Antikoncepce X Kojeni

169
3.8.05 12:06

Antikoncepce X Kojeni

Ahojky holky :D
prijde cas, kdy se rozhodujeme jakou antikoncepci zvolit, kdyz kojime. :o Sestinedeli za chvili pryc, proto jsem byla na gynde a tam mi rekla, ze jsou ´pilulky´ podavane neustale nebo ´injekce´ co tri mesice a ze si to mam rozhodnout. Dalsi mimi bych chtela plus minus za 2roky a vajecniky se mi rychle vraceji do normalu, pry je mam uz pripravene na ovulaci. Takze anikoncepce je nutna. Jen netusim zda ty hormonalni pilulky, injekce..atd. poskozuji nejak moji malou, kterou bych chtela kojit tak dlouho, co jen to bude mozne. Chtela bych se zeptat jake mate zkusenosti a jestli bych mela zustat radeji u kondomu, ac je mi neprijemny. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

327
3.8.05 12:20

Ahoj,
opravdu existuje antikoncepce, která se může používat při kojení. Po první porodu jsem brala Exluton - teď myslím předepisují lékaři Cerazette.
Jde pouze o jiné jméno pro stejně působící pilulku. Je jednosložková (obsahuje jenom jeden hormon -gestagen) a velmi slabá. každopádně svůj účel splní. :D

Po druhém porodu jsem začala použít lokální antikoncepci - Pharmatex. Existují čípky a nebo mast. Taky je spolehlivá a nevadí kojení. S mojí chutí do sexu to nebylo moc valné a tak nám připadalo zbytečné utrácet za pilulky - mast vyrdží docela dlouho a stojí okolo 250 CZK. Čípků je asi deset. Nepotřebuješ recept a zavádíš vždy před stykem. Paráda!!! :D
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.8.05 12:22

Ahojky
jestli chceš druhé mimi, tak mam dojem, že injekce se nedoporučuje, že dělá neplechu.
Mě dr napsala HA, co se u koja může, ale…já ji brát nezačala. Nejdřív proto, že se mi nevyplatilo kvůli „jednomu vrzu“ :oops: se ládovat hormonama, takže byl kondom. No a potom se mi to zalíbilo bez prášků a na kondomy jsem si zvykla. Ty prášky nejsou proti koju, ale musíš je brát i maximálně přesně. Tak takhle to dopadlo u nás a exluton mám dosud nenačnutej v šupleti.
Gabča a Barča, 10měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
3.8.05 12:52

Zaujala mě ta antikoncepce Pharmatex! S naší frekvencí pohl. styků to není v poslední době nic moc, tak se mi do pilulí moc nechce. Uvažovali jsme o tělísku, ale zase dávat si ho na 2 roky? Tou dobou bysme chtěli začít pracovat na druhém miminku…
Pavlo prosím tě, opravdu je ten Pharmatex tak spolehlivý??? Jak jsi s ním jinak spokojená? A opravdu je bez předpisu? (Nikde o něm nemůžu nic najít..)
Moc děkuju!
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
3.8.05 13:02

gandelion, ten pharmatex me taky zaujal, asi jsem se rozhodla :P Koukni na :arrow: www.pharmatex.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
3.8.05 13:03

Ahoj Gandelion,
používám mast - spíš vaginální krém, už víc než rok a pořád nejsem těhotná. :D Opravdu jsem spokojená.
Další výhodu to má, že po porodu je vaginální sliznice všelijaká a často styk bolí. Při používání krému tento problém vymizí… :wink:

Opravdu jenom zajdu do lékármy a řeknu, co potřebuju. Na práškách mě nejvíc vadilo to, že jsem musela pořád chodit na gyndu pro předpis, kde to bylo tak na hodinu minimálně. A teď je to bez problému. Trošku informací o něm je na http://www.lekarna.cz/…-vag-1x72gm/ . Existují i stránky www.pharmatex.cz, ale ty se mi ještě pořádně nezobrazily… :?
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
3.8.05 13:03

Ahoj Gabčo,

já jsem vyzkoušela Depo-proveru (injekce 1×za 3m.) a spokojená jsem s ní nebyla. Po nějaké době jsem neustále špinila a strašně se mi zhoršila pleť. :cry:
Teď užívám Cerazette (pilulka denně) a jsem spokojena. Tahle antikoncepce je oproti dřívějšímu Exlutonu (taky pilulky) spolehlivější. Spolehlivost se snižuje až po 12h od zapomenutí užití tabletky. Navíc je celkem časté, že při užívání této antikoncepce nebývá mestruace. U mne tomu tak je, malému je 6m a 15dní … a nic :lol:

Iriss+2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
3.8.05 13:07

Díky moc za odkazy, hned se tam mrknu a zitra asi vyrazim do lekarny :lol:
Mějte se!
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
3.8.05 13:15

Nemit MS je pro me vyhovujici :P , vzdy kdyz mela tenkrat prijit, zhorsila se mi poradne plet a 1 den ms jsem prolezela v bolestech, at uz jsem vyzkousela jakoukoli HA :cry: .

Pavli, ted me tak napadlo, dostanu pri pouzivani pharmatexu mesicky? Ale asi ano, kdyz to nijak neovlivnuje me hormony. Muze to taky byt u kazde jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
3.8.05 13:48

Ahoj Kleri,
dostaneš MS. Neovlivňuje to vůbec fungování vaječníků - je to pouze lokální záležitost. Taky se lehce svíjím bolestí první dva dny...... :D
Kazdopádně jsem si užila 3 roky bez MS (těhotná-kojení-těhotná-kojení) - báječné období!!!!!!!! :D
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
3.8.05 14:33

Ahoj Kleri,

vidím, že už ses asi rozhodla - a myslím, že je dobře, že nepůjdeš hned do těch tabletek… Oficiálně to sice pro kojící je, ale gynekologové to zas tak úplně při kojení nedoporučují /spíše až v krajním případě/ , zvláště u mimi-chlapečka, Ty máš sice holčičku, ale i tak bych si to hooodně rozmyslela…

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
3.8.05 15:40

Pavli, taky bych rada mimi po sobe, je s nimi sice kupa prace, ale i radosti. A vubec nejlepsi je to pro deti, kdyz jsou si blize vekove. Snad se nam to taky tak podari.

:D Prejeme hodne radosti a stesti!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
3.8.05 15:46

Viťko, asi mas pravdu. Jen estli manzilek bude tak nadseny jako ja. Vubec jsem netusila, ze neco takoveho existuje. Ma gynekolozka me hodne nabadala k tem injekcim, ale brr :? ja se jich bojim. Stacilo u porodu - oxytocin-epi-oxytocin-epi. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
3.8.05 16:37

ahoj.
jestli plánujete druhé dítě,rozhodně nejdi to té injekce.můj gynekolog mě upozornil,že je sice spolehlivá,ale často je problém znovu otěhotnět!cerazette beru teď a jsem spokojená.bere ho i moje kamarádka gynekologická sestra a další kamarádka,porodní asistentka,mi zjišťovala,zda ho opravdu můžu při kojení.přeju šťastnou volbu.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama