmě cítí pořád zhrzená a neustálé posílá anonymní udání např. partnerovo šéfovi, například, že si jezdí služebním autem na soukromé výlety apod. Potom zase že krade, pak zase, že za jeho peníze si kupuje věci domů. Vzhledem k tomu, že je to vše anonymní, nelze vypátrat kdo to je, ale podle toho, jak ten dotyčný píše, víme moc dobře, kdo zatím stojí.
Já jsem z toho docela na nervy, protože se snažíme o rodinu. Nevím, jak se bránit? Má prosím nějakou radu někdo? Děkuji a omlouvám se za anonym, ale nechci, aby to zatím někdo věděl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28285
24.5.16 16:47

Neřešit, kašlat na to. Když je partner čistý, můžete být klidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
24.5.16 16:51

Souhlasím s výše napsaným, pokud nic z toho není pravda, tak můžete být přeci v klidu a nemusíte to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
24.5.16 16:53

S tím nic neuděláš. Buď to nech být nebo ji dělejte to samé a ona si to rozmyslí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.16 16:57

Dohoď jí chlapa a přejde jí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
24.5.16 17:02

Je to normální pomluva a možná i stalking. Takže prostě oznámit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
24.5.16 17:09

Pokud to není pravda a chcete to řešit, tak na Policii podat oznámení na neznámého pachatele a ji uvést do okruhu případných podezřelých. Pozvou si ji na výslech a dál se uvidí podle toho, co tam řekne. Minimálně to je zpravidla přestupek.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
24.5.16 17:20

Její bratr je právník…Obávám se, že ví, co si může dovolit

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
24.5.16 17:23
@Anonymní píše:
Její bratr je právník…Obávám se, že ví, co si může dovolit

Tak toto mě rozesmálo :mrgreen:. Myslíš, že jen proto, že její bratr je právník, tak ona ví, že si může dovolit rozesílat anonymy? :mrgreen: Samozřejmě za předpokladu, že to je opravdu ona. Ptala ses, co s tím - možnosti jsou jen dvě, buď to ignorovat a doufat, že to autora přestane bavit, nebo jít na Policii a podat oznámení. Jiné varianty nejsou, resp. ještě si s ní můžete zkusit promluvit a třeba to zabere. Určitě není řešením jí to vracet, jak tu zaznělo.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
24.5.16 17:25

Vracet jí to určitě nemá smysl. Ale je to strašně nepříjemné, potupné :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
24.5.16 17:33
@Anonymní píše:
Vracet jí to určitě nemá smysl. Ale je to strašně nepříjemné, potupné :-(

Tomu rozumím, též vlastní zkušenost, víc nechci rozebírat - ale moc jiných variant není :nevim:. Samozřejmě ani oznámení na Policii nemusí nic vyřešit, pokud se ona nepřizná a oni jí to nedokáží jinak, ale třeba bude stačit jí jen dopřát ten zážitek výslechu a bude klid :nevim: - a pochopitelně to chce se zamyslet, jestli nemá tvůj partner ve svém okolí takových potenciálních autorů anonymů víc, protože ne vždy ten, kdo vypadá jako na první pohled jasný podezřelý, tím autorem opravdu je, plus jinak se na to budou dívat, pokud to budou lži a jinak, kdyby to byla pravda. Anonymy jsou zbabělé svinstvo, hlavně v případě vyřizování si partnerských sporů, bohužel nic neobvyklého. :nevim:

• Citovat
  • Upravit
3704
24.5.16 17:33
@Anonymní píše:
Vracet jí to určitě nemá smysl. Ale je to strašně nepříjemné, potupné :-(

No a je na tom něco třeba trošku pravdy? :think: Jinak totiž nevidím důvod proč byste se měli obávat, ono by jí to přestalo bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
24.5.16 17:40

@Callipo90 Tak ono to není jen o „obávat se“, ale fakt je hodně nepříjemné někomu chodit něco takového vysvětlovat, přestože to není pravda, protože nikdy nevíš, kdy se to obrátí proti tobě a už na tobě nějaké podezření může zůstat. Ale jak jsem psala, hned v tom mém prvním příspěvku, vycházela bych při rozhodování, zda to řešit nebo ne, primárně z pravdivosti obsahu - řešila bych to, kdyby to pravda nebyla… a tedy kdyby na tom obsahu bylo něco pravdivého, tak bych do toho nevrtala a nechala bych to vyšumět, případně si promluvila přímo s ní. Určitě bych nešla na Policii s tím, že na mě někdo píše „pravdivé anonymy“…

• Citovat
  • Upravit
3704
24.5.16 17:51
@Ellusa píše:
@Callipo90 Tak ono to není jen o „obávat se“, ale fakt je hodně nepříjemné někomu chodit něco takového vysvětlovat, přestože to není pravda, protože nikdy nevíš, kdy se to obrátí proti tobě a už na tobě nějaké podezření může zůstat. Ale jak jsem psala, hned v tom mém prvním příspěvku, vycházela bych při rozhodování, zda to řešit nebo ne, primárně z pravdivosti obsahu - řešila bych to, kdyby to pravda nebyla… a tedy kdyby na tom obsahu bylo něco pravdivého, tak bych do toho nevrtala a nechala bych to vyšumět, případně si promluvila přímo s ní. Určitě bych nešla na Policii s tím, že na mě někdo píše „pravdivé anonymy“…

Pokud to není pravda, zašla bych za šéfem a nastínila mu situaci jak se věci mají. Jak by zareagoval těžko říct. Asi bych šla taky nahlásit na policii, s tím, že neví kdo by to mohl být samozřejmě, pokud na tom něco pravdy je, tak by nezbylo nic jiného než to opravdu nechat vyšumět a co nejméně na sebe upozorňovat a tak nějak počítat, že mi hrozí vyhazov. Prostě by si v tom pěkně vymáchali čumák :nevim: S ex bych vůbec nemluvila, aby nemohla případně nic podniknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9285
24.5.16 17:57

Ignorovat, pokud má manžel a jeho šéf nějaký rozumný vztah, možná bych šéfovi naznačila jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama