antibiotika v těhotenství

267
5.6.08 09:22

antibiotika v těhotenství

Ahojda, dostala jsem anginu a jsem ve 22 tt. Doktor mi předepsal Augmentin. Ale jsem po nich dost unavená a malej včera asi dvě hodiny dost kopal. Tak mám strach. takhle ještě nekopal. Na letáčku píšou, že se mohou užívat ve vzácných případech. Asi je to v pořádku, když mi je předepsal. Ale mám obavy, co se může někdy stát. Myslíte, že by ho to mohlo nějak postihnout plod? Třeba vadu řeči, sluchu apod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24840
5.6.08 09:28

Augmentin

V těhotenství se můžou brát penicilinová ATB, takže Augmentin je bezpečný, neboj, poškození plodu určitě nehrozí… Já jsem ho taky několikrát měla, když jsem byla těhotná. Takže klid a přeju brzké uzdravení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
5.6.08 10:14

Je, to mě spadl kamen ze srdce. ,..... Moje sestřenice brala taky antibiotika v těhu (už nevím jaké) a holčíčka má problém s řečí. Třeba to není z toho, ale ona to tvrdí.
Děkuju za dobrou informaci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
6.6.08 03:44

neboj taky jsem měla nedávno angínu, a dostala penicilínový ATB (Penbene)..akorát si k tomu určitě kup v lekárně nějaký Laktobacily!!!!
ATB totiž můžou zničit střevní i poševní mikroflóru;o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
341
17.6.08 12:40

Re: antibiotika v těhotenství

Ahoj v 17+3 jsem byla na kontrole a z moči mi zjistily sylný zánět močáku.Dostala jsem augmentin ted je močák v pořádku a prcek taky.Tak se nemusiš bát ahoj :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
17.6.08 19:37

Já jsem ve 14. týdnu měla taky zánět močáku a dostala jsem ATB Zinnat, protože jsem v minulosti měla slabou alergickou reakci na Augmentin. Na základě mnohaletých pozorování se žádná poškození plodu v souvislosti s tímto lékem neprokázala, tak se neboj a užívej si těhu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama