Antikoncepce a těhotenství

2
22.7.21 21:40

Antikoncepce a těho.

Pěkný den přeji, přítelkyně bere antikoncepci pravidelně.. Nikdy nezapomene, chci se tedy zeptat jestli může otěhotnět? Při sexu vždy vytáhnu ještě než se udělám.. Je tam nějaká šance na těhotenství? Nebo jen zbytečně plaším.. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2372
22.7.21 21:48

Zbytečně plasis.. Pokud bere HA pravidelně a nezapomíná není šance na otěhotnění. A ještě když se do ní neuděláš tak těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
22.7.21 21:49

Žádná antikoncepce není 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
22.7.21 21:53

@JancaS84 i přes to, že se do ní neudělám? Vím, že může dojít k preejakulaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
22.7.21 21:54

Žádná antikoncepce není 100% (leda celibát) 😀 Ale pokud bere pravidelně, ty se do ni nedelas, tak pravděpodobnost je ve výsledku minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9682
22.7.21 22:04
@Radaspri píše:
@JancaS84 i přes to, že se do ní neudělám? Vím, že může dojít k preejakulaci…

Z toho jsem zrovna v 5 měsíci, ale nebrala jsem antikoncepci teda. Ono stačí k té HA mít antibiotika, prujem, zvracení, někdy zapomenout a už není zaručený účinek. Já jsem ji brala několik let i s ejakulaci dovnitř a nikdy jsem neotehotnela. Záleží jak přítelkyni moc věříš, že ji opravdu bere a neudělá na tebe nějakou habaduru. Když dítě opravdu nechceš tak se chraň kondomem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4284
22.7.21 22:12

Když se HA bere řádně. Přidá se kondom když má průjem, zvracení, bere antibiotika nebo pije alkohol… Žádná antikoncepce není 100%. Já ji brala 15 let, manžel ho nikdy nevytáh, jeli jsme vždy až do konce a těhotná jsem nikdy nebyla. Po vysazení jsem byla do dvou měsíců těhotná, takže u mě byla 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
22.7.21 22:18

Brala jsem HA a nikdy jsem neotehotnela a vždycky to bylo dovnitř. Klid. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
22.7.21 22:23

Vždycky se dá otěhotnět.
Moje známá otěhotněla po vasektomii jejího manžela :mrgreen: Šance je minimální až mizivá ale nikdy nebude 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
23.7.21 23:50

Především může působit raný potrat - kromě jiného zabraňuje narůstání děložní sliznice, takže kdyby se vajíčko uvolnilo (což se občas stát může i s HA), nemá se na čem uchytit, takže dojde k jeho odumření. Takže uživatelsky sice působí, že je spolehlivá, ale nemůžeme vědět, ke kolika raným potratům došlo. Ale výsledek je, že není těhotná, takže pokud jí nevadí mechanismus, na jakém HA funguje, není co řešit. Já to kdysi taky s manželem řešila, moc pilulkám nevěřil a někdy se do mě radši neudělal. Pokud se hodně bojíš, vždy je lepší dvojí ochrana, třeba aby měla ona ještě zavedený pesar a brala prášky nebo ty kondom a ona prášky. Za ty stresy to nestojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat