Antikoncepce - jak to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 5 inzerátů 05.03.17 21:32
antikoncepce jak to?

Ahojky, mám asi uplně vypatlaný dotaz, ale zajímalo by mě jakto, že že na antikoncepci nevzniká tak zvaná rezistence (odolnost či zvyk těla na prášky)?Když třeba na prášky jako takové si tělo zvykne a už pak nazabírají, tak mě tak napadlo, že jsou ženy které berou antikocepci již roky a nevznikla rezistence? prosím nerejpejte, že je to hloupý dotaz, ale zajímá mě to a napadlo mě, že vy byste tohle mohli vědět děkuju :)

Reakce:

marka123
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 05.03.17 21:40

Nejsem odbornik ale rezistence vznika hlavne u analgetik, ktere nejakym zpusobem ovlivnuji receptory bolesti, ty receptory si casem zvyknou a proto uz lek tolik nezabira, ale antikoncepce je na bazi hormonu, hormony ktere ovlivnuji tvuj cyklus ikdyz anticoncepci neberes, takze to je uplne neco jineho, proste prenastavi cyklus, ale nepotlacuje zadne receptory nebo jine funkce…rekla bych:D jsou to uplne dve jine veci ktere funguji na jine bazi…

123straka321
Kecalka 162 příspěvků 05.03.17 21:55

@onajeblond Hormonální antikoncepce je založena na principu, že jsou do těla uměle dodávány hormony. Kdyby si tělo tvořilo rezistenci na hormony, tak by takový jedinec nepřežil. Zatímco pokud se bavíme o léčivech, které jsou založeny na určité látce dodávané do těla, tak tam vzniká rezistence právě z toho důvodu, že tělo si zvyká na dávku té dané účinné látky (tento princip je znám například u drog, analgetik, atd…).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >