Antikoncepce či kondom

Anonymní
30.3.21 12:09

Antikoncepce či kondom

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste někdo používal jako ochranu jenok kondom. S přítelem jsem spolu něco přes rok je mi šestnáct. Nikdy jsem nechtěla moc brát prášky takže antikoncepci neberu používáme kondom. Doktorka na gynekologii mi ji, ale napsala s tím, že si ji buď vyzvednu nebo ne nadruhou stranu mě ji docela nutila. Ale do budoucna mám z toho strach říkám si, že to budu brát deset let prášky pak budu chtít miminko a nepůjde to. Nebo to bude trvat rok, dva, tři a to nechci. Vím, že se to může stát i tak, ale prášky se mi prostě moc nelíbí. Za druhé se také bojím toho, že bych po antikoncepci mohl přibrat a já měla s váhou vždy trochu problémy nikdy jsem nebyla nijak hubená mám 151 cm a 60 kg a mám trochu strach, že bych třeba 5-10 kilo přibrala. Přítel mě do ničeho nenutí bavila jsem se sním o tom a řekl mi, že je to moje rozhodnutí ale jestli nechci brát to nemusím. A tak jsem se chtěla zeptat jestli jste někdo také celou dobu používali jako ochranu jenom kondom. Vím, že otěhotnět můžu přes oboje nic není 100% a kdyby se to náhodou stalo tak bych asi těžko šla na potrat. Celý život bych si to pak vyčítala přemýšlela o tom jak by vypadalo jestli by to byla holčička nebo chlapeček jméno atd… Kdyby mi nebylo šestnáct, ale třeba už devatenáct tak nic neřeším a používali bychom jenom kondom a miminko by se zvládlo v pořádku, ale v mém věku…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16158
30.3.21 12:16
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste někdo používal jako ochranu jenok kondom. S přítelem jsem spolu něco přes rok je mi šestnáct. Nikdy jsem nechtěla moc brát prášky takže antikoncepci neberu používáme kondom. Doktorka na gynekologii mi ji, ale napsala s tím, že si ji buď vyzvednu nebo ne nadruhou stranu mě ji docela nutila. Ale do budoucna mám z toho strach říkám si, že to budu brát deset let prášky pak budu chtít miminko a nepůjde to. Nebo to bude trvat rok, dva, tři a to nechci. Vím, že se to může stát i tak, ale prášky se mi prostě moc nelíbí. Za druhé se také bojím toho, že bych po antikoncepci mohl přibrat a já měla s váhou vždy trochu problémy nikdy jsem nebyla nijak hubená mám 151 cm a 60 kg a mám trochu strach, že bych třeba 5-10 kilo přibrala. Přítel mě do ničeho nenutí bavila jsem se sním o tom a řekl mi, že je to moje rozhodnutí ale jestli nechci brát to nemusím. A tak jsem se chtěla zeptat jestli jste někdo také celou dobu používali jako ochranu jenom kondom. Vím, že otěhotnět můžu přes oboje nic není 100% a kdyby se to náhodou stalo tak bych asi těžko šla na potrat. Celý život bych si to pak vyčítala přemýšlela o tom jak by vypadalo jestli by to byla holčička nebo chlapeček jméno atd… Kdyby mi nebylo šestnáct, ale třeba už devatenáct tak nic neřeším a používali bychom jenom kondom a miminko by se zvládlo v pořádku, ale v mém věku…

Určitě si nenech vnutit něco, co nechceš! Osobně bych vyměnila gynekoložku, protože tohle je krajně neprofesionální. Pokud jste oba zodpovědní, je kondom dost spolehlivá antikoncepční metoda. Případnou „nehodu“ můžete vždy řešit pilulkou po.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 12:20

@unuděná moc děkuju za podporu jsem v tom teď trochu navážkách, ale to že prášky nechci u mě pořád trochu převažuje. Jenom si svoje rozhodnutí potřebuji upevnit.

• Citovat
  • Nahlásit
737
30.3.21 12:27

Těší mě, že máš takový názor. Já osobně jsem proti antikoncepci. Brala jsem jí půl roku a když jsem jí vysadila, tak nastaly zdravotní problémy, váha letěla prudce nahoru atd. Chápu, že kondom je otravný, ale existují i takové, o kterých vůbec nevíš. Jsou sice trošku dražší ale stojí to za to. Pak existuje spermicidní gel, který je taky fajn a nebo pesar. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2800
30.3.21 12:29

Pokud budete kondom pouzivat pri kazdem styku a spravne, tak se do prasku rozhodne nenech tlacit. Pokud ale hrozi, ze byste kondom neuzivali spravne, takbych na par let nad prasky zauvazovala. Jinak ja je brala od 16 do 25, nepribrala jsem nic a po jejich vysazeni jsem otehotnela okamzite. Tim ale nechci rict, ze je mas brat, pokud jsi vnitrne presvedcena, ze nechces, hen to neni takovy strasak, jak se z toho nekdy dela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2930
30.3.21 12:29

Nikdy jsem HA nebrala, vždy stačil kondom. Je potřeba kupovat kvalitní, správně ho používat, nasadit včas atd. Nikdy jsem nezažila, že by kondom prasknul. Nenech se do ničeho nutit.
Ať už se rozhodneš jakkoliv, měl by se na placení jakékoliv antikoncepce podílet i partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
30.3.21 12:35

@Murka Co používáte za značku kondomů, jestli se mohu zeptat? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
30.3.21 12:35
@Anonymní píše:
@unuděná moc děkuju za podporu jsem v tom teď trochu navážkách, ale to že prášky nechci u mě pořád trochu převažuje. Jenom si svoje rozhodnutí potřebuji upevnit.

Jde to i jen s kondomem. Ale je potřeba cvik. A taky bys měla mít povědomí o svých plodných dnech. Antikoncepci bych si schovala na chvíle se stálým partnerem, se kterým zatím nechci otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
30.3.21 12:37

Za mě ve tvém věku určitě lepší kondom, protože chrání proti pohlavním nemocem. Docela mě děsí, jak hodně mladých spoléhá jen na HA a přitom to střídají jak ponožky a ochrana proti sexuálním nemocem veškerá žádná.
Pokud budete používat kondomy správně, to jest od začátku do konce a místo lubrikačního gelu nebudete používat nějaký krém, tak je to určitě spolehlivá ochrana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
30.3.21 12:40

@Lil Kitkatt Že? Holky hned v 15ti prášky ale kondom to ne-e…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
30.3.21 12:42
@meduzka23 píše:
Těší mě, že máš takový názor. Já osobně jsem proti antikoncepci. Brala jsem jí půl roku a když jsem jí vysadila, tak nastaly zdravotní problémy, váha letěla prudce nahoru atd. Chápu, že kondom je otravný, ale existují i takové, o kterých vůbec nevíš. Jsou sice trošku dražší ale stojí to za to. Pak existuje spermicidní gel, který je taky fajn a nebo pesar. 8)

Tohle bych šestnáctileté holce, kde je těhotenství vážně nežádoucí, určitě nedoporučovala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
30.3.21 12:44

@unuděná
Spermicidní gel + kondom, to je samozřejmý. V pesaru nevidím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 12:46
@meduzka23 píše:
@Murka Co používáte za značku kondomů, jestli se mohu zeptat? :)

Značka durex

• Citovat
  • Nahlásit
16158
30.3.21 12:50
@meduzka23 píše:
@unuděná
Spermicidní gel + kondom, to je samozřejmý. V pesaru nevidím problém.

Tak vzhledem k tomu, že spolu rok spí jen s kondomem a zjevně jim to nečiní problémy, bych úplně neřekla, že je třeba přidávat spermicidní gel. A pesar pro takhle mladou holku podle mě moc komfortní a bezpečný není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
30.3.21 12:55

@unuděná Tak z příspěvku je jasné, že má slečna strach, jestli je kondom dostačující. Samozřejmě, že je, pokud se dodrží vše, tak jak má ale existují tací, kteří se bojí i při používání kondomu, proto radím gel, to je celý. Slečna sama musí zjistit, co jí vyhovuje. Určitě existují holky, které v 16ti používají kalíšky, tampóny, tak bych ani v tom pesaru neviděla extra problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat