Apatická agama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
me57h
Stálice 57 příspěvků 23.12.18 17:54
Apatická agama

Ahoj, pořídila jsem děckám jako překvápko na Vánoce agamu, ale poslední čtyři dny přestala úplně žrát a jenom spí. Původně vypadala, že teskní, ale už je to divné. Nevíte, čím by to mohlo být? :think:
Mimochodem jí nestíhám určitě teď koupit cvrčky a to co mám mi pozdechalo, myslíte že to vydrží na rostlinné stravě do 3.1.? Dříve to prostě nejde. Požádala jsem manžela a říkal, že taky nemá čas to koupit :?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
PetraJ
Kelišová 6815 příspěvků 23.12.18 18:04

Asi je zazimovaná, ne?
Jinak teda, pořídit si zvíře a nemít pro něj žrádlo… :roll:
Krámy otevíraj ve čtvrtek, ne až v lednu.

kačka39
Kecalka 363 příspěvků 23.12.18 18:07

Myslím, že nevydrží do 3.1. Měla by jsi ty cvrčky někde sehnat.
Určitě neteskní, to agamy nedělají.
Když nemáš čas koupit zvířeti žrádlo, nekupuj zvíře. :zed: :zed: :zed:

me57h
Stálice 57 příspěvků 23.12.18 18:10

No ale jestli zimuje, tak to vydrží bez žrádla, ne? Jedeme přes svátky na Slovensko a agamu vzít s sebou nemůžu… a posílat osmdesátiletou invalidní matku do zverimexu fakt nebudu :(

PetraJ
Kelišová 6815 příspěvků 23.12.18 18:16

Takže ji jako necháš týden samotnou doma bez žrádla, jo? :roll:

me57h
Stálice 57 příspěvků 23.12.18 18:18

Ne, matka jí tam vždycky hodí nějaké ovoce (třeba jablka, banán, ananas, pomeranč, prostě co zbude) nebo listový salát s polníčkem, ale ona to stejně nežere :/

kačka39
Kecalka 363 příspěvků 23.12.18 18:24

@me57h Nejsem si teda úplně jistá, jestli agama zimuje. Ale jestli je v zimě a netopíš jí, tak to vysvětluje tu apatii. A žádné ovoce bych jí nedávala, nebo jen minimálně.

iiiv
Extra třída :D 11043 příspěvků 23.12.18 18:27

@me57h agamy nesmí citrusové plody. A mláďata se mají převážně krmit živočišnou, živou stravou. Chudák zvíře. Jestli je apatická, může být i podchlazená.

me57h
Stálice 57 příspěvků 23.12.18 18:30

A můžu ji teda nechat zazimovat, když je půl roku stará? Ty cvrčky fakt neseženu, je tohle dobré řešení?

terinka4444
Hvězda diskuse 69411 příspěvků 23.12.18 18:31

Chudák agama

NoFear
Kecalka 241 příspěvků 23.12.18 18:33

Má normálně hlad! Já je to starý jedinec? Mláďata musí mít hlavně živočišnou stravu. Četli jste si vůbec něco o nich?

https://www.labet.cz/…i-px1083480/

Myslím, že manžel by měl honem někde sehnat červy, cvrčky a nějaké vitamíny, nebo vám ta agama za ten týden pojde…

BaMaK
Závislačka 2943 příspěvků 35 inzerátů 23.12.18 18:33

@me57h ještěrky neteskni. Možná je jenom vyhladovela. Pokud ti nic nežere. Měla ses od chovatele informovat na co je zvyklá. Mrtvá agama pod stromečkem asi nebude moc hezké překvápko. A jestli přežije do zítřka tak nejspíš nepřežije vaší další péči. To nemyslíš vážně, co píšeš. Ani jeden dospělý nemá čas zajít koupit zvířeti žrádlo… Tak proč si ji kupovala? Měla koupit furbyho. Z něho jdou vyndat baterky.

Ennny
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 23.12.18 18:35

Nechápu :zed: :zed: :zed:

me57h
Stálice 57 příspěvků 23.12.18 18:36
@BaMaK píše:
@me57h ještěrky neteskni. Možná je jenom vyhladovela. Pokud ti nic nežere. Měla ses od chovatele informovat na co je zvyklá. Mrtvá agama pod stromečkem asi nebude moc hezké překvápko. A jestli přežije do zítřka tak nejspíš nepřežije vaší další péči. To nemyslíš vážně, co píšeš. Ani jeden dospělý nemá čas zajít koupit zvířeti žrádlo… Tak proč si ji kupovala? Měla koupit furbyho. Z něho jdou vyndat baterky.

Holkám je 15 a 18, potřebují naučit trochu zodpovědnosti, tak jsem jim koupila agamu. Poslala bych mladší, ale má to být překvapení. Starší by to rozdychala, je na překvapení už velká, ale je pryč :/

me57h
Stálice 57 příspěvků 23.12.18 18:36

Jinak ten chlap, od kterého jsem ji brala, říkal, že tesknit může.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >