Antikoncepce vs. antibiotika

Gi
53
12.3.10 09:08

Antikoncepce vs. antibiotika

Ahoj slečny mam prosika, mate nekdo nejake zkusenosti co se tyce potehotneni pri uzivani HA zaroven s ATB? byla jsem ted nemocna mela jsem ATB a do toho jsem uzivala prvni tri prasky HA a ted se obavam ze bych mohla byt tehulka :nevim: este je asi brzo na zjisteni po tydnu asi :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3467
12.3.10 09:12

Ahojky, já teda antibiotika nebrala, ale gynekoložka mě upozorňovala, že atb snižují spolehlivost antikoncepce.A řekla bych, že to píšou i v příbalovém letáku…Je tam vyjmenováno více situaci, kdy by ses kromě antikoncepce měla chránit i jinak.Tak si to zkus pročíst :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 09:17

vim o tom no ale v prvni chvilku mi to nejak nedoslo :oops: tak jsem si pak cetla letaky jak u HA tak u ATB a tam nic nebylo :think: tak jsem se pak zeptala u doktora a ten jen 8-o 8-o je ja ti to zapomnel rict :zed: rikam aha tak to je fajne tak mi poradil test ale po 14 dnech nevim estli se da neco uz zjistit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
12.3.10 09:21

:mavam: co ti na to říct?? …a tak jsme zplodili naši holčičku :srdce:
taky jsem si to neuvědomila, uvědomila jsem si to až za 6týdnů, kdy se mi na testu objevily dvě //
tak si slečny na to dávejte velký pozor, pokud ještě nechcete být maminkou…ale já toho nelituju! je to ta nejhezčí věc na světě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
12.3.10 09:22

Kolikaty prasek beres dnes? Pokud jsem to dobre pochopila, tak 10.?
Ber to tak, ze tedy nebyly ucinne, tudiz bys ted byla nejaky 15.den cyklu? (cyklus se pocita od 1.dne menstruace)

Pokud by telo zacalo pracovat, tak by zrejme ovu uz probehla, kazdopadne se chrante jeste nejak jinak do konce cyklu, protoze pokud by mela ovulace teprve probehnout, tak bys otehotnet mohla.
Pokud by se uz stalo, tak by to bylo ted nekdy touto dobou asi, to nezjistis, takze normalne dober prasky, zatim se chrante treba kondomem a pak vysad a ocekavej ms. Pokud nedorazi, udelej si tehotensky test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 09:26

Pane jo :-) no tak to je krasne :potlesk: ja bych toho taky nelitovala sice mi je jen 22 cas mam ale mam k tomu i tatinka co dete chce, kde hlavu slozit taky a lasky na rozdavani :srdce: no tak ted budu uz jen cekat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 09:28

dneska to je 9 prasek brala jsem od ocka 8-o prave ze se v tom moc nevyznam proto zadam o rady a nazory zkusenych :-) nevim jestli muzu neco pocitovat jako zmeny ale posledni dva dny me boli podbrisek ale asi to s tim nesouvisi :?:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 09:41

v pondeli jdu na odebry krve, dalo by se to zjistit takhle brzo? vubec nevim jsem ted zmatena :zed: ptam se asi na hlouposti ale radsi se ptam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27694
12.3.10 10:38

Mohla bys napsat jakou antikocepci bereš a o jaká přesně ATB šlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 11:17

Klabax 500mg a HA mam Jeanin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27694
12.3.10 11:29

Tak to můžeš být v klidu, u clarithromycinu (Klabax) jsem se v souhrnu údajů o přípravku (bývá podrobnější jak návod k užití) dozvěděla, že se nezjistila interakce s perorálními kontraceptivy. Takže jejich účinek by neměl snižovat, je to velmi málo pravděpodobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 11:49

Mooooc moc děkuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 11:50

Tak alespon mam vice casu se pripravit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Gi
53
12.3.10 12:18

a i kdyz se jednalo o prvni prasek z platicka ? projistotu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
12.3.10 12:33

Gi: Muselo by to být napsané v příbalovém letáku napsané - interakce s HA..já jsem taky brala antibiotika na močový měchýř - už nevím název, ale v příb. letáku nic o HA nebylo..akorát jsem teda dostala MS dřív, ale účinek byl stejný :wink: ..tak myslím, že můžeš být v klidu, když to není v příb. letáku :palec: ..a je jedno, který prášek z plata to byl :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama