Reklama

Antikoncepce - jak to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 6 inzerátů 05.03.17 21:32
antikoncepce jak to?

Ahojky, mám asi uplně vypatlaný dotaz, ale zajímalo by mě jakto, že že na antikoncepci nevzniká tak zvaná rezistence (odolnost či zvyk těla na prášky)?Když třeba na prášky jako takové si tělo zvykne a už pak nazabírají, tak mě tak napadlo, že jsou ženy které berou antikocepci již roky a nevznikla rezistence? prosím nerejpejte, že je to hloupý dotaz, ale zajímá mě to a napadlo mě, že vy byste tohle mohli vědět děkuju :)

Reklama

Reakce:

marka123
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 05.03.17 21:40

Nejsem odbornik ale rezistence vznika hlavne u analgetik, ktere nejakym zpusobem ovlivnuji receptory bolesti, ty receptory si casem zvyknou a proto uz lek tolik nezabira, ale antikoncepce je na bazi hormonu, hormony ktere ovlivnuji tvuj cyklus ikdyz anticoncepci neberes, takze to je uplne neco jineho, proste prenastavi cyklus, ale nepotlacuje zadne receptory nebo jine funkce…rekla bych:D jsou to uplne dve jine veci ktere funguji na jine bazi…

123straka321
Kecalka 148 příspěvků 05.03.17 21:55

@onajeblond Hormonální antikoncepce je založena na principu, že jsou do těla uměle dodávány hormony. Kdyby si tělo tvořilo rezistenci na hormony, tak by takový jedinec nepřežil. Zatímco pokud se bavíme o léčivech, které jsou založeny na určité látce dodávané do těla, tak tam vzniká rezistence právě z toho důvodu, že tělo si zvyká na dávku té dané účinné látky (tento princip je znám například u drog, analgetik, atd…).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama