jak mazat dasne?

2114
3.8.05 09:18

jak mazat dasne?

Ahoj,

mam trochu problem. Vcera sem poprve dcerce (6m) na noc mazala dasne protoze si myslim ze ji rostou zuby a potvrdilo mi to i par mych kamaradek. Pouzila sem citrogrep gel. Jenze sem si na prst nanesla mnozstvi (velikosti hrasku) a pripadalo mi ze ten gel je stejne jen na tom miste kam prst poprve do pusy strcim - ze uz se nemuze dostat na celou plochu napr. dolni dasne. Muzete mi poradit jestli to je jenom moje myslenka nebo i kdyz to tak nevypada tak se gel dostane na celou dasen? Popr. jak ste mazali vy? :?: Diky. Sany. :arrow:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
3.8.05 09:58

Ahoj Sany,
ja mazu synovi dasne calgelem, kde taky pisou velikost hrasku. Davam priblizne takove mnozstvi, nekdy vic, nekdy mozna min, na misto, kde myslim, ze mu rostou zoubky (uz jich ma prorizlych 6 v 8m :) ),ale my spis mame problem ten, ze si to nas ulicnik nechce nechat delat. Zamkne pusinku na zamek a musim pouzit lehke nasili, abych mu vubec prst s gelem do pusinky dostala :roll: Napatlam to tedy vetsinou kam se trefim a doufam, ze to trochu zabere :) No, tak to probiha u nas.

tak at zoubky neboli
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
3.8.05 11:03

Take se snazim calgelem namazat bolave misto, ale syn ho vetsinou stihne jeste pred tim sliznout z meho prstu:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
3.8.05 12:29

Ahoj Sany,
já jedním palcem trošku přidržím jazýček a druhou rukou máznu, většinou na 2× takový pidi množství. No jestli to tam vydrží (2-3s :?: )to teda taky nevím, já to tam každopádně trochu pomasíruju a nejzajímavější je, že to funguje. Jenom nevím jestli ten gel, nebo ta masáž…

Iriss+Ada(1.zub + 2.zoubek klubajícíse) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
3.8.05 12:32

Jo ještě jsem chtěla napsat, že mažu jen plosku, tam kde zoubek vykoukne. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
3.8.05 13:05

Ahojky,
my tedy dásně nemažeme, ale dáváme večer, tak 1/2hodiny po jídle (mléku) v kapce vody rozpuštěná homeopatika. Není to sice asi tak levné jako mastičky nebo gely, ale rozhodně nemám problémy se „vsunutím“ do pusy. A když mě v noci dcerka křikem probudí, stačí říct že dostane „kapičky na zoubky“ a už je klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
3.8.05 19:27

Markmark,
jake mate kapicky? Zkusila bych je taky.
A jak je mala stara, ze uz tak pekne slysi na to, ze je dostane? To me opravdu zaujalo :D
paa
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.8.05 08:31

homeopatika

Ahojky, starší dcerce jsem při růstu zoubků také dávala homeopatika a to Chamomilu 9, jsou to takove kuličky, rozpustila jsem 3 ve vodičce a to sem ji dávala.Až malému porostou, budu je také používat. Jinak momentálně užíváme homeopatika na zvracení (druhý den) a tak jsem na to zvědavá, malej je totiž pěknej blinkač a antireflux. mlicka od nutrilonu mu zpusobují pěkný průjem. veverka+míša +peťka :lol: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
4.8.05 21:50

Ahoj Evi,
my máme Chamomilla vulgaris 15 (nebo může prý být i 30) a dáváme 5 kuliček do cca 3-4 lžiček vody. Začala jsem je dávat už při prořezávání prvního zoubku, v pol.ledna, tedy když měla malá cca 10m. Bohužel o každém novém zubu víme dostatečně dopředu, zatím se žádný neobešel bez zavzlyknutí nebo i usilovného pláče :( Teď je dcerce skoro 16m a myslím že kdybych jí jen řekla že dostane „kapičky“ a dala ji jen tu vodu, tak by ji to už taky pomohlo - ona sugesce je zázračná věc :wink:

určitě se poraď s Dr. nebo ať ti aspoň napíše recept. Sice za léky plně platíš (kolem 50kč) ale bez receptu ti je nedají.

klidné noci bez pláče

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
6.8.05 11:20

Ahojky, včera jsem si je koupila volně v lékarně. Myslím tím ty homeopatika Chamomilla vulgaris 15 :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
6.8.05 19:16

recepty

Ano je to tak, doktorka, ke které chodíme, říkala, že záleží jen na lékárně zda je dají s receptem či bez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama